phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

przebic te 80 tys to zawsze mozna, pytanie po co ?

gdzie tu sens, logika i matematyka ?

10 ha 800 tys zł

100ha 8mln zł

widzicie tu interes ?

bo ja to widze interes tylko dla tego co sprzedaje po tyle :D

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niestety nie zawsze, kiedys się musisz obudzić . A sen , jak to sen , niewiele za chwilę pamietasz.

Korsarz1 , nie tylko węchu , teraz to wzrok mi podupadl. Dziwnie nie widzę pieniędzy.

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

przebic te 80 tys to zawsze mozna, pytanie po co ?

gdzie tu sens, logika i matematyka ?

10 ha 800 tys zł

100ha 8mln zł

widzicie tu interes ?

bo ja to widze interes tylko dla tego co sprzedaje po tyle :D

 

A wiesz dlaczego tyle dają? bo się boją że po uwolnieniu obrotu ziemią nie kupią już ani kawałka, a mają swojej zbyt mało by przetrwać i się nie dać, w tych rejonach zawsze był głód ziemi, brak PGR-ów gdzie by można było się podratować agencyjną ceną, a jeżeli były to zostały sprzedane w całości obszarnikom i pozostaje tylko obrót międzysąsiedzki.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to raczej nie po libacji tylko dzieki wszystkim politykom i ich rzadzeniu nie widzi pieniedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Albo grzybkach-halucynkach 

Korsarz1 , widzialeś że tyle dają , czy słyszałes ?

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niestety nie zawsze, kiedys się musisz obudzić . A sen , jak to sen , niewiele za chwilę pamietasz.

Korsarz1 , nie tylko węchu , teraz to wzrok mi podupadl. Dziwnie nie widzę pieniędzy.

 

Szanowna małżonka Cię oskubie to możesz nie widzieć.      :P

 

Korsarz1 , widzialeś że tyle dają , czy słyszałes ?

No wiedz jedno że jak czegoś nie jestem pewien to nie piszę. Powiem Ci tylko jedno że za 60 tyś TO PÓJDZIE KAŻDA BEZ TARGU.

Edytowano przez KORSARZ1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ludzie posiadający pieniądze umieją liczyć , i im wiecej ich mają tym ostrożniej i mniej chętniej je wydają. 

Interes jest wtedy gdy sie tanio kupi, a drogo sprzeda , bo do kur  nędzy na tym on  polega od zarania dziejów.  Wygranie licytacji poprzez danie najwyższej oferty jest nieracjonalne.

 

"Powiem Ci tylko jedno że za 60 tyś TO PÓJDZIE KAŻDA BEZ TARGU."

A co w tym czasie robi świstak?

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Słuchaj, poczytaj to, wiadomo że tu jest i tak zaniżone niż w realu     http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/srednie-ceny-gruntow-wg-gus.html

Zobacz wielkopolskie i kuj pom, powyżej 5 kl. się nie sugeruj bo większość to 3 i 4 kl. a i z braku to klasa nie ma znaczenia.

Edytowano przez KORSARZ1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Czysty rozwój - wywalić 800tys za 10ha 4 klasy i zbierać rocznie 2 tys zysku. Licząc kredyt ziemia będzie kosztowała 1,1mln zł za 10ha przy 20/30 tys zysku rocznie za ile pokaże nam się zysk? A czy się trafi drugi debil co tyle da za hektar? Ale rozwój panowie, rozwój.

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pawelol111 Ty mnie dobijasz, to zdecyduj się czy sprzedawać radzisz w końcu czy dokupywać i się rozwijać.     :P  

Łatwo Panowie radzić jak się ziemię kupuje po 15 tyś.       :P  

Kurde balans Xemit poszedł już spać, co mama mu kazała       :P   

Edytowano przez KORSARZ1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

A słyszeliście że budrzet uni na rolnictwo ma być zmniejszony a te pieniądze pójdą na walkę z ebolą. Na farmerze też coś piszą o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Pawelol111 Ty mnie dobijasz, to zdecyduj się czy sprzedawać radzisz w końcu czy dokupywać i się rozwijać.     :P  

Łatwo Panowie radzić jak się ziemię kupuje po 15 tyś.       :P  

Kurde balans Xemit poszedł już spać, co mama mu kazała       :P   

 

 

No nie utwierdzaj mnie że z Ciebie taki intelygent że nie dopuszczasz do siebie różnych sytuacji gdzie kupno będzie korzystne bądź sprzedaż będzie korzystna. Dla małego gospodarstwa wywalenie 80 tys za ha nigdy nie będzie korzystne. A obszarnik może robić z kasą co chce - bo ją ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

U nas ludzie liczą jakoś inaczej, od roku leży odłogiem 19 ha w klasie 3a/3b za 40 k/ha i nikt tego nie jest gotów kupić. Poprzedni dzierżawca (ma własnych ok. 120 ha), doszedł do wniosku, że są granice rozwoju i zakup tej ziemi + inwestycja w dodatkowe maszyny, po prostu się mu nie opłaca. Podobnie jest ze mną, z jednej strony szkoda tej ziemi, z drugiej świadomość, że nie dożyję jej spłaty. Jak o tym myślę, to jestem gotów pójść krok dalej i sprzedać własne gospodarstwo - 80 ha w jednym kawałku, po 30k/ha. Ani jedno z moich dzieciaków nie chce go przejąć, więc wcześniej czy później i tak będę musiał to zrobić. Mam 50 lat i na pewno nie zdołałbym zarobić 2,4 mln. Niby prosty rachunek. Niestety dla ew. kupującego też. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Rozwój to pojęcie względne, realizować się można też poza rolnictwem. A zmuszać dzieciaki do rezygnacji z ich marzeń i celów? Dla kasy? Nie wchodzi w grę. Tym bardziej, że kto wie jak z tą kasą będzie. Zresztą nie po to uczyłem ich tolerancji i akceptacji innego zdania, by na koniec zostać hipokrytą, dla celów w które sam nie wierzę.

Edytowano przez Ecopiotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

Normalność jest lekiem na wszystko tylko bardzo deficytowym w ostatnich czasach - a jej brak rodzi kolejną nienormalność czyli to właśnie dopłaty i tanie kredyty sprawiły, że ludzie dostali amoku na punkcie zakupu ziemi i do tego jeszcze to gadanie bo ceny na zach. są dużo wyższe wiec trzeb kupować. Wielu wpadło w ten amok i kupiło i kupuje  nie patrząc specjalnie na cenę zadłużając się no i mają teraz 150 czy 300 ha  a często w spółkach ileś tam razy po 300 ha ale pytanie czy to wystarczy czy może to ciagle bedzie mało, tego nikt nie wie.  Albo mieli 10 krów a teraz 60 ale może to też jeszcze za mało, skoro w Niemczech ferm poniżej 100 krów już nie ma ? Czyli co ciagłe powiększanie GR bez końca jest to jedynie słuszną drogą ale to jakaś paranoja przecież.  Każdy kraj miał kiedyś swoją specyfikę,  swoją kulturę a UE robi z nas wariatów goniących z własnym ogonem, w imię zysku. W dodatku w Pl nie ma pracy w przemyśe bo ten też zlikwidowano czyli co tylko koniec końców emigracja?  

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Rozwój to pojęcie względne, realizować się można też poza rolnictwem. A zmuszać dzieciaki do rezygnacji z ich marzeń i celów? Dla kasy? Nie wchodzi w grę. Tym bardziej, że kto wie jak z tą kasą będzie. Zresztą nie po to uczyłem ich tolerancji i akceptacji innego zdania, by na koniec zostać hipokrytą, dla celów w które sam nie wierzę.

 

Celowo to napisałem. Doskonale Cię rozumiem. Niezłe zaplecze finansowe dzieciaki mają. Ta sytuacja pokazuje że czy miał 10 czy 100ha jak nie chce zostać na wsi to nie zostanie dlatego gadanie że kiedyś było lepiej bo były mniejsze gospodarstwa a teraz jest źle bo przez UE powstają coraz większe jak dla mnie jest chore. Czysty bełkot. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

Ja tam spokojnie pracuje na ponad 20h. kolo 15 krowek, z 10 młodzieży z opasami. Kobietę wyslalem do roboty do miasta. Jakieś pieniądze z unii wziąłem na rozwój ale tylko na ułatwienie sobie p pracy i jakoś się żyje. Baba trochę narzeka że nie ma kiedy jechać na wakacje ale źle się nie żyje. Dopłaty zawsze były u nas zbierane i wydawane na coś co w przyszłości się przyda. Nigdy na jakieś TV czy wielkiego SUVA. Czy trzeba tak gonić żeby brać kredyty i gonić za tymi pieniędzmi. Z głodu na wsi nikt nie zginie a życie można p przeżyć spokojnie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

U nas ludzie liczą jakoś inaczej, od roku leży odłogiem 19 ha w klasie 3a/3b za 40 k/ha i nikt tego nie jest gotów kupić. Poprzedni dzierżawca (ma własnych ok. 120 ha), doszedł do wniosku, że są granice rozwoju i zakup tej ziemi + inwestycja w dodatkowe maszyny, po prostu się mu nie opłaca. Podobnie jest ze mną, z jednej strony szkoda tej ziemi, z drugiej świadomość, że nie dożyję jej spłaty. Jak o tym myślę, to jestem gotów pójść krok dalej i sprzedać własne gospodarstwo - 80 ha w jednym kawałku, po 30k/ha. Ani jedno z moich dzieciaków nie chce go przejąć, więc wcześniej czy później i tak będę musiał to zrobić. Mam 50 lat i na pewno nie zdołałbym zarobić 2,4 mln. Niby prosty rachunek. Niestety dla ew. kupującego też. 

 

U mnie by to bardzo szybko wykupili, może nie jeden rolnik, ale 2 góra 3 by to kupiła z pocałowanie ręki (cena po cichaczu dochodzi u mnie juz do 50-60 tyś. a znajomy opowiadał ze jego kolega kupował ostatnio koło 70 tys za ha na wiosne i w dodatku dopiero na jesieni moze wejsc na pole ;p ) temu dużemu to ja sie nie dziwie kupic i zapłacic raz a pózniej wymienic/ dokupic sprzet i zapłacic drugi raz, ale są tacy którzy tylko dążą do tego :P

  

 

 

p.s. z tym onw do konca listopada wypłocone to ktoś więcej coś szłyszał ?? propo dopłat na 2015 to bym sie na razie wstrzymał z inf. na waszym miejscu bo to jest paranoja !! jak mi powiedział w tym tygodniu pracownik arim nie ma jeszcze zadnych ustaw, rozporządzeń i niczego innego oficjalnego z podpisami z góry a oni musza już organizować spotkania dla beneficjentów ( rolników ) i odpowiadać na pytania ze na dzien dzisiejszy to jest tak .... , ale jutro to juz moze byc tak .... , albo oni nie mają zielonego pojęcia bo to jeszcze wogóle nie zatwierdzone albo to tylko plotki na chwile obecna, jednym słowem paranoja na maksa :P np. na stronach agencji jest broszura i kalkulator w której jest mowa o dopłatach do krów do 30 szt , a mi ten pracownik pokazywał nową broszurę która oni dostali pare dni wczesniej gdzie jest już mowa ponoc o 70 krowach. jednym słowem fajowskie bagno :P posmiałem sie troche z tym pracownikiem i mu współczuje oraz innym na podobnych stanowiskach maja przechlapane na razie u rolników :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Zgadza się i weź dokup i się rozwijaj, to do emerytury tego nie spłacisz..

 

 

 

przebic te 80 tys to zawsze mozna, pytanie po co ?

gdzie tu sens, logika i matematyka ?

10 ha 800 tys zł

100ha 8mln zł

widzicie tu interes ?

bo ja to widze interes tylko dla tego co sprzedaje po tyle :D

U mnie poszło 8ha za 70 000 zł/ha.Jak pisałem kilka stron wcześniej z moich 10ha uważam że nie było stać mnie na taki zakup i się rozwinąć.Nawet kolega który ma 30ha własnej ziemi plus dzierżawy i startował do tej ziemi powiedział że ta kwota przerosła nawet jego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

a ja tu napisze ile u mnie w tym roku było, było na sprzedaż 54 ha ziemi w jednym kawałku i był przetarg i poszło dokładniee 101 tyś za ha nikt u nas  w powiecie nie może się pogodzić z tym że za tyle poszło i to kupił gospodarz który ma niby 900 ha to dla niego napewno pikuś pewnie lekko spłaci ale kiedy to mu się zwróci no ja nie wiem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj