phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grzesiek88    128

Może, zależy w jakim masz banku, u mnie w BGŻ przelew potrafi się ciągnąć 3 dni od nadania, jeśli to jest bank zmieniającego się świata jak mówią w reklamie to koniec jest już bliski :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Mi też na BGZ dopłąty przychodzą, w tym roku składałem pierwszy raz ( przejąłem gospodarstwo) i do dziś pustka, poczekam ten tydzień.

 

Jak nie dojdzie nic to pofatyguję się i dopytam co tam z wnioskiem nie tak że zaliczki nie dostałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Wpłynęła zaliczka, pomimo poprawki wniosku trzy tygodnie temu, ~ 6 tys. za 20 ha a ONW ni widu, ni słychu... szczerze to wolałbym na odwrót  <_<


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Sprawdzałem konto przed 17 i pusto nie miałem zadnej kontroli ani zadnego listu o jakies nie jasności. Co moze byc grane ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi też na BGZ dopłąty przychodzą, w tym roku składałem pierwszy raz ( przejąłem gospodarstwo) i do dziś pustka, poczekam ten tydzień.

 

Jak nie dojdzie nic to pofatyguję się i dopytam co tam z wnioskiem nie tak że zaliczki nie dostałem ;)

 

Jak nie dostałeś to już nie dostaniesz tylko do dziś mogły być zaliczki wypłacane teraz oczekuj na pełne dopłaty bo Ci co dostali zaliczki pewnie na resztę długo poczekają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orkidea    0

U mnie też dzisiaj na koncie pojawiła się zaliczka co w moim wypadku daje niecałe 25% całej kwoty. ONW dalej nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

u mnie tez wplynela jakas kwota. nie do rymu nie do taktu:D  mialem 40 hektarow wysokobialkowych i nie mam ani zlotowki z tego tytuly,  tylko jpo i platnosc dodatkowa.  jezeli to ma byc polowa to zgadza sie tylko platnosc dodatkowa.   jpo tez sie nie zgadza

u was tez tak jakos to z niczym nie gra?

woj warminsko mazurskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
burtek    4

Dostał ktoś z Was premię zalesieniową? Lub wie ktoś kiedy ma ruszyć wypłata? Co roku dostawałem w listopadzie, a w tym roku system im niby nie działa.

Edytowano przez burtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

W tym roku przejąłem gospodarstwo i na dzień obecny ani ONW, ani zaliczki, ani nawet suszowych. Miałem kontrolę bydła pod dopłaty, ale nie stwierdzili niezgodności. Pod koniec tego tygodnia jeśli nic nie przyjdzie to się wybiorę do regionalnego biura bo trochę mnie to już niepokoi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

masa24 - może mają jakieś zastrzeżenia do wniosku (np. błędne wypełnienie) i Ci nie naliczyli PWB? Dawniej w razie pomyłek wzywali do sprostowań. Teraz wręcz czyhają na pomyłki, żeby okroić dopłaty.

 

A ma ktoś informacje odnośnie płatności do pomidorów? Chodzi mi o to czy tak mało rolników ubiegało się o tą płatność, czy może wnioski zostały odrzucone z powodu jakiś uchybień? Sam miałem niewielką ilość zgłoszonego pomidora i niedawno dopatrzyłem się, że na jednej ze stron umowy kontraktacyjnej nie złożyłem podpisu. Ciekawe czy to dyskwalifikuje  otrzymanie płatności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

I ja w ostatnim dniu wypłacania załapałem się na zaliczkę, ONW również na dzień dzisiejszy brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszan    0

Ja też nie miałem kontroli, a zaliczki nie mam. Mój brat miał kontrole odnośnie bydła a dostał już zaliczkę i RŚ także ten komunikat agencji jest chyba trochę oszukany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Skoro nie dostałem zaliczki to mam sie spodziewac jakiegos potracenia z powodu złego wypełnienia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

jesli zle sie wypełniło wniosek to powinni zadzwonic i umowic sie na poprawke a nie potracac. zawsze tak było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Mam nadziej, że nie bo ja też nie dostałem. Tylko że ja w tym roku zgłosiłem 10 nowych działek, więc może w tym leży problem?


jesli zle sie wypełniło wniosek to powinni zadzwonic i umowic sie na poprawke a nie potracac. zawsze tak było

 

Właśnie  słowo "było " jest jak najbardziej aktualne. Od tego roku agencja nie powiadamia o błędach. Gdzieś to wyczytałem, ale nie pamiętam gdzie. Może kiedyś odnajdę tą informację to podam link. Właściwie zawiadomienie o jakimś błędzie będzie tylko i wyłącznie życzliwością ze strony pracownika. Ja w tym roku otrzymałem takie zawiadomienie raz, ale to dotyczyło pomocy de minimis do uprawy porzeczki czarnej - brakowało jednego podpisu. Jeśli pracownik czyta to z góry dziękuję B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTomekDX    3

Tomek, lubię Twoje posty, bo pozostawiasz pole do dyskusji, przedstawienia swojego punktu widzenia. Przy czym sugerujesz dostęp do źródeł "zbliżonych do źródła". Jak do tej pory, wiesz o czym mówisz.

Przepis, o którym wspomniałem pochodzi z 2004 lub 2005 roku, mówiący o zasadach wypłacania wszelkich dopłat.

Dlatego zadam dwa pytania: co byłoby złego w sytuacji, gdyby wszyscy rolnicy dostawaliby JPO w grudniu? I drugie - skoro można coś zastosować w jednym programie, to dlaczego nie we wszystkich?

Zasady wpływu funduszy z UE są znane od lat - MR (ARiMR) dostaje ustalone środki na wypłaty, wypłaca określoną pulę i dostaje następne wg. kursu Euro z dnia 30 września br.

W stosunku do roku 2004 liczba pracowników ARiMR wzrosła prawie 3-krotnie, co nie ma odzwierciedlenia w czasie rozpatrywania wniosków. Nie do końca ich wina, bo w międzyczasie powstało multum przepisów i rozporządzeń komplikujących zasady obliczania dopłat (np. sławetne PEG). Część z tych przepisów powstało na wniosek ARiMR, dlatego uważam ich za współodpowiedzialnych za obecną sytuację.

Na oba pytania jest jedna odpowiedź. Nie ma technicznej możliwości obrobienia prawie 1,4 miliona wniosków do grudnia. Jest to proces postępujący i niestety ktoś zawsze musi być pierwszy, a ktoś ostatni.

Techniczna możliwość wypłaty wszystkich dopłat w ciągu 1 miesiąca jest, tylko pytanie czy wszystkie pieniądze do realizowania wypłat są na koncie ARiMR. Moim zdaniem lepiej aby część dostała pieniądze w grudniu, część w styczniu, część w lutym, a część w marcu niż wszyscy mieliby czekać na marzec.

 

 

Temat zaliczek uważam na obecną chwilę za zbędny gdyż kto miał dostać to dostał lub dostanie jutro, a i tak już nic się nie da na obecną chwilę zmienić.

 

Chciałbym jeszcze nadmienić na koniec że obecny system płatności miał być wdrożony w 2014 roku. Analogicznie miał być stworzony system informatyczny do obsługi. Jest koniec 2015 roku i jest co? wielkie g. Jutro ruszają wypłaty, owszem ruszają tylko że na przelewy nie liczcie. Prezes odwołany został za nie wdrożenie systemu. Sprawa jest prosta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Prezes został odwołany bo był członkiem PSL.  Skoro system nie działa to jak naliczyli zaliczki? Jak naliczają ONW? Jak sporządzają listy płatności? Jak mówiłem byłem w piątek w BP ARiMR, wszystko działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kicu    70

Dodałem działkę nowa, nie było mnie ma liście a zaliczkę dzisiaj dostalem.... o co w tym chodzi ? woj zachodniopomorskie powiat Choszczeński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frooger    1

u mnie i brata to samo. brak kontroli i brak ONW i zaliczek. Tak pewnie troche im sie schodzi z tym :) tym bardziej ze wnioski splynely im pod koniec terminu.

 

To pewnie tak jest z nowymi dzialkami ze jak cokolwiek dodacie to od nowa musza wprowadzac do wniosku, a tak tylko przejza ze to samo co w zeszlym roku i jazda :) Ja tam już na ich szybkość nie licze. tym bardziej, ze tylko raz dostałem dopłaty w roku obowiazywania, w reszcie przypadków zawsze na styczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTomekDX    3

Prezes został odwołany bo był członkiem PSL.  Skoro system nie działa to jak naliczyli zaliczki? Jak naliczają ONW? Jak sporządzają listy płatności? Jak mówiłem byłem w piątek w BP ARiMR, wszystko działa.

 

Owszem ale trzeba podać konkretną przyczynę. I ta przyczyną jest problem wdrożenia systemu informatycznego. Skoro tak podano do publicznej wiadomości to coś w tym prawdy jest, czyż nie?? Skoro system nie działa, można bez kontroli przemnożyć powierzchnię 4 płatności z wniosku przez stawkę np w exelu i wypłacić rolnikom i pobieraczom dopłat kasę. Przecież cała zaliczka i tak wyjdzie ok. 30% tak że nie będzie problemu że na etapie zaliczki ARiMR wypłaci komuś za dużo. A jeśliby się tak stało to w najgorszym przypadku przyjdzie komornik i zabierze traktor ( ewentualnie traktor sasiada a nie Twój;p) 

 

A jeśli chodzi o ONW to zgoda system już to obsługuje.

 

Zastanówcie się po co został wydłużony termin składania wniosków o miesiąc. Może ktoś obudził się z ręką w nocniku?

 

Zaliczka wczoraj wpłynęła tak jak było zapowiedziane:). Do 30 listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Przed chwilą sprawdzałem też mam zaliczkę na koncie z datą księgowania 30 listopad tak jak kolega wyżej ok 30%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj