phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z tego co się orientuję to na poplon aby dopłatę dostać to może być wszystko, aby rosło, a jak chcesz żeby coś ziemia z tego dostała to najlepiej łubin albo gorczyca tyle żę musisz orać nim zakwitnie.

Jaka stawka dopłaty do łubinu w dopłatach za rok 2014 i od kiedy zaczną wpływać na konto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Nie musi brać udziału ale normy dobrostanu i tak musi spełnić bo są wprowadzone odrębnymi przepisami i ich przekroczenie jest karalne.

I tak w wielu innych dziedzinach.

Nie ma innego wyjścia jak doić ile i jak się da z Unii bo inaczej można zamknąć interes.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adhock    2

Nigdy nie twierdziłem, że Unia daje cokolwiek za nic, ale jeśli np. potrzebujesz ciągnik o mocy 180 KM, albo 250 KM, to czemu nie kupisz Ursusa? Nie mają w ofercie? Mieli kiedykolwiek? Unia zabroniła? Czyja to wina?

 

Już niedługo... Obniżyli dopuszczalne moce maksymalne na odkurzacze to za chwilę zabiorą się za ciągniki... w imię walki z nieistniejącym globalnym ociepleniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

A jak sobie chcą, aby tymi z przed 96r nie zabronili robić to na moje życie wystarczy, a potem to mi to lotto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Nabrać kredytów, a potem stracić wszystko albo robić tylko po to aby oddać do banku wszystko to po co je brać nie rozumiem takich ludzi choć znam kilku co tak zrobili.

  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Potem dzieci powiedzą: ojciec nic nie zrobiłeś przez całe życie.

Mam narobione, a dzieciom dam pieniądze i niech potem robią po swojemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

I popieram takie myślenie.

  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

O dziwo mimo nastu lat i rzekomego wpompowania miliardów unijnych funduszy w polskie rolnictwo jeszcze nie spotkałem zadowolonego rolnika ( obszarników tu nie wliczam). Przed wejściem do UE nasi rządzący tak rządzili tym krajem żeby wyglądało to tak jakby tylko unia mogła nas uratować, wręcz wybawić , umyślnie i perfidnie wszystko chrzaniąc i dobijając ostatnie kury znoszące złote jajka. Po prostu sprzedali się sku...y zachodowi, stali się jego żałosnymi pachołkami w luksusowych limuzynach więc bez skrupułów, które zagłuszyć mogła tylko odpowiednio gruuuba kasiora na ich prywatnych kontach w rajach podatkowych, tak przyszykowali rynek zbytu pod zachodnie koncerny, żeby nasze firmy nie mogły w żaden sposób z nimi konkurować. Zobaczcie, że co wówczas podupadło to do dziś nie może z kolan powstać albo odradza się w jakieś chorej, skarlałej, rachitycznej postaci i to o wiele, wiele lat za późno aby cokolwiek wyrwać z tego tortu. W ten to sposób rzekomo grube miliardy wpompowane przez UE w nasze rolnictwo i tak koniec końców prawie co do centa wróciły na zachód. Stworzono molochy przetwórcze, które przejęły rynek i produkują kopie zach. produktów w zach, cenach i dla zach. sieci hipermarketów. W tym sensie rzeczywiści mamy u nas już zachód cała gębą niestety w większości również puste portfele i brak optymistycznych perspektyw dla naszych dzieci tu w tym kraju. Przecież taki moloch nie zechce współpracować z małym rolnikiem, ma go gdzieś co najwyżej potrzebuje armii sprzedawców za minimalną krajową i dlatego środki unijne tak są rozdysponowane aby promować wyłącznie dużych producentów rolnych aby ci stali się jeszcze większymi obszarnikami po wchłonięciu tych tysięcy mniejszych. Jednocześnie molochy nie tworzą miejsc pracy bo nie muszą rozwijają się dzięki technologii, skomputeryzowaniu i automatyzacji a do tego im nowych rąk do pracy nie trzeba. Tylko gdzie w tym ma się ten biedny człowiek podziać, jak ma godnie i za co żyć. Co z tego że takie molochy produkują ogromne ilości produktów ( abstrahując od tego, że to w większości schemizowany szajs), co z tego że obracają miliardami i pozornie polskie PKB rośnie, a GUS i media wieszczą trumfy - same sukcesy. Ale co z tego skoro zysk i korzyść z tego ma tylko wąska grupka kapitalistów i ich przydupasów oraz łapowników, którzy umożliwili ich wejście tutaj.

Dla polskiego rolnika, który powinien swoje pole obrobić, zebrać i móc sprzedać a za te pieniądze godziwie żyć, miejsca w tym systemie po prostu nie przewidziano, co gorsza nie przewidziano co on ma ze sobą począć- widocznie ma po prostu gdzieś tam sobie po cichu wegetować. Jego miejsce ma zająć większy jak największy - latyfundialny wysoko dotowany producent rolny, o czym oczywiście głośno się nie mówi ale wszelkie działania władz na to wskazują i ku temu idealnie zmierzają. Te wszelkie unijne dopłaty, dotacje itp. fundusze to tylko instrument bardzo krótkowzrocznej polityki nastawionej na max. zysk tu i teraz dla pewnej, wybranej wąskiej grupy ludzi. Jeśli zatem przynoszą chwilowo komuś jakiś pożytek to większości i na dłuższą metę szkodzą, promują tylko cwaniactwo i stanowią sponsoring dla armii urzędasów i całego wianuszka pośredników w handlu. Doszło do tego , że większość rolników sama przyznaje że nawet nie wyobraża sobie podstawowej egzystencji ( jeśli tak to jest już naprawdę źle) bez tzw. dojenia na maksa unijnych funduszy, czyli że do wszystkiego muszą być dopłaty tak jakby to było sensem rolnictwa a to jest tak naprawdę jego kompletnym wypaczeniem i paranoją, która sprawia że poza unią świata już nie widzimy a przecież nic nie jest wieczne nawet unia, na szczęście.

 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Kolejny sezon rozpoczęty. Ruszyły wypłaty ONW. Będą podwyżki środków do produkcji. No i germaniecki przemysł zaciera ręce na myśl o wpływach do ich budrzetów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no unia jak nie ejst wieczna od wielu lat byla tylko szkoda ze my w te bagno weszlismy ja nic z uni nie bralem i einch pojda stad won a nie to tylko cwaniactwo sie na tym bogaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Kolejny sezon rozpoczęty. Ruszyły wypłaty ONW. Będą podwyżki środków do produkcji. No i germaniecki przemysł zaciera ręce na myśl o wpływach do ich budrzetów.

 

Polski też zaciera bo u dilerów bieda, u producentów maszyn bieda, transport siadł bo nie ma co wozić - ogólnie każdemu źle. Nawet rolnicy marudzą bo pasowałoby za 5letni ciągnik kupić nowy. 

no unia jak nie ejst wieczna od wielu lat byla tylko szkoda ze my w te bagno weszlismy ja nic z uni nie bralem i einch pojda stad won a nie to tylko cwaniactwo sie na tym bogaci

 

Może w innych dziedzinach była szkodliwa ale rolnictwo pozostawione samemu sobie byłoby na takim samym poziomie jak przed wejściem do UE. Ciągniki kosztowałyby na zachodzie tyle ile kosztują a nam nikt nie sprzedałby ich w cenie 50% wartości. Wg Ciebie cwaniak kto wymienił park maszynowy za 50% ceny? Dla mnie to rozwojowy rolnik, mający głowę na karku. Pluj sobie w brodę że nie skorzystałeś z dofinansowań. Nawet Młody Rolnik - 50, 75, 100 tys za to że się kawałek tatusia ziemi obrabia. Wymagań praktycznie 0. Piękna sprawa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć o co chodzi z tymi dopłatami do bydła??

 

Mianowicie pisza że dopłata bedzie od trzeciej do 30 sztuki, więc jesli bede miał np 35 sztuk bydła, to dopłate dostane do 30 a do 5 nie czy nie dodtane jej wgl bo mam o 5 sztuk za dużo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Dostaniesz do 30, a do pięciu ostatnich już nie.

 

Edit; widzę, że o minute się spóźniłem z odp :P

Edytowano przez mlodyhef

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Polski też zaciera bo u dilerów bieda, u producentów maszyn bieda, transport siadł bo nie ma co wozić - ogólnie każdemu źle. Nawet rolnicy marudzą bo pasowałoby za 5letni ciągnik kupić nowy. 

 

Może w innych dziedzinach była szkodliwa ale rolnictwo pozostawione samemu sobie byłoby na takim samym poziomie jak przed wejściem do UE. Ciągniki kosztowałyby na zachodzie tyle ile kosztują a nam nikt nie sprzedałby ich w cenie 50% wartości. Wg Ciebie cwaniak kto wymienił park maszynowy za 50% ceny? Dla mnie to rozwojowy rolnik, mający głowę na karku. Pluj sobie w brodę że nie skorzystałeś z dofinansowań. Nawet Młody Rolnik - 50, 75, 100 tys za to że się kawałek tatusia ziemi obrabia. Wymagań praktycznie 0. Piękna sprawa. 

 

tylko zobacz co sie poroblio na wsiach przez ta unie jeden na kilka wsi ma nowy sprzet tkzw obszarnik i wiele hektarow a reszta co maja po 15 30 40 ha i sprzet stary jaki mieli i nic sie nei zmienilo a nawte gorzej maja bo ni sie rozwinac ni nic bo cena ziemi i jak chce sie kupic to obszarniki zjezdzaja si i cene wala taka ze prawdziweg orolnika na to nie stac a jakbysmy nie wchodzili t owszyscy by mieli takei same szanse i by sie powoli ale rownomiernie rozwijalo rolnictwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

@Warchest   widzę  że  w Twojej  okolicy  tak samo  -  jeden  ma  dużo  i  jeszcze  więcej  a  reszta  po staremu  .....  na  ,,Młody  rolnik '' za stary  na  inne  za  mało  ha.   a ,, miasto''  patrzy  że  kasę za  darmo  dają  -tylko brać......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Nie każdemu było dane być MŁODYM ROLNIKIEM. Wiekowo może tak ale w posiadaniu gospodarki już nie.

 

Ale 32 tys rolników skorzystało. Po wsi jeżdżą nówki nowe maszyny, sporo osób kupiło używki z zachodu. Samych kombajnów zbożowych ile przybyło gdzie jeszcze 15 lat temu kombajn był rarytasem. Jeśli na kogoś narzekać to na rządzących że puścili nasz przemysł z dymem po 90 roku. Pretensje do UE mogą mieć tylko Ci którym nie dało się skorzystać z pomocy. Lenie, obiboki, niechluje, wiecznie narzekający i nastawieni anty do wszystkiego mają tak jak sobie pościelili. 

tylko zobacz co sie poroblio na wsiach przez ta unie jeden na kilka wsi ma nowy sprzet tkzw obszarnik i wiele hektarow a reszta co maja po 15 30 40 ha i sprzet stary jaki mieli i nic sie nei zmienilo a nawte gorzej maja bo ni sie rozwinac ni nic bo cena ziemi i jak chce sie kupic to obszarniki zjezdzaja si i cene wala taka ze prawdziweg orolnika na to nie stac a jakbysmy nie wchodzili t owszyscy by mieli takei same szanse i by sie powoli ale rownomiernie rozwijalo rolnictwo

 

Obszarnik to nie wina UE i doskonale o tym wiesz. Czy bylibyśmy w UE czy nie to i tak każdy powiększałby gospodarstwo - stąd powstają obszarnicy. Widzę co Cię boli. U mnie ten co ma 15ha ma najczęściej spore stado krów, nowe maszyny polskiej produkcji, na 40ha jeden brał 135km MFa, drugi 135km Deutza, trzeci JD 120km. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

właśnie widać jak się rozwijają ci co nabrali nowego sprzętu,jeden rok załamania ceny płodów rolnych i wielki płacz bo nie ma za co kredytów spłacać,a na strajki przyjeżdżają nowymi ciągnikami za kilkaset tys zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@pawelol111, czytam od jakiegoś czasu twoje posty i dochodzę do wniosku że ty jesteś głupszy niż ustawa przewiduje, ciesz się że ty dostałeś za darmo kasę bo pewnie byś był nikim i dużo teraz fikasz i wyśmiewasz się z innych, dostałeś pewnie gospodarstwo od rodziców  już umaszynowione, do tego darmowa kasa, pewnie za ciebie jeszcze pracują, walą rentę strukturalną w gospodarstwo i straszny pracuś z ciebie, reszta to lenie i obiboki, weź się jebnij w ten głupi łeb zanim coś tu nagryzmolisz.       ;[ 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

@pawelol111, czytam od jakiegoś czasu twoje posty i dochodzę do wniosku że ty jesteś głupszy niż ustawa przewiduje, ciesz się że ty dostałeś za darmo kasę bo pewnie byś był nikim i dużo teraz fikasz i wyśmiewasz się z innych, dostałeś pewnie gospodarstwo od rodziców  już umaszynowione, do tego darmowa kasa, pewnie za ciebie jeszcze pracują, walą rentę strukturalną w gospodarstwo i straszny pracuś z ciebie, reszta to lenie i obiboki, weź się jebnij w ten głupi łeb zanim coś tu nagryzmolisz.       ;[ 

 

Weź się zamknij jeśli nie znasz sytuacji. Na pracę na tym gospodarstwie poświęciłem już kilkanaście lat życia i sporo zdrowia - już dziś odczuwam skutki od ton ziemniaków na karku.Nie było wakacji, świątku, piątku. Do niedawna MF 255 obrabiał 18ha ornego i 10łąk - orka, koszenie, prasowanie, rozrzutnik, uprawa pożniwna, transport. 

 

Nikogo nie wyśmiewam. Mówię tylko że są normalni rolnicy którzy skorzystali i brali kredyty na miarę możliwości a dziś mają piękne obejścia i dobre maszyny. Ja nie wziąłem ani złotówki z UE prócz dopłat - kupowałem używane maszyny bo nie miałem możliwości innych ale jestem zadowolony.

Młodego rolnika skorzystali ci co się urodzili w odpowiednim czasie.

 

 

Tak   samo  renty strukturalne  -  dla  szczęśliwców...

 

Normalne życie też dla szczęśliwców bo nie musimy ani bić się w II wojnie światowej ani ginąć w powstaniu więc skończcie to jęczenie że wam źle. 

właśnie widać jak się rozwijają ci co nabrali nowego sprzętu,jeden rok załamania ceny płodów rolnych i wielki płacz bo nie ma za co kredytów spłacać,a na strajki przyjeżdżają nowymi ciągnikami za kilkaset tys zł.

 

A czym obrobić 30-40-100ha? c330? Strajkują bo wykonują pracę i oddają towar po kosztach. Nie przeszkadza Ci że musisz za nędzne pieniądze oddać swój urobek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co normalni? a reszta to co nienormalna że nie skorzystała bo PROW- y, "Młody Rolnik" i inne się zmarnowały bo nienormalni nie chcieli?      ;[ albo jak ktoś nie ma nowych maszyn to już jest gorszy według twojej teorii? bo o niczym innym nie piszesz tylko o nowych maszynach i jak to jest super z Unią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj