mariusz040

Ciągnik 80-100KM do prasy pasowej

Polecane posty

mariusz040    0

Witam, rozglądam się za czymś do prasy pasowej (JD 550 lub 590). Ciągnik poza prasowaniem będzie robił niewiele, Jego zadaniem będzie prasowanie słomy i jej zwożenie, około 500-650 ton rocznie. Priorytetem jest dosyć niskie spalanie i tur (najlepiej 3 sekcje). Budżet jakim dysponuje to 50tyś. Myślałem nad DF DX 4.70 lub 4.50, ciągniki na pewno mocne, ale dosyć drogie jak na swoje roczniki. JD chyba odpada ze względu na swoją paliwożerność czy warto się za nim rozejrzeć? Oczywiście w grę wchodzi każdy inny sprzęt. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
das21    47

A może Renault Ceres 95, cenowo powinieneś się wyrobic , a ciągnik wart uwagi. Posiada rewels dość szybką skrzynie itp ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyzyk97    44

Ja bym ci polecił Zetora 9540 ja mam 8540 i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł w zimę pali znakomicie ale za 50tyś to są już lekko mówiąc zużyte ;D

I nie słuchaj ludzi że zetory dużo palą co jest nie prawdą ja mam 3 i nie jest to prawdą co poniektórzy mówią .

No chyba że tego df co piszesz ale ja się na nich nie znam i ci nie będę plótł na ich temat ;)

Edytowano przez Czyzyk97

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz040    0

Dzięki za odpowiedzi. Renówka jest ciekawą opcją. Wydajniejsza pompa niż w DF i nowszy ciągnik. Sporo w nim już elektroniki? Kupno używanego sprzętu napakowanego kablami to dosyć ryzykowane posunięcie. Co do zetora to miałem styczność z tymi sprzętami niestety praca w maszynach zachodnich jest znacznie bardziej komfortowa, mniej awarii i lepsza jakość. Zresztą cena mówi sama za siebie, 10 lat młodszy zetorek jest tańszy niż DF ;)

 

W DF nurtuje mnie jedynie pompa, bo katalogowo ma wydajność 40/47l co nie jest jakimś wielkim wynikiem, a przy robieniu bardzo dużej ilości bel czas stracony na wyrzucanie też się liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyzyk97    44

No to jak chcesz zachodni to możesz popatrzeć coś stylu

Renault 90.34 plus minus 50-60 tyś można kupić z turem 3 sekcyjnym i na joysticku

:D

A pompę można zawsze zmienić na delikatnie większą jeżeli była by za mało wydajna

;)

Edytowano przez Czyzyk97

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Dzięki za odpowiedzi. Renówka jest ciekawą opcją. Wydajniejsza pompa niż w DF i nowszy ciągnik. Sporo w nim już elektroniki? Kupno używanego sprzętu napakowanego kablami to dosyć ryzykowane posunięcie. Co do zetora to miałem styczność z tymi sprzętami niestety praca w maszynach zachodnich jest znacznie bardziej komfortowa, mniej awarii i lepsza jakość. Zresztą cena mówi sama za siebie, 10 lat młodszy zetorek jest tańszy niż DF ;)

 

W DF nurtuje mnie jedynie pompa, bo katalogowo ma wydajność 40/47l co nie jest jakimś wielkim wynikiem, a przy robieniu bardzo dużej ilości bel czas stracony na wyrzucanie też się liczy.

 

Akurat przy pasowych JD wydajność pompy nie ma za dużego wpływu na szybkość otwierania i zamykania klapy. Pracowałem z JD 854 ciągnikiem, który ma pompę 110l/min i czy rozdzielacz był puszczony na max czy na minimalny przepływ klapa otwierała się i zamykała tak samo wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez maciej2013
      witam poszukuję kogoś kto naprawia sterowniki od prasy KRONE dzieki i POZDRAWIAM
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
    • Przez Marcin9908
      Witam, mam problem ze sterownikiem od prasy John Deere 580. Podłączyłem dziś pierwszy raz tą prase do Claasa Axosa, podłączyłem wszystkie przewody i włączam sterownik na sznurek czyli załączam ją tak jak zawsze i nic, przełączyłem na siatkę i "wariacja kontrolek na panelu głównym". Wszystkie wtyczki w gniazdach są na swoim miejscu i są dobrze osadzone. Wcześniej prasa pracowała z Zetorem 7340, zobacze czy po podpięciu przewodów do niego coś się zmieni, dodam że sprawdzałem żarówką w gnieździe trójbiegunowym i po jednym podłączeniu żarówka się zapaliła i po drugim znów zaczęły palić się kontrolki i migać. Jak myślicie czym to może być spowodowane, proszę o pomoc i z góry dziękuję za podpowiedzi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj