Gość

claas avero 160 czy new holland tc5050

Polecane posty

Gość   
Gość

Claas avero 160 czy new holland tc5050,który lepszy?O new hollandzie opini dobrej nie mam,poniewaz gość z sąsiedniej wsi wymienił już silnik i w tamtym sezonie co chwile mu się coś psuło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkon    16

Jak masz złą opinię to po co pytasz? Na siłę nikt nie będzie Cię przekonywał. Wybierz ten, który będzie miał najkorzystniejszą cenę i serwis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jestem ciekawy czy wogole mają taką złą opinie te new hollandy tc5050 i czy avero 160 jest lepszy czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Tylko że cena za Avero a tym bardziej za TUCANO jest mało atrakcyjna w porównianiu z NH...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ta tucano 320, dobrze to ująłeś kombajn zamiast bizona... Może ciut większa wydajność. Tucano jak już to tylko z APS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Możesz mi zarzucić że takiego nie użytkuję i plotę bzdury.

Znam dwóch właścicieli takiego modelu (są z okolic) i wiem jak szybko mogą tym kosić a w zasadzie jak wolno, bo w innym przypadku sporo gubi.

Byłem także na wycieczce w fabryce claasa i użytkownicy tucano 320 strasznie na nie narzekali, twierdzili że sąsiedzi NH 5070 ich objeżdżają jak chcą.

 

Oczywiście kombajn bardzo dobry, ale za taką kasę tylko taka wydajność? Lekka przesada. Pewnie avero 240 nie wiele gorszy od tego tucana 320 i na pewno w rosie prędzej tucana 320 zapchasz niż avero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Wiesz kazdy ma tam swoje. Ja na swojego nie narzekam. Prosta dobra maszyna na lata. Jakość wykonania tez bardzo dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
T7-200    1

Tak jak damianzbr - lepsze opinie słyszę od właścicieli New Holland. Tych którzy mają NH z ostatnich lat (TC5050,TC5070,CX5080) to każdy zadowolony czy na zboże czy na kukurydzę, sobie chwalą. Znam się z jednym co ma Tucano320 na zboże i rzepak to twierdzi, że przereklamowany, słaba wydajność (wcześniej miał Rekorda i ledwo widzi różnicę) i drugi raz kupiłby coś innego, napewno nie Tucano 320. Tak czy siak - patrz jak reaguje u Ciebie serwis - czy szybko, czy mają części i wiedzą co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja przytaczam głównie czyjeś spostrzeżenia, ty go użytkujesz, może nie miałaś porównania z innym, lub kupiłeś go za 370 netto, bo za tyle jakieś 3-4 lata temu można było go wyrwać i to była cena adekwatna do maszyny o tej wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzego2014    0

U mnie Ci co kupili NH biedni nie są a wymagania mają i chwalą sobie. Ci co mieli starsze NH TC54, TC56 obecnie mają nowe NH np CX i chwalą bardzo. NH w kombajnach jest bardzo dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Który ma lepszą wydajność avero 160 czy tc5050?Czy są różnice cenowe?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
overrange    2

Kolejny mój pot w którym zwracam uwagę, że osoby chwalące kombajny NH mają raptem 2-10 postów na swoim profilu oraz brak argumentacji bo cena nie jest argumentem, a mały NH to tylko Bizon co na Bednarach myślę, że dało się zauwazyć.

Ale na to też musi być klient. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Możesz mi zarzucić że takiego nie użytkuję i plotę bzdury.

Znam dwóch właścicieli takiego modelu (są z okolic) i wiem jak szybko mogą tym kosić a w zasadzie jak wolno, bo w innym przypadku sporo gubi.

Byłem także na wycieczce w fabryce claasa i użytkownicy tucano 320 strasznie na nie narzekali, twierdzili że sąsiedzi NH 5070 ich objeżdżają jak chcą.

 

Oczywiście kombajn bardzo dobry, ale za taką kasę tylko taka wydajność? Lekka przesada. Pewnie avero 240 nie wiele gorszy od tego tucana 320 i na pewno w rosie prędzej tucana 320 zapchasz niż avero.

 

Miałem tc5070 i tucano 320 na testach. W suchym zbożu mają taką samą wydajność, jak się szybciej pojedzie jeden idrugi tak samo gubi na wytrząsaczach. W mokrym nie sprawdzałem bo nie widzę sensu koszenia mokrego zboża.

Tucano 2 ma ciekawe rozwiązanie znacznie zmniejszające ryzyko zapchania młocarni. A różnica w cenie wbrew pozorom wcale nie jest taka duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roter    3

overrange - Jak wg Ciebie NH to bizon to claas to taka vitsula. Rozwiązania w małych claasach nie oszukujmy się - nie powalają niczym. Zerknij ile warty jest 5-10 letni NH-TC'ek a zrozumiesz, że NH w kombajnach jest bardzo dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jakie to rozwiązanie?

 

Akumulator hydrauliczny, który pozwala uchylić się klepisku gdy będzie za dużo masy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfanatic    1

Obecnie w NH zamiast TC5050 jest nowy następca TC4.90 z znacznie większą i dużo lepiej wyposażoną kabiną, większym zbiornikiem na ziarno i innymi zmianami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez Theprzemo205
      Witam Jestem zainteresowany tym oto kombajnem.  https://www.olx.pl/oferta/claas-mercator-50-kosa-3m-oryginal-jeden-wlasciciel-export-szwecja-CID757-IDCeVnD.html#fe296148d1 
      Za bardzo się nie znam na kombajnach. Dotychczas uztkowałem tylko Claas Cosmos. Czy mercatorem da rade kosić kukurydze i rzepak?  Czy te 2029 motogodzin to dużo jak na taki kombajn?
    • Przez rolnikokos
      Witam, chciałbym poznać opinie użytkowników tych pras. Jakie są jej zalety i wady? Na co zwrócić uwagę przy kupnie takiej prasy? Miałaby docelowo chodzić w zestawie z new Hollandem T4 85km czy ciągnik da sobie z nią radę? Będzie prasować słomę, siano i sianokiszonkę. Dzięki mile za wszystkie odpowiedzi. pozdrawiam
    • Przez Grzesiu95
      Witam
      Ktoś wie co oznacza kod błędu id 7666h ??

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj