phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Gość   
Gość

Wczoraj rozmawiałem z sąsiadem i mówił że bardzo dużo poobcinali mu za bydło, miało być po 300 zł a ma po 200 z groszami 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19672

Wczoraj rozmawiałem z sąsiadem i mówił że bardzo dużo poobcinali mu za bydło, miało być po 300 zł a ma po 200 z groszami 

No faktycznie dużo....40 czy 30 pln na sztukę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

Jak na  bogatego trafiło to faktycznie może i mało :)  ale policzyć przy większej ilości sztuk to się nazbiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1680

Nie będzie kasy dla Ojca ;) na uczelnie także nie dygaj,

 

Będzie, tylko z innego ministerstwa i po cichu.

Decyzja w czwartek, 42ha, roślinna, brak kontroli.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Śledze temat a w ,,farmer" czytaliscie? Chyba nie byl podnoszony ten watek;
http://www.agrofoto.pl/finanse/platnosc-onw-pojawia-sie-i-znika,62161,1.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

 A może gościu nie policzył wszystkiego bo są dwie dopłaty , jedna do bydła , druga do krów , a płatności też są rożne do krów około 310 zł a dla bydła około 265 zł .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Jak zawsze rolnik jest pokrzywdzony czy winny.

Masz wypełniony wniosek idziesz go zdać tam sprawdzają go pobieżnie czasem nawet pomogą uzupełnić brakujące pola wszystko jest ok i przyjmują.

Potem wychodzą jakiś błędy i kto jest winny rolnik bo to on tak złożył, nikogo to nie interesuje że pomagał wypełniać pracownik agencji czy innej instytucji i powiedział w to czy tamto pole wpisać tyle i tyle...

U mnie nie wiem, ale praktycznie nie było tak żeby coś z tym PEG-iem było nie tak, wiem że nie zmniejsza to płatności itp ale wyskakuje jako błąd co za tym idzie czas płatności się wydłuża...

Co roku otrzymuję wniosek częściowo wypełniony i kartę informacyjną dotyczącą deklarowanych działek z podanymi maksymalnymi obszarami podlegającymi płatności nie wiem skąd oni je biorą chyba z własnego widzi mi się, ale nigdy nie podaję więcej tylko mniej i co ciekawe co roku PEG się zmienia i maleje nawet na pastwiskach które są ogrodzone na stało... Chore jak dla mnie...

I w tym roku jakaś babka do mnie dzwoni, żeby do nich podjechać i coś wyjaśnić. I oczywiście co znów przedeklamowanie że na 3 działkach za dużo podałem  :lol: to teraz normalnie z niej zgniłem pokazałem jej tą kartę informacyjna co dostałem z wnioskiem i ile wynoszą powierzchnie to ona już nic na to że to system. 

To po jakiego h**a podają te maksymalne wartości skoro i tak nikt na to nie patrzy. 

Powiedziałem jej że nic nie będę poprawiał itp wiem ile mam pola bo pomierzone GPS jak się nie podoba to zapraszam na pole.

Ale zaliczka i ONW przyszło więc jako tako :)
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Śledze temat a w ,,farmer" czytaliscie? Chyba nie byl podnoszony ten watek;

http://www.agrofoto.pl/finanse/platnosc-onw-pojawia-sie-i-znika,62161,1.html

Bo Agencja to państwo w Państwie. Sami ustalają zasady dla siebie i dla nas, a że sprzeczne z KPA... Oj tam.

Ze 4, może 5 lat temu dostawałem pisma, że ze względu na coś tam, termin wydania decyzji o przyznanej płatności jest przesunięty o miesiąc. Po miesiącu - to samo. Za miesiąc następne. Aż miałem ochotę napisać, że ze względu na nawał pracy nie wywiążę się z moich zobowiązań, zrobię w przyszłym sezonie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Mnie ciekawi skąd w tym roku naliczyli 60.000 tysięcy hektarów za dużo chyba to polityka z defraudacja pieniędzy dla swoich lub naprawdę system który i tak obcina każdemu po parę arów co roku

Zero zaliczki,Onw, bezpośrednich,i wysokobialkowych
No i bydła z jalowkami też zero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

ilość gruntów zgłaszanych do płatności zwieksza się już rolnicy miastowi emeryci i inni zgłaszają co mogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komp4321    1

Mam pytanko decyzje normalnie pocztą detaliście, tak jak było zawsze prawda ???

 

Edytowano przez komp4321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

W zależności od BP, jedni wysyłają zwykłym, inni poleconym. Zasad nie ma żadnych. Podobnie jak z naliczaniem płatności. MR mówi jedno, ARiMR drugie, a BP/BR robią co chcą/mogą.

Tyle dobrego, że w tym bałaganie BP i BR starają się wywiązać ze swych zadań. To głównie zasługa "szarych" pracowników, którzy mają dużo większe pojęcie o regionie w którym pracują, niż ich zwierzchnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3
Napisano (edytowany)

Jasne,że termin czerwcowy to wymysł urzędasów...Jakiś czas temu pisałem o tegorocznym sezonie i jakie skutki on przynosi to mało mnie nie zjedzono żywcem,że dopłaty tak mocno wpisały się w nasze budżety i nie umiemy bez nich gospodarzyć....Państwo/urzędnicy powinni monitorować to co się dzieje i wyciągać stosowne wnioski, a nie jak w tej chwili walić pokazówki, że to wszystko wina poprzedniej ekipy.Nie lubie babrać się polityką ale jak można było zmieniać prawie wszystkich dyrektorów regionalnych arimr i innych wyższych urzędasów w momencie takiego paraliżu z dopłatami??Wiem nowa władza nowe porządki-ale panowie z głową!!

Zobaczycie następną kampanię dopłatową kasa będzie do max końca stycznia!! 

Zgadza się. Dla mnie to jest rozgrywka czysto polityczna. Obecnie ekipa rządząca może spokojnie mówić, że to wina poprzedników, więc możemy im "skoczyć". Dopłaty za  2016 r. pewnie dostaniemy w pierwszej dekadzie grudnia (czego  sobie i wszystkim Wam życzę :) ) i wtedy PiS powie- tak, my jesteśmy tacy fajni w przeciwieństwie do poprzedników i zrobiliśmy dopłaty wcześniej. Więc PR-owo to wygląda elegancko, a że rolnicy obrywają rykoszetem- trudno, kto by się nimi przejmował... 

 

Edytowano przez tombar123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15348

Byłem w banku płacić krus to dopłaty na raty ale w całości na koncie. Jak coś się tragicznego nie wydarzy to poleżą do następnych dopłat by nie tupać pod bankiem kiedy dadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na onw są wydawane oddzielne decyzje. Jeśli nic się nie zmieniło w powierzchni to decyzji nie wysyłają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Mi tez jeszcze z onw nic nie przyszło. Ciekawe..


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5
Napisano (edytowany)

20 ha + bydło zaliczka w listopadzie, reszta dzisiaj 

+ wysokobiałkowe 

Edytowano przez prox7441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTomekDX    3

Decyzje OB otrzymują wszycy Ci którzy z urzędu zostali włączeni do systemu małych gospodarstw, Ci którzy mają dyscypline finanasową oraz wszyscy którzy nie otrzymują płatności do żadania.  Nie otrzymują decyzji rolnicy którzy otrzymają całą płatność obszarową bez sankcji w kwocie od 5306 zł (1250E) do 8489,60 zł (2000E) chyba że złożyli żądanie doręczenia decyzji. Decyzje ONW wysyłane są tylko w przypadku żądania doręczenia, decyzje sankcyjne oraz deczje z degresywnością czyli  ze zmniejszeniem do powierzchni (50% stawki za powierzchnię 25 -50 ha i 25% stawki za powierzchnię 50-75 ha, a w przypadku rolników realizujących 5-letnie zobowiązania 50% stawki za powierzchnię 50 -100 ha i 25% stawki za powierzchnię 100-300 ha

 

Od przyszłego roku w pierwszej kolejności mają dostawać pięniążki najwięksi rolnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Skąd masz taką informację że najwięksi dostaną pierwsi? Podeprzyj swoją wypowiedz jakimś papierem gdzie o tym pisze chyba że to Twój własny wymysł. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63
Napisano (edytowany)

W tamtym tyg przyszła decyzja (JPO, zazielenienie, dodatkowa) składanego wniosku przez mamę (prawie 12ha). Do onw nie dostała decyzji i pewnie nie dostanie, ponieważ nie miała pomniejszeń w powierzchni.  Ciekawe czy do końca lutego będą pieniądze?

Ja miałem kontrolę końcem grudnia to decyzję dostanę pewnie kwiecień - maj <_<

Edytowano przez Wojtek987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Chciałbym zgłosić działki do doplat 1 raz.  Przeprowadzi mnie ktoś przez ten proces 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj