phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

KRISS75    54
 
Pretensje do UE mogą mieć tylko Ci którym nie dało się skorzystać z pomocy. Lenie, obiboki, niechluje, wiecznie narzekający i nastawieni anty do wszystkiego mają tak jak sobie pościelili

 

 

Nienormalni nabrali ziemi po 80 tys, pozadłużali się, nabudowali obór na 100 krów i nie mogą się wylizać. Jak ktoś brał z głową to ma fajnie, jak poszedł na całość ma do d*py. O to mi chodzi.

 

 

1. U mnie też we wsi było kilkanaście gospodarstw - gdzie się ci ludzie podzieli? Starsi poumierali a młodzi mają inne profesje - od agenta ubezpieczeniowego, przez właściciela restauracji, mechanika, elektryka czy też rzeczoznawcy. Ludzie poszli za lżejszym chlebem, swoją pasją itp. Te 5-10ha oddali w dzierżawę lub sprzedali tym co mają następców. Kiedyś na wsi zostawał albo najgłupszy albo pasjonat albo tata kazał i nie było wyjścia. Przyszły lata 90 i ludzie mieli w d*pie orkę paru ha. Na byle leżance skarpety układali i mieli większą kasę z handlu niż z zasranej ziemi. I Unia nie ma tu nic do rzeczy. 

2. Tak wspaniale kiedyś było? Ojciec mój świnie po 1,8 zł sprzedawał, mleko było za marne grosze, nawozy były tańsze ale z racji mniejszego areału gospodarstwo przynosiło mniej zysków. 

3. Teraz też przeżyjesz z 10ha - kilka krów i masz co miesiąc kasę ale na wiele nie starczy więc lepiej tym samym nakładem pracy obskoczyć 30 krów niż 15 i nie klepać biedy.

4. Niemcy kupują tam gdzie są połacia ziemi - to wina rządu że udostępnia sprzedaż. 

Mam 40 lat na karku.Na młodego rolnika się nie załapałem,chciałem się rozwinąć tylko jak kupić ziemię która kosztuje w mojej okolicy 70-80 tysięcy/ha z 10 ha ziemi?Maszyny praktycznie wszystkie wymienione na nowe lub używane z wypracowanych pieniędzy lub z pomocą kredytu.Jedynie przydałby się nowy ciągnik i trochę ziemi tylko z 10 ha jakoś nie miałem tyle odwagi by się na to rzucić.

I co jestem leniem, obibokiem, niechlujem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 

Panowie a co byłoby gdyby Unii nie było?

No pewnie już wszyscy byśmy po zdychali.To jest według ciebie Unia, jak nas jebią w d*pę wiele wlezie, to są równe warunki dla wszystkich, rozumiem był okres przejściowy, ale do k**wy nędzy kiedy on się skończy, aż nas wykończą? ile można robić dla samej idei, chyba tylko po to by politykom pokazać że droga była słuszna, żeby mieli się czym szczycić i pławić się w luksusach.

Edytowano przez KORSARZ1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Mam 40 lat na karku.Na młodego rolnika się nie załapałem,chciałem się rozwinąć tylko jak kupić ziemię która kosztuje w mojej okolicy 70-80 tysięcy/ha z 10 ha ziemi?Maszyny praktycznie wszystkie wymienione na nowe lub używane z wypracowanych pieniędzy lub z pomocą kredytu.Jedynie przydałby się nowy ciągnik i trochę ziemi tylko z 10 ha jakoś nie miałem tyle odwagi by się na to rzucić.

I co jestem leniem, obibokiem, niechlujem?

 

Nie jesteś. Mówię co widzę u siebie w okolicy. Pare ha, GOPS, budka z piwem lub sporo ha ale co z tego skoro sieje się nadal zboża które pamiętają pradziadka, narzeka że nie rodzi, krowy kryje swoimi bykami, wydajności nie ma i mimo areału nie ma z czym startować. Masz przykłady leni obiboków i niechlui. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

też jestem tego ciekawy. Środki do produkcji maszyny w tych samych cenach produkty też a dopłaty nadal niższe. I nie zanosi się żeby to się zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ja to już dawno doszedłem do wniosku że albo Ty jebiesz albo Ciebie jebią. Nie ma nic pomiędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tu nie chodzi o naszych, tylko o zachodnich, jak mają dopłaty pewnie ze trzy razy większe to mogą mieć ceny płodów takie jak u nas, albo niższe i nas zalewać swoim, i będą pier**lić, ale my ceny mamy też takie jak u was, co wy chcecie.        ;[  a nasi politycy kombinują dzień i noc jak jeszcze nas oskubać. Jak ja będę miał godziwy zysk za swoją pracę to mi w zupełności wystarczy, a ten co ma 300 ha, to niech ma jak chce jeść dwiema łyżkami, tylko jakby zatrudniał ludzi na normalnych zasadach i godziwych warunkach to by mu się odechciało tej ziemi, a że znajduje głupich co robią za frajer na czarno no to dużo fika.

Edytowano przez KORSARZ1
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

To jest UNIA ,cos za cos... a co Ty powiesz ze skubac jak Tusk sam wyjechał z Polski... i dzieki mu jak tylko wyjechal to polacy wygrali w meczu z niemcami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Tu nie chodzi o naszych, tylko o zachodnich, jak mają dopłaty pewnie ze trzy razy większe to mogą mieć ceny płodów takie jak u nas, albo niższe i nas zalewać swoim, i będą pier**lić, ale my ceny mamy też takie jak u was, co wy chcecie.        ;[  a nasi politycy kombinują dzień i noc jak jeszcze nas oskubać. Jak ja będę miał godziwy zysk za swoją pracę to mi w zupełności wystarczy, a ten co ma 300 ha, to niech ma jak chce jeść dwiema łyżkami, tylko jakby zatrudniał ludzi na normalnych zasadach i godziwych warunkach to by mu się odechciało tej ziemi, a że znajduje głupich co robią za frajer na czarno no to dużo fika.

 

 

Frajer to jest ten co ziemię za grosze sprzedawał a takich znam wielu. Stąd się wzięli obszarnicy. Bo kupowali... a teraz ten bez ziemi za***prza za paczkę fajek i michę u dużego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Jak była tzw komuna to  byli "towarzysze" którym żyło się bardzo dobrze niczym wybrańcy i oni komune wychwalają do dziś bo sami mocno w niej siedzieli. Dziś mamy unie i też "towarzysze" są i będą bronić do ostaniej kropli krwi systemu który  jest dla nich "sprawiedliwy" i zakorzenili się w nim głeboko.

 

Ja nie oczekuje cudów gospodarczych , manny z nieba lub obronnej ręki z niczyjej strony. Ja chciałbym tylko zobaczyć równość i brak faworyzowania oraz sprawiedliwa konkurencje. A nie teraz mówi nam się o podnoszeniu konkurnecyjności rozwoju jak prosty przykład mamy dówch gospodarzy 50 ha jeden jak i drugi podobna produkcja starali o dosfinansownai jeden dostał dla drugiego nie starczyło środków . Jeden wziął 500 tys  drugi nic i to jest ta uczciwa konkurnecyjnosc że jednego się wspiera a drugiemu środkowy palec.

 

Stękacie że przed unią w polsce koniami orali i gdbyby nie wspolnota to by dziura w ziemi tylko została . Bzdury jakich mało wystarczy popatrzec jak zmienia sie u niektorych na + nawet przy braku dofinansowania i całego tego szału cen zwiazanego z  produkcja rolnicza które są masakrycznie zawyzone  . Piszecie że nikt nam by tnaiej nie sprzedął niż na zachodzie. To teraz niech  odpowie czy firma wolała by zarobić z 10 % zamiast 100%? czy nie zarobić wcale ? Myslicie że na wschodzie firmy zachodnie sprzedją sprzet po tych cenach co na zachodzie ?

 

Ostania kwestia to musiała nastapic zmiana mentalnosci rolników bo w 90 latach byli tacy co mieli nowe maszyny i wszystko co chcieli tylko że mieli głwy na akrku co o wiekszosci nie mozna powiedziec. Czesć z nich "dorosła" i sobie radzi dziś reszta stała sie kąskiem dla obszarników.

 

 

 

No i 100% racji dla Damiana40000 nie tylko on słyszy od bambrów jak te mało rolne zakały polskiego rolnictwa nie chcą sprzedac im ziemi najlepiej jeszcze tanio  bo im potrzeba jeśc trzema łyzkami i na dwóch stołkach siedziec bo im ciagle mało i nie mogą się rozwijać i narzekania że najlepiej kaby państwo ustawa wydała że kazdy mało rolny ma ziemie oddać obszarnikowi

Edytowano przez renovoltage
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

I popieram kolegę powyżej tylko że nie wszyscy tak myślą ta cała UNIA to dorabianie tych najbogatszych i pchanie im kasy na konta a co do mentalności to się nie zmieni tak było i będzie jeśli ktoś miał głowę na karu to ją ma. Ta cała UNIA to tylko bardziej skłóca ludzi ze wsi i miasta ja nie mówię tu że kiedyś tego nie było ale teraz jest bardziej bo jak w telewizji posłuchają Ci z miasta że UNIA tym rolnikom tylko daje kase na sprzęty dopłaty do ziemi itd a rolnik tylko tą kase dostaje i pławi się w luksusie wszystko mu rośnie o nic się nie martwi a on tylko się wzbogaca    i jeszcze ma czelność protestować że mu źle. To jak będzie dobrze? Nie będzie. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

to może zrobić jak mówił Kononowicz? Niech nie będzie niczego, 0 dopłat, żadnych dotacji będzie sprawiedliwie ;) 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Nie ma nic prostszego, niż rzucić populistyczne hasło. Nieistotne, że nierealne, nieistotne, że konsekwencje byłyby katastrofalne. Ważne, że znajdują posłuch u niezorientowanych, a tych jest zdecydowana większość. Wyobraźmy sobie, że dopłaty w Polsce zostają zlikwidowane (popiera to nie tylko zdecydowana większość "mieszczuchów", ale też część rolników). Co dalej? Ceny produktów rolnych nagle poszybują do poziomu opłacalności? A ceny środków produkcji nagle spadną? NIC Z TEGO. Rynek zostanie nasycony przez innych, przy zachowaniu obecnych cen, albo będziemy sprzedawać poniżej kosztów produkcji. Jak długo wytrzymamy? Ci z kredytami zostaną zlicytowani, ci bez kredytów też przestaną produkować. Przy "okazji" pada zaplecze naszego rolnictwa, części może i nie szkoda (myślę o pośrednikach wszelkiej maści), ale padną też ci, którzy uczciwie zarabiają na życie. Setki tysięcy miejsc pracy, co z kolei nie ułatwi szans na znalezienie nowej pracy dla bezrobotnych rolników. Patrząc realnie - ilu przeżyje jeśliby dopłaty za 2014 nie zostałyby wypłacone? 20%? 

Renovoltage, poruszył temat konkurencji i trudno się z nim nie zgodzić, bo uczciwie, to znaczy takie same warunki dla wszystkich. Jedni się nie kwalifikują, dla innych nie starczyło, a w następnym naborze już się też nie kwalifikują. Ci co się załapali mogą produkować/sprzedawać taniej, dzięki czemu inni mają jeszcze trudniej, bo są bici dwa razy - 1 bo część pieniędzy, które mogłyby być podzielone na wszystkich zostaje wypłacona nielicznym + armii urzędników, która wnioski przyjmuje, sprawdza, odrzuca/aprobuje i kontroluje, oraz - 2 bo nie są w stanie uzyskać takiego samego stosunku kosztów/zysku, jak ci, którzy modernizują się za pół-darmo. I nie ma to nic wspólnego z niechlujstwem, lenistwem czy głupotą (z wyłączeniem twórców tego systemu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Piotrze masz racje że by nas zalano ale od czego mamy naszych sprzedajnych sk..nów ? Jakby dano cło na towar  to by nas nikt nie zalał a sami byśmy ten towar sobie wyprodukowali i skonsumowali. Kiedys Polska była czołowym producentem trzody w europie a dzis nawet nie produkujemy tyle żeby się sami wyżywic to tak naprawde kto na tym korzysta my czy inne kraje. I tak jest prawie ze wszystkim.

 

Stajemy się coraz bardziej tanią siła roboczą dla zachodu i rynkiem zbytu a tak to mają nas gdzieś co pokazują na każdym możliwym miejscu jakby chociaz zakaz eksportu wieprzowiny w zwiazku z pomorem , to zachód pchał za nas i  się smiali ,  tak unia nasza kochana dba o nas a przeciez powinna być jakas solidarnosć . Praktycznie nie produkujemy nic sami jedynie dla kogoś i to konsumujemy, czy też produkty nabywamy głównie zachodnich koncernów i firm.

 

Bez doplat i całego tego szumu rok dwa każdy by przeżył a po tym by się unormowało i zyłibyśmy sobie dalej.

 

Trzeba zdac sobie tez sprawę z tego że zachód musi nam Polakom zakładac ciagle  "kaganiec, kłody pod nogi rzucac" bo boi się nas jesłi dac nam takie warunki, perspektywy i rzady które dbają o swój kraj  i obywateli a nie sprzedawczyków, To szybko okaże się że  to nie my zachodu powinniśmy się bać tylko oni nas. A dotychczas wszyskto cały czas co polskie musi być zniszczone i wmawia nam się że bez nich jest po nas. A tak naprawdę nikogo nie potrzebujemy bo sami byśmy doskonale dali sobie radę. A o wspołpracy z zachodem jak i wschodem to już nawet nie będe wspominał bo teraz zamykamy się tylko w jednym kierunku

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 

Wyobraźmy sobie, że dopłaty w Polsce zostają zlikwidowane (popiera to nie tylko zdecydowana większość "mieszczuchów", ale też część rolników). Co dalej? Ceny produktów rolnych nagle poszybują do poziomu opłacalności? A ceny środków produkcji nagle spadną? NIC Z TEGO. Rynek zostanie nasycony przez innych, przy zachowaniu obecnych cen, albo będziemy sprzedawać poniżej kosztów produkcji. Jak długo wytrzymamy? Ci z kredytami zostaną zlicytowani, ci bez kredytów też przestaną produkować. Przy "okazji" pada zaplecze naszego rolnictwa, części może i nie szkoda (myślę o pośrednikach wszelkiej maści), ale padną też ci, którzy uczciwie zarabiają na życie.

 A w żadnym wypadku, owszem zlikwidowane w całej Unii to zobaczymy czy nas tak by zalewali tanimi produktami.  A teraz jak mają przynajmniej dwa razy takie jak my, to o czym tu mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No właśnie, dobry gospodarz, mówię tu o rządach państw zawsze będzie wiedział że temu koniowi który ciągnie trzeba dać porządnie jeść a lichy gospodarz to nie dosyć że jeszcze podbierze owies z koryta, to jeszcze takiego konia batem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Owszem, tylko wszyscy powinni mieć coś z tego, a mają tylko nieliczni, nie wracaj już dlaczego, bo wczoraj było wszystko napisane na ten temat.         ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

stara unia już dogaduje się z rosją na szczycie europa-azja za plecami polski pod przykrywką spraw ukrainy.a co wymyśliła ukraina żeby Polska za darmo węgiel im dawała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No już zaraz za darmo      ;[   a jak się odkują to nas będą blokować bo nie spełniamy ich standardów.      ;[

Jak Polskę stać na rozdawanie za darmo, to niech rozda między swoich.

Edytowano przez KORSARZ1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

nie czaje tych nowych dopłat za bardzo a to co mi wychodzi w kalkulatorze na stronie agencji to jakies dziwły

 jak mam 40 ha ziemi  ( 20 ha ziemniaków , 10ha pszenicy , 10 ha pszenżyta ) bez zadnej innej produkcji , )

przysługuje mi chyba tylko 110 euro???,,, bo ja nie zazieleniam nic na zime

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

O ten rok Ci chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj