phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Nikita_Bennet    315

panowowie - przejrzałem ten kalkulator ze stron arimr i przy prawie 30ha wychodza mi 2 uprawy i spełnienie efa. Jednak do kalkulatora wpisuje się tylko grunty orne, nie ma łąk (z RS-ptaszki) itp. Dobrze to widzę?

Niech ktoś mnie poprawi.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

synu tylko nie kolega ....a ile kupiłeś ? że taki mądry  ;)

 

Kolego, nikt tu sobie nie Pana na tym forum, a ten zwrot nie jest obraźliwy więc nie wiem o co Ci chodzi.. 

Napisałeś wcześniej " tanio kupujesz tanio sprzedajesz - proste ? i gdzie tu interes ?" zabrzmiało to tak byś kupował pole tylko po to by je potem drożej sprzedać a to chyba nie o to chodzi?  ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

jak to nie kupi ..spokojnie sprzedam całość po 100 tys za ha  :D  :D  :D

synu tylko nie kolega ....a ile kupiłeś ? że taki mądry  ;)

 

moze teraz bys sprzedal ale co bedzie za kilka lat to niewiadomo,przeciez w podlaskim cene ziemi wiwindowali co rozwojowi jak mleko bylo po 1.8 ,tam jest najwiecej tych pazernych co maja ogromne kredyty byle tylko sie rozwijac,wystarczy ze spadnie mleczko na 0.8-.0.9 i po roku wszyscy ci rozwojowi wroca do normalnosci ,troszke komornik zabierze troszke poszuka galezi w lesie i bedzie tak jak na poludniu 30-40 tys i na spokojnie bez emocji bo to co teraz sie tam wyprawia to wyscig szczurow za serem tak ze az ogonami zamiataja ,

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Możesz uprawiać same ozime i też będą trzy uprawy to jedna wielka ściema to całe zazielenienie mydlenie oczu że wspiera się mniejsze gospodarstwa :D  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

panowowie - przejrzałem ten kalkulator ze stron arimr i przy prawie 30ha wychodza mi 2 uprawy i spełnienie efa. Jednak do kalkulatora wpisuje się tylko grunty orne, nie ma łąk (z RS-ptaszki) itp. Dobrze to widzę?

Niech ktoś mnie poprawi.

tak tylko orne

Kolego, nikt tu sobie nie Pana na tym forum, a ten zwrot nie jest obraźliwy więc nie wiem o co Ci chodzi.. 

Napisałeś wcześniej " tanio kupujesz tanio sprzedajesz - proste ? i gdzie tu interes ?" zabrzmiało to tak byś kupował pole tylko po to by je potem drożej sprzedać a to chyba nie o to chodzi?  ;) 

pewnie że  nie ..użyłem ironii której nie załapałeś chyba  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowowie - przejrzałem ten kalkulator ze stron arimr i przy prawie 30ha wychodza mi 2 uprawy i spełnienie efa. Jednak do kalkulatora wpisuje się tylko grunty orne, nie ma łąk (z RS-ptaszki) itp. Dobrze to widzę?

Niech ktoś mnie poprawi.

Tyle w temacie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

znaczy się trzeba inaczej ustawić grunty do dopłat - 9ha ornych na tatę a pozostałe 24 na mnie.

 

A jak dwa lata z rzędu na jednym polu zgłaszałem zboże i trawy nasienne czy jakoś inaczej (nie TUZ) to czy ta mieszanka traw przejdzie do zazielenienia? W sumie to było składane na tatę ale jak mi zbraknie do zazielenienia to na niego wpiszę inna działkę a tę co on pisał wpiszę na siebie i będzie sprawa załatwiona.

 

@kozulek2

Najlepsze jest to że te całe pasy drzew, rowy, ściany lasu skupiska drzewek po 7-10arów nic nie dają w tym zazielenieniu.

Mam tego sporo i jakoś dziwnie ten kalkulator to liczy.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak to nie kupi ..spokojnie sprzedam całość po 100 tys za ha  :D  :D  :D

synu tylko nie kolega ....a ile kupiłeś ? że taki mądry  ;)

 

synu tylko nie kolega... :D

ktos taki jak ty to na 100% nie ma kolegów, mało tego nikt nawet nie chce cie znac :D

a ty ile kupiłes ?

ile kupiłes ha po 50, 80 czy 100 tys za ha ? :D

odpowiadam: ZERO 

i nie tłumacz nikomu ze aby kupic ziemie po takich cenach to trzeba miec pieniadze bo to wie kazdy głupi :D

a skad te pieniadze pochodza to juz inna bajka

masz pewnie ze 3 ha i dlatego siedzisz na tym forum całymi dniami a za internet płaci pomoc społeczna :D

 

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To po co na tatę uprwiasztylko jedną roślinę na GO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

część jest na mnie, część na tatę.

mam dwie rośliny ale też i powyżej 15ha i obowiązuje mnie EFA. Jak TUZy odpadają to rowami, strączkowymi (0,5ha) liniami drzew wzdłuż rowu oraz polem przy lesie mi nie styknie aby spełnić EFA, dlatego liczę jak tutaj zrobić aby było dobrze.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

  żeby cokolwiek kupować to trzeba mieć kasę ... z klepania głupot  w klawiaturę to raczej nie będzie rozwoju  ;)

czego zazdrościć ? zadupia ? tanio kupujesz tanio sprzedajesz - proste ? i gdzie tu interes ?

 

Czyli jak ironia to znaczy, że sam pewnie kupiłeś za duża kasę parę ha i chciałbyś kupić za 15tyś/ha? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

 niestety kolego nie zgadłeś ...płaciłem za część  bardzo tanio ,  15 tys to płaciłem 10 lat temu - teraz spokojnie gdybym  kupiłbym po 50 tys( z 10 ha) to i tak średnia będzie   poniżej 15 tys 

tak więc każdy liczy po swojemu  ;)

 


część jest na mnie, część na tatę.

mam dwie rośliny ale też i powyżej 15ha i obowiązuje mnie EFA. Jak TUZy odpadają to rowami, strączkowymi (0,5ha) liniami drzew wzdłuż rowu oraz polem przy lesie mi nie styknie aby spełnić EFA, dlatego liczę jak tutaj zrobić aby było dobrze.

osobiście , mam ponad 75 % TUZ  więc mam zwolnienie z tych pierdół ...z racji sporego stada  skorzystam z dopłaty do zwierząt więc wyjdę jako tako na tym systemie 

jest to dość skomplikowane no i najgorsze że tak naprawdę nie zaklepane 

 

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Tylko nie policzyłeś siły nabywczej pieniądza kiedy kupowałeś 15tys/ha. Więc wiesz... A takie pocieszanie się że Ci średnia wyjdzie niższa... Już dawno to pisałem. Kupiłeś drogo ziemi i teraz chcesz się utwierdzić w tym że dobrze zrobiłeś. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

co ty bredzisz człowieku ?     po 15 tys 10 lat temu - policz ile sama dopłata tu wyniosła przez te lata ? 

pierwszy grunt zakupiony po 500 zł za ha - wiesz jaka to była siła nabywcza ? trzy tony mieszanki było w tej cenie  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam blisko Warszawy w ,, atrakcyjnej '' okolicy  i za działki rolne płacą nawet po 30zł za metr kwadratowy ,działki budowlane 150zł za metr .Więc ile lat 1 hektar musi plonować aby zwrócił się koszt zakupu ? Do okola działki budowlane i warszawiacy , a w środku ja :blink:  , gdy pracuje w polu traktorem to robią zdjęcia B)


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

noi dobrze ze nie sprzedales a co do dzierzaw to jak wlasciciel bralby doplaty a ja ziemei bym obrabial to mi to pasuje a wy to moze byscie chcieli dzierzawe za 2 metry zyta ale to jzu nie te czasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

co ty bredzisz człowieku ?     po 15 tys 10 lat temu - policz ile sama dopłata tu wyniosła przez te lata ? 

pierwszy grunt zakupiony po 500 zł za ha - wiesz jaka to była siła nabywcza ? trzy tony mieszanki było w tej cenie  ;)

Mieszanki czego z czym?

http://www.anr.gov.pl/c/document_library/get_file?uuid=b25a1c4f-b85c-4b2f-87de-fc1522124bdc&groupId=24201

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Kamieni ze żwirem, do osuszania bagien po 500 zł/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

 są to najlepsze grunty jakie posiadam 4a i 4b ..jedyna wada to to że  8 km z podwórka 

poszło w tej cenie 600 ha bo byłym PGR I to z drugiej ręki ..facet który to sprzedawał zarobił krocie bo po sprzedaniu samych budynków był do przodu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

Mieszkam blisko Warszawy w ,, atrakcyjnej '' okolicy  i za działki rolne płacą nawet po 30zł za metr kwadratowy ,działki budowlane 150zł za metr .Więc ile lat 1 hektar musi plonować aby zwrócił się koszt zakupu ? Do okola działki budowlane i warszawiacy , a w środku ja :blink:  , gdy pracuje w polu traktorem to robią zdjęcia B)

 

za takiego pieniądze to przekształć na budowlane, sprzedaj, załóż lokatę i żyj z odsetek.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki mam plan na przyszłość , ale jeszcze parę lat powalczę ;) .W każdym razie odradzam synowi prace na gospodarce .Moja rodzina uprawia ziemię i hoduje bydło od 200 lat , więc trochę głupio być ostatnim z rodu . W każdym razie dzieciaki mają zabezpieczoną przyszłość


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5
warchest

takie dzierżawy to w bajkach chyba tylko już

W moich okolicach to zwrot dopłaty jest normalną żeczom a do tego czynsz dzierżawny w wysokości od 200-1000zł do hektara i podatek płacisz ty.

Ja w tym roku nie zostawiam zadnego gruntu na EFA i zobaczymy jak to bedzie.

Słyszałem ze grunty na których bedzie uprawiana przykładowo gorczyca jako poplon ozimy pod ziemniaka bedzie uwzględniane jako EFA,CZY TO PRAWDA ???????

W moich okolicach są takie gleby gdzie tylko produkować bo jest z tego efekt ,a to całe EFA  to ostatnia durnota unijna, wymysł biurowych cwaniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ja nie mowie ze teraz za same doplaty wezmie sie dzierzawe tylko wczesniej ktorys z uzytkownikow narzekal ze za dzierzawe musial oddawac doplate wiem u nas tez norma jest ze doplaty dla wlasciciela plus jeszcze cos ze swojej kieszeni tylko chcialem uswiadomic uzytkownikowi jednemu ze za same doplaty to marzene jest i lux a wedlug niego to jest zle kilka stron wczesniej pisal

Edytowano przez warchest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj