phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

burtek    4

Aha, to dzień dobry ;) 

Byłem dzisiaj w biurze zarejestrować cielaka, podpytałem, coś tam wspomniano, że pomału zaczynają rozliczać ręcznie ale żeby się nie nastawiać na jakieś fajerwerki.

 

U mnie mówili dzisiaj, że system zaczął działać i dlatego 19 stycznia zaczęli  realizować przelewy. Tylko nie naliczają tym, których obowiązuje dyscyplina finansowa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

to co naliczają jak dyscyplina jest od 2 tyś euro


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    851

Właśnie tak jak kolega wyżej napisał to komu oni będą wypłacać od lutego jak dyscyplina jest od 2tyś euro?

Wiadomo coś dokładniej od którego lutego zaczną wypłacać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

Będą wypłacać małym rolnikom, do 7ha (1250 euro) i większym do 10ha, którzy łapią się w 2000 euro, czyli tak pi razy oko 25% gospodarstw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaami   
Gość kaami

U mnie mówili dzisiaj, że system zaczął działać i dlatego 19 stycznia zaczęli  realizować przelewy. Tylko nie naliczają tym, których obowiązuje dyscyplina finansowa.

u mniej jest dyscyplina finansowa, a decyzja przyszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

co za syf co innego robią co innego mówią  heh taką mamy prawdziwą agenturę


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kermit84    5

to ile masz ha i dostałeś decyzje ja ani zaliczki na dopłaty obszarowe ani rolnośrodowiskowch i nie miałem kontroli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

@kaami w decyzji o przyznaniu płatności bezpośrednich, jeśli podlegasz dyscyplinie, to powinno być o tym napisane i wyliczone potrącenie. Masz to opisane w decyzji??? 


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

właśnie panowie, co z tą dyscypliną? ile zabierają? nie dawno przecież coś tam zwracali/mieli zwracać bo nieprawnie zabrane było, hmm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Thug 1,3% od czego zabierają od całej obszarówki czy od JPO sorry ale nie jestem w temacie.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

@TOME11 to nie jest tak, że "nieprawnie zabrane było"... Zwrócona została rolnikom część kwoty potrąconej na dyscyplinę finansową ponieważ UE nie wykorzystała  wszystkich funduszy, zaoszczędzonych w ramach owej dyscypliny.

 

Obecnie jednak nie należy oczekiwać powtórki ze zwracaniem jakiejkolwiek części potrąceń z tytułu dyscypliny finansowej ponieważ wszelkie "wolne" środki UE będzie przeznaczać na imigrantów, którzy twierdzą, że w Polsce nie da się godnie przeżyć za marne 2 tyś. EUR...


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

http://www.agrofoto.pl/finanse/harmonogram-wyplaty-doplat-bezposrednich,62100.html


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaami   
Gość kaami

@kaami w decyzji o przyznaniu płatności bezpośrednich, jeśli podlegasz dyscyplinie, to powinno być o tym napisane i wyliczone potrącenie. Masz to opisane w decyzji??? 

 

 

współczynnik korygujący - 1,393041%

od kwoty całkowitej płatności bezpośredniej odejmowane jest 2000 euro i od tego naliczane są zmniejszenia.

 

ale..

 

zwracana jest dyscyplina finansowa za ubiegły rok (??)

 

dziś przyszła decyzja obszarowa znajomej (15ha, rolnictwo ekologiczne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Przyszła decyzja kilka stron obliczeń trzy sumy wyliczone dodałem sobie je  i wyszło że do lekko ponad 14 ha dostane ok 400 zł mniej jak zeszłego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

http://www.agrofoto.pl/finanse/harmonogram-prow-2014-2020,62107.html

 

 

No więc dopłaty dla rolników powyżej 15 ha będą realizowane od połowy kwietnia. Ciekawe jak wypłacą tyle do końca czerwca ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

Witam, mam pytanie trochę z innej beczki.

Czy dopłata do akcyzy paliwa jest jako de minimis ? Bo wypełniam wniosek do dopłaty do materiału siewnego i nie wiem czy wpisywać paliwo czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Zwrot akcyzy nie jest pomocą de minimis.

 

Prosta zależność: przy wnioskowaniu o jakąkolwiek pomoc/dotację/zwrot który jest określany jako pomoc de minimis wymagane jest podanie kwoty takiej pomocy otrzymanej w przeciągu ostatnich 3 lat - przy wnioskowaniu o zwrot akcyzy za paliwo nie ma wymogu podawania takiej informacji, więc nie wlicza się...


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj