wino36

Manitou 727 problem z pompą wtryskiwaczy Lucas

Polecane posty

wino36    4

Witam. Po zgaszeniu silnika marki Perkins 105KM, nie mogę uruchomić go. Ładowarkę użytkuje od pół roku i nie miałem z nią najmniejszych problemów, paliła na dotyk, do dzisiaj:/ Po paru godzinach sprawdzania awarii doszedłem do wniosku, że z pompy wtryskowej firmy Lucas 609 nie wychodzi paliwo na wtryskiwacze. Elektrozaworek sprawny. Paliwo dochodzi do pampy a nie wychodzi. Coś mogło się zawiesić w pompie?

niżej wysyłam zdjęcia pompy i tabliczki znamionowej. Jak ktoś miał podobny problem lub ma schemat budowy tej pompy to prosiłbym o odpisanie. Dodam tylko że ładowarka jest z 1995r.

post-53816-0-59349700-1409060035_thumb.jpg

post-53816-0-77949300-1409060165_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machony    0

Witam a kiedy ładowarka nie pali zaraz po zgaszeniu czy tylko z rana czy na gorącym silniku ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machony    0

a do pompy dochodzi paliwo ?? i czy na elektromagnes jest prąd ?? który znajduje się na pompie wtryskowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Napisał że paliwo dochodzi, elektrozawór sprawny. Czytajcie ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machony    0

jeszcze czy w czasie kręcenia silnikiem masz prąd na elektromagnes bo nie kiedy jest tak że w czasie kręcenie nie ma to też jest bardzo ważne ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wino36    4

Wyjmowałem elektrozawór i podłączyłem do przewodów które idą do niego, żeby sprawdzić czy działa. I działa jak należy. Teraz mam inną hipotezę. Otóż zamiast zbiornika dałem bańkę z ropą i do niej przewódy. Postawiłem na kabinie. Po około 2h całe 7 litrów ropy "wyparowało". Ale nie ma śladów na ziemi więc podejrzewam że pompka paliwa przepuszcza ropę do oleju silkika. Ponieważ zauważyłem ze stan oleju w silniku podnisł się. Chociaż tak jak pisałem pompka paliwa daje paliwo do pompy wtryskowej, jednak zalewa ją do połowy. Dziś kupię nową pompkę paliwa i wymienie olej. Zobaczymy czy to coś zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wino36    4

Pompa paliwa już wymieniona na nową ale dalej to nic nie dało. Paliwo zalewa pompę wtryskową do połowy ale na wtryskiwacze już nic nie dochodzi. Cały czas suche i ropa się nie pojawia. Chyba problem tkwi w tej pompie. Miał ktoś doczynienia z nią. Może jakieś schemat pompy ktoś ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wino36    4

Problem nie tkwił w pompce paliwa która niby przepuszczała ropę do oleju silnika lecz paliwo wraca z powrotem do zbiornika przewodem wyrównawczym. Z tego wynika że jest gdzieś zator i zamiast paliwo iść w całości do pompy wtryskowej wraca do baku. Zatkałem przewód wyrównawczy tak aby paliwo nie wracało do zbiornika. Ciśnienie się robi w przewodach ale na wtryskiwacze nie chce pójść paliwo. Już 3dni się z tym męczę i chyba będę musiał pompę wtryskową rozbierać. Miał ktoś może podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wino36    4

Problem był z pompą paliwową. Stanęła ale nic nie popękało w środku. Oddałem do firmy zajmującą się tym. Wyczyścili i wszytsko z ładowarką jest już ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez arkadian12
      Witam
      Na OLX
      https://www.olx.pl/oferta/pompa-wtryskowa-international-ihc-case-steyr-mccromick-CID757-IDscaBz.html#e922f8c6a6;promoted
      znalazłem takie ogłoszenie. Potrzebuje do mojego case 956xl z91r pompę. Akurat mam nowszy model VE i do niej nie ma części zamiennych (głowicy) tylko na specjalne zamówienie w BOSCHu.  Ta z ogłoszenia jest do wcześniejszego numeru seryjnego typ VA. Widzę, że jest sporo osób oglądających czy ktoś już może kupił tą pompę, jak się sprawuje. Czy lepiej szukać używanej. Mojej nie da się zregenerować.
    • Przez JumperTomek
      Witam, jak rozpoznać czy posiadam lewą, bądź prawą? Mtz 82 z 94r.

    • Przez Runder
      Pompa w FM3095 była regenerowana i paliwo nie dostaje się do niej, nawet przy pompowani ręcznym. Pompa była sprawdzana na maszynie i działa w 100% dobrze. Ciagnik wczesniej jezdził na dobrej jakości opale. 
    • Przez wasil10
      Witam! Potrzebuję pomocy co do pompy p 120 biardzkiego. Mianowicie podczas pracy mocno stuka i faluje ciśnienie równo z tym stukaniem. Membrana i przepony wymienione na nowe. Zaworki całe. Co może być tego przyczyną? Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj