phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

10ha x 2 tys zysku łącznie z dopłatą i dodatkowo praca na boku bądź sezonowa - da się przeżyć ale jak się nie chciało poświęcić trochę czasu na obróbkę i sprzedało to teraz d*pa mokra. 

 

Ja naprawdę nie chcę Cię obrażać, ale jak dalej tak bedzisz wypisał to jak babcię kocham, nie powstrzymam się dłużej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ilośc ludzi w supermarketach podczas wekendu , oraz zawartośc ich koszykow zdaje tej tezie przeczyć. 

A z drugiej strony , to kto powiedział ze najlepsza opcją jest zatrudnienie sie w charakterze robotnika ? 

Z biegu wyliczę nieograniczoną liczbe profesji , gwarantującej dużo większe profity jak nieszczęsny przemysł i rolnictwo.

 

Hymm.. piszesz jak mój ojciec. Niby ludzie kasy nie mają a toboły żarcia z marketów wynoszą. I to w większości syf i chemia. Tylko że widzisz, Duża fabryka zatrudniająca 10 tys osób w mieście 80tysięcznym powoduje ogromny rozwój. Bez tego co mamy? Pracownik galerii handlowej zarobi w galerii - w tej galerii się ubierze, zje i z pustego w puste się przelewa. Co innego wytworzyć produkt, zarobić i te pieniądze wydawać. 

Co do biedy na 10ha - to tylko przykład. Założyłem 4-5 klasę ziemi i sprzęty w spadku po dziadku - napisałem również że można dorobić nawet sezonowo. U mnie przy takim areale właściciel dorabia jako drobny mechanik, cieć, to na cpn pracują a żona jak dzieci odchowa to często kucharka/sprzątaczka/ zbiera pieczarki. 

 

pawelol

te twoje wyliczenia powoli staja sie nudne

czy zboze po 1 tys czy po 500zł u ciebie zawsze jest 2 tys do przodu z kazdego hektara łacznie z dopłata ;)

 

Nie zawsze - czasem jest dużo więcej :) Uzyskanie 1000zł zysku to nie był jakiś wyczyn w ostatnich latach na 4klasie. A dopłata jak psu buda się należy a i sporo osób ma rolnośrodowiskowe - dodatkowe zyski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

"Co do biedy na 10ha - to tylko przykład. Założyłem 4-5 klasę ziemi i sprzęty w spadku po dziadku - napisałem również że można dorobić nawet sezonowo. U mnie przy takim areale właściciel dorabia jako drobny mechanik, cieć, to na cpn pracują a żona jak dzieci odchowa to często kucharka/sprzątaczka/ zbiera pieczarki." 

 

Przekonaj syna takimi perespetywami , by został spadkobiercą gospodarstwa i go nie sprzedał .

Opowiedz mu jak wygląda morze , lub góry . Co to są wczasy i kolonie dla wnuka .

Życzę powodzenia., bo mnie jakoś kariera 'ciecia' dziwnie nie przekonuje. a propozycja dla żony by była sprzątacvzką , skonczyła by się dosmiertnym fapowaniem.

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Tylko czasem inne perspektywy są jeszcze gorsze i wtedy nie ma wyjścia - trzeba sobie radzić jak każdy może i bardzo możliwe że to pokolenie jest ostatnim obrabiającym te 10ha.

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Najlepszym wyjsciem pozostaje wtedy sprzedaż tej ziemi. 

A 10 ha , w mojej wiosce , już nikt nie obrabia.

 

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A u mnie jak najbardziej. O ziemię bardzo trudno ale nie ma kosmicznych cen bo kto ma to płacić? Ten co żone wysyła żeby zarobiła pare groszy? Są gospodarstwa mleczne po 20-30ha ale tylko tam są przyzwoite pieniądze. Sama produkcja roślinna to za mało. O trzodzie chlewnej szkoda gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dlatego 150- 350 tyś zl uzyskanych ze sprzedazy tych 10 ha i logicznie zainwestowanych w inną profesję, pozwala zapomniec o dreptaniu w miejscu i daje nadzieję na zmianę losu , swojego i rodziny.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

I tu się zgodzę ale zaraz podniesie się lament że Unia doprowadziła do tego że ten 10hektarowiec musi sprzedać swoją ziemię bo go na nic nie stać. 


I tu się zgodzę ale zaraz podniesie się lament że Unia doprowadziła do tego że ten 10hektarowiec musi sprzedać swoją ziemię bo go na nic nie stać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dlatego 150- 350 tyś zl uzyskanych ze sprzedazy tych 10 ha i logicznie zainwestowanych w inną profesję, pozwala zapomniec o dreptaniu w miejscu i daje nadzieję na zmianę losu , swojego i rodziny.

 

To gdzie taka tania jest ziemia?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Dlatego 150- 350 tyś zl uzyskanych ze sprzedazy tych 10 ha i logicznie zainwestowanych w inną profesję, pozwala zapomniec o dreptaniu w miejscu i daje nadzieję na zmianę losu , swojego i rodziny.

a spróbuj za 150 -350 tys. wejść w coś w dzisiejszych czasach w co zainwestować...zakładałeś firmę ? mnóstwo papierów, zero zwolnień z podatku (kwota wolna to ok 3000 zł najniższa w Europie) zaraz wejdzie Ci US w papiery ... co tu dużo mówić paranoja  

 

 

Hymm.. piszesz jak mój ojciec. Niby ludzie kasy nie mają a toboły żarcia z marketów wynoszą. I to w większości syf i chemia. Tylko że widzisz, Duża fabryka zatrudniająca 10 tys osób w mieście 80tysięcznym powoduje ogromny rozwój. Bez tego co mamy? Pracownik galerii handlowej zarobi w galerii - w tej galerii się ubierze, zje i z pustego w puste się przelewa. Co innego wytworzyć produkt, zarobić i te pieniądze wydawać. 

Co do biedy na 10ha - to tylko przykład. Założyłem 4-5 klasę ziemi i sprzęty w spadku po dziadku - napisałem również że można dorobić nawet sezonowo. U mnie przy takim areale właściciel dorabia jako drobny mechanik, cieć, to na cpn pracują a żona jak dzieci odchowa to często kucharka/sprzątaczka/ zbiera pieczarki. 

 

 

Nie zawsze - czasem jest dużo więcej :) Uzyskanie 1000zł zysku to nie był jakiś wyczyn w ostatnich latach na 4klasie. A dopłata jak psu buda się należy a i sporo osób ma rolnośrodowiskowe - dodatkowe zyski.

ok źle przeczytałem tka jest fabryka a poniżej galeria Twoje na wierzchu  :)

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To nie unia , to postęp i ...............bogactwo konsumentow.

Konsumentów wybierajacych  koreanski telewizor,  niemiecki samochód ,włoskie meble ,  amerykanski traktor , duńskii pług., japońskie sushi , hiszpanskie truskawki i marokańskie ziemniaki.

A ci biedni , ci biedni płacza i wspominają polski przemysł , tylko zapominają ,ze kiedyś sami doprowadzili do jego upadku , własnym wyborem podczas zakupów.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To gdzie taka tania jest ziemia?

 

 

to tania ?

u mnie gosciu kupił 15 ha wraz z budynkami (budynki wszystkie z białego pustaka, dom garaz i budynek gospodarczy 30mx10m z mozliwoscia przerobienia zarówno na bydło jak i na chlewnie) za 500 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no dobra a czy jest jakas mozliwosc by wprowadzic ustawe w polsce w ktorej obcokrajowcy nie mogli by kupowac ziemi w polsce napewno mozna to rzad powinien cos z tym zrobic by calkowicie wyeliminowac obcokrajowcow ktorzy chca wykupic polska ziemie jak teraz patrze to teraz ziemi to nei kupuja prawdziwi rolnicy tylko albo obszarnicy albo przedsiebiorcy co maja jakas firme podejrzewam ze sa to tkzw slupy ze sprzedadza pozniej obcokrajowcom tylko z duzym zarobkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

No stary post roku galeria w 80 tys. mieście powoduje ogromny rozwój... normalnie jeszcze tak się w tym tygodniu nie uśmiałem... Jaki rozwój ... Jedynie co to wyzysk, wegetacja ludzi i jedzenie takie którego wstydziłby się wystawić Niemiec u siebie. Bez tego co mamy ? Nic bo gołąby zamiast postawić na POLSKIE markety wypatrują któremu z unijnych wejść do  d... Skoro już biedronek reali etc jest już więcej niż dwa 80 tys. miasta dopier....lić im podatek (którego o dziwo podobno nie będzie przez jakieś niedopatrzenia w rządzie POPSL i w dodatku śmieszna wartość podatku), skoro są to niech płacą. Nie wiem czy wiecie że w jeronimo  47 % całego światowego przychodu z ma Polski o czym to świadczy ? Ze gdzie indziej nie dadzą się nabrać na takie sztuczki i nie ma takiego eldorado dla zachodniego kapitału jak w tym grajdołku....

Nie pisz mi proszę że galeria powoduje rozwój bo to jest niedorzeczne już większy rozwój jest z burdeli ... a to i to żenada ...

 

 

Czytaj ze zrozumieniem :D skrytykowałem galerię a Ty piszesz jakbym ją pochwalał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to tania ?

u mnie gosciu kupił 15 ha wraz z budynkami (budynki wszystkie z białego pustaka, dom garaz i budynek gospodarczy 30mx10m z mozliwoscia przerobienia zarówno na bydło jak i na chlewnie) za 500 tys

 

to to jest drogo wedlug cb ? budynki teraz to sa prawie nic nie warte ale ziemia duzo jak to jest dla cb drogo to co bys powiedzial na ceny ziemi 70 80 tys i nie ma sprzedazy a jak jest to chetnych tylu ze nie przebijesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

umiesz czytac ze zrozumieniem ?

budynki nic nie warte ?

to postaw budynek 30mx10m zobaczymy czy nic nie warte :D

do tego dom w ktory wystarczy zainwestowac jakies 100 tys zł i mieszkac jak Pan

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to to jest drogo wedlug cb ? budynki teraz to sa prawie nic nie warte ale ziemia duzo jak to jest dla cb drogo to co bys powiedzial na ceny ziemi 70 80 tys i nie ma sprzedazy a jak jest to chetnych tylu ze nie przebijesz

 

Zgadza się i weź dokup i się rozwijaj, to do emerytury tego nie spłacisz..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tylko że żaden bank nie udzieli kredytu , wyższego niż 90% średnich cen rynkowych w danym terenie .

Druga sprawa to to ,że dla większości piszących o wielkich pieniadzach i jeszcze wiekszej rzeszy kupujących ziemię rolna za 80 i wiecej tyś zł/ha , jedynymi pieniędzmi które widzieli, jest kieszonkowe wypłacane na zakup batona 'Mars" podczas długiej przerwy w gimbazie., otrzymanego od rodziców , jak sa grzeczni.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 Hahahaha no jest tak też jak piszesz, ale jest też jeszcze ta mniejszość która batonów nie jada na co dzień  i to potwierdza, więc coś chyba jest na rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

I  chwala Ci za to  , bo to i nie zdrowe  dla mlodego organizmu i dla kieszeni rodziców. Wystarczy jablko i szklanka mleka.

Edytowano przez xemit
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kurcze Xemit, miałem Ciebie za większego bystrzachę,       :P        hahahaha   no ale widzę że czas zaczyna  i Ciebie posuwać,         :lol:     ale ok.  może i lepiej że żyjesz sobie w nieświadomości.       :P     :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niestety każdego coś lub ktoś posuwa, mnie jak piszesz czas., a tobie radzę" być czujnym" na religii bo czas Ci nie grożny.

 

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Warchest, pierwsze pytanie, które mi się nasuwa czytając Twoje posty, to - dyslektyk, czy za dużo pije? Drugie, to - czy jest jakakolwiek szansa na to, że kiedyś dorośniesz i zaczniesz choćby udawać, że rozumiesz cokolwiek z otaczającego Cię świata? NIE mamy możliwości powstrzymania wykupu polskiej ziemi przez obcokrajowców, ponieważ: Polacy mają również prawo do kupowania ziemi poza granicami. Poza tym termin rozpoczęcia handlu ziemią został ustalony na rok 2016 (czyli 12 lat po wstąpieniu Polski do Unii), a i to pod warunkiem uwolnienia rynków pracy na zachodzie dla Polaków. Na koniec "słupy", to nie ci co kupują, by sprzedać z zyskiem, lecz ci, którzy kupują jako oficjalni płatnicy, choć ani ich na to nie stać, ani nie są faktycznymi właścicielami.

Inna sprawa, wielu narzeka, że nie mogą dokupić ziemi. Pewnie słyszeliście o rolnikach, którzy uprawiają czyjąś ziemię, ale nie oni, lecz właściciel bierze dopłaty. Z punktu widzenia właściciela - po co ma sprzedawać, skoro nie robiąc kompletnie nic (poza złożeniem wniosku o dopłaty), dostaje kasę? Pytanie dodatkowe - kto tak naprawdę jest temu winny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

t ceny ziemi 70 80 tys i nie ma sprzedazy a jak jest to chetnych tylu ze nie przebijesz

 

Przechu , 80 kola wywoławczej za ha , i nie ma szans przebic , tylu chetnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niestety każdego coś lub ktoś posuwa, mnie jak piszesz czas., a tobie radzę" być czujnym" na religii bo czas Ci nie grożny.

 

No głupi to ty nie jesteś, choć czasem zbyt arogancki, tylko węchu to już niestety nie masz      :P   a ja Ci radzę najlepiej już niczego mi nie radzić.      :P        :lol:

Dla Ciebie zrobię ten wyjątek i mogę być gówniarzem.       Hahahahaha

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj