Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rychu90    0

A jaki ciągnik jest teraz godny polecenie, bo tyle tych nowości się porobiło :D Ale tak poważnie to w jaka markę warto zainwestować, aby koszty utrzymania nie były za wysokie. Wiem, że kubota 9960 i nh td5.105 mają na początku przyzwoite ceny przeglądów ale powyżej 1000mth to astronomiczne sumy :o  ( dane z top agrar )

Edytowano przez rychu90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7

Wiesz taniej i prościej już było teraz choćby te ekologiczne rozwiązania (dft adblue) generują koszty. Do naszego gospodarstwa wzięliśmy case maxxum i tanio nie jest (koszty przeglądów)ALE ZAWSZE MOGŁO BYĆ DROŻEJ. Jeśli chodzi o marki to poszłoby pułkami najwyżej jest fendt i jd, potem mf deutz claas valtra, marki chn. Osobiście podobały mi się zawsze claasy ariony ale to drogie zabawki. Wszystko to kwestia ceny jaką chcesz zapłacić osobiście uważam że na główny ciągnik na taki areał mocna czwórka taka z 130 km claas arion450, maxxum 130 ma swoje wady,deutz seri6 6140.4, propozycje johna padały fendt serii 400.Tylko to wszystko kosztuje ponad 200 netto. jeszcze jedna sugestia rychu90 szukaj czegoś co ma testy dlg albo choćby jakieś inne mocowe żeby móc ocenić trafność wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rychu90    0

A możesz napisać więcej o tym, że "ALE ZAWSZE MOGŁO BYĆ DROŻEJ" i jakie wady ma maxxum 130? Testów dlg nie traktuje zbyt poważnie, tylko jako dodatkowe info. Bardziej interesują mnie koszta eksploatacji  i opinie właścicieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7

Podstawowa wada ciągników chn tej serii to skrzynia biegów wydaje z siebie dźwięki które niepokoją kogoś kto tym nie jeździł, poza tym szarpie. Jeśli człowiek jeździł kiedyś deutzem lub claasem różnice czuje odrazu i to sporą. Silnik opinie o nim znajdziesz u ludzi mających koparki (dawno już mają spore przebiegi) bo siedzi dokładnie taki sam jak w koparkach case i z tego co wiem awaryjny nie jest tylko paliwa trzeba pilnować. CR nigdy nie zapali ci na dotyk jak starsze ciągniki, a w dodatku przez adblue raz na kilka odpaleń w przyjaznych warunkach potrzebuje 5-7 sec na odpalenie jakaś jazda z czujnikami(tak jest u mnie). Modele 130 i 140 są nie chipowalne nie dlatego że silnik by nie wytrzymał, ale przez słabą skrzynię biegów która nie poradziła by sobie z dodatkową mocą(parę osób już się nacieło). W mojej okolicy jest kilka case, w gospodarstwie mojego kolegi jest max140 z skrzynia 16x17 po 300 motogodzinach w pół roku na 17 biegu słychać wycie którego na początku nie było. Co do mocy max 125 na równym terenie na glinie w cieżkich warunkach bo sucho około 7 km/h z pługiem ab100 by poszedł pod górki 4,5km/h pług rozstawiony na 1,8m. A czemu drogo gdy już ustaliłem rozmawiając z posiadaczem koparki że mają identyczne filtry taniej trochę mnie ruszyło, ale jak okazało się ile kosztuje godzina serwisu koparki to zrozumiałem czemu nie zdzierają od nich za części. przegląd po 50 godzinach kosztował ponad 2000 którys z tych filtrów jest strasznie drogi chyba 800 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rychu90    0

Po takich opiniach ciagnikow cnh to chyba poszukam czegoś prostrzego :D bez cr i skrzyni chocby mechanicznej ale cichej. Mogę liczyć na jakieś podpowiedzi jakim ciągnikiem warto się zainteresować???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7

Chn to kompromis cena jakość i w ramach oszczędności siedzi średnio udana skrzynia biegów ile wytrzyma czas pokarze. Od cr nie ma już odwrotu a rewers mechaniczny w dzisiejszych czasach to tylko macormick i landini jeszcze sadzają choć i oni w tej klasie ciągników chyba już chcą domyślnie sadzać elektrohydrauliczny. Niepotrzebnie się tak zrażasz rychu po prostu skrzyni chn daleko do wygody i komfortu niektórych konkurencyjnych rozwiązań, może się nie bedzie u mnie psuć choć będzie mnie irytować czas pokarze. Wiesz raziłbym ci zainteresować się claasem nie zeszło im trochę serii 600c 500 może i 400 w poprzedniej normie emisji spalin bez ad blue i dft. ciągniki są z 2013 roku i maja jakieś tam przebiegi od kilku do 100mth oczywiście jest na nie normalna gwarancja.Jak byś znalazł coś seri 500 lub 430 w rozsądnej cenie blo by fajnie 600c (w internecie za 270brutto tylko biedny)moze być za mało zwrotny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Jak ci wycie skrzyni przeszkadza to weź ze skrzynia cvx. Poza wyciem skrzynia nie ulega awarii i jest bardzo twarda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rychu90    0

Ale wiesz @Ziel że automat jest dość drogi a poza tym na moje ha to wystarczy aby połówki były :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rychu90    0

Możecie podać mi serie ciągników, które są na zwykłej pompie a nie comman rail tak do 120KM, bo dziś gadałem z  wujkiem i chce na zwykłej pompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rychu90    0

Do tych to ja też. Chodzi mi o coś z deutz, nh, case, zetor, mf, farmtrac, valtra. Coś z tego typu, takie tak na szybko do głowy mi przyszły, robią jeszcze coś w tym stylu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7

http://otomoto.pl/same-deutz-fahr-agrofarm-420-dt-99km-2012-nowy-A467219.html ale to za mały na główny ciągnik i ta cena jakaś za duża sporo. Sam mam agrofarma420 tylko w wersji elektrohydraulicznej i jako główny koń pociągowy się nie sprawdzał na 40ha. belarka welger 235 i pług kverneland ab100 z tymi maszynami miał za ciężko cała reszta kosiarki rozrzutnik zgrabiarka, wóz asenizacyjny 8tys dawał radę. Dlatego przyszedł maxxum 125 bo deutza bym zamęczył. Z tych marek co wymieniłeś to coś zachodniego powyżej 100km to ciężko znaleźć.  chociaż nie wiem czy farmal A nie był mechaniczny popytaj i sprawdz czy dostępny.

Edytowano przez inwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rychu90    0

takich agrofarmów dealer u mnie już od dawna nie ma, same nowości deutza na placu. A proximy plus dobre są, bo zależy mi aby ciągnik mógł pracować z ładowaczem w gospodarstwie? Farmall a, pro, td5, i t5 odpadają ze względów eksploatacyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7

Jeśli chcesz się scisło trzymac tych kryteriów (które jak mniemam narzuciłeś): 

cos nowego,

nie landini i mc,

moc około 120km,

na mechanicznym wtrysku,

lepiej coś zachodniego,

 nie farmall ani bliżniaki nh.

 

pozostaje zetor. Model już sam będziesz wiedział jaki ci odpowiada. Mam tylko taką sugestię aby traktor był jak najcięższy jak do tura ma iść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rychu90    0

Ty wiesz, że jak teraz jak się zebrało do kupy to wszystko to naprawdę tylko zetor się nadaje :D wujek się zdziwi, że tylko jedna marka sie nadaje :) I chyba z zetora to nalepsza będzie proxima 100 plus, bo frotka troche będzie miała ciasno a większe proxy mogą mieć duże spalanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrRadziu15    34

Nie czytałem poprzednich komentarzy ale, u dealerów są jeszcze nówki deutz-fahr' z serii k, do 200 000 powinieneś się wyrobić, a poza tym kilka faktów popierających tą właśnie markę i serię. Ciągniki przede wszystlkim oszczędne, rozróżniają pracę, kiedy mają lekko przy ekonomicznej pracy (niskie obroty wysoki bieg) palą malutko, kiedy ciężko wychodzą jak każdy np. orka z pługiem 4x50cm wyszedł ok. 13l/h. Mam dwa traktory z serii k jeden ma 2000 mtg. drugi, 700mtg, nigdy mnie nie zawiodły, ponadto są bardzo zwrotne i nie posiadają dużo elektroniki, rewers i półbiegi, bardzo ułatwiają pracę szczególnie na krótkich polach czy z ładowaczem. EHR to nic strasznego ;). Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rychu90    0

Ktos się orientuje gdzie stoi na placu agrotron albo agrofarm w mazowieckim i podlaskim ? Bo mój dealer ma same nówki serie deutza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Jak byś chciał nh na zwykłej pompie to jest taki u dilera "wia lan" , nh t6020 ma chyba coś około 120 koni, wiadomo będzie większy gabarytowo od zetora i podnośnik ma mocniejszy, mogę się mylić ale wiem że ma jeszcze taki nowy i na zwykłej pompie i cieni coś około 180 netto, oczywiście do negocjacji raczej. 722 366 343 tutaj masz nr jak coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrRadziu15    34

ja jestem z łódzkiego, w investrol-u widziałem parę sztuk może jeszcze jakieś są musisz podzwonic trochę do dealerów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion1012    1
Dnia 27.08.2014 o 16:57, marcinzielinski87 napisał:

Witam. Pytanko czy zamierzasz nim obskakiwac obore z jakims turem?

 

Jezeli ma to byc traktor jako głowny i do tego roboty dla stada 100 sztuk to musisz wziac pod uwage że w sezonie na prace polowe, bedziesz musiał szybko agregatowac go zmaszynami i roz czepiac zarowno szybko czyli najlepiej ehr i agrohaki to raz; jezeli zastanawiiasz sie czy 4 czy 6 garow t ja bym wybierał 6 z tego wzgledu ze bedziesz musiał w pewnych okresach bardzo sie zwijac tym traktorem wiec zapewniam cie ze kazda 4 nawet z turbo i intercoolerem bedziesz musiał mu powstawiac g gary zeby poszedł z wycinakiem czy widłami alba wieksza łyzka także sam zobaczysz jak sie skraca zywotnosc w oczach a 6 to tylko nasze ursusy miały roznice w zwrotnosci, 6 pod ciezarem spali mniej niz 4 a robote zrobi. Kolejna sprawa oczywisty rewers no i ergonomia a przedewszystkim widocznosc do tura. Większosc mnie wysmieje zapewne ale ja na twoim miejscu zzastanowiłbym sie nad agrotronem w granicach 115 Km w 6 garach i uzywanym. A sam dla siebie to na razie kupiłbym takiego ruska z turem i rewersem 952 i nie szczedziłbym w robocie niech sie leje ale jedzie i po 3 latach by sie wrocił za te robote, i myslałbym co jak mleko spadnie i zeby jak najszybciej obore i produkcje spłacac. Zawsze fajnie jest na za***istym sprzecie ale zadajmy sobie pytanie czy jest potrzebne nam czy oczom sasiadow.

Święte słowa, niektórzy kupują ciągnik żeby tylko sąsiadowi szczęka opadła :)

Dnia 6.10.2014 o 19:26, rychu90 napisał:

witam, chce się was poradzić. Wujek planuje kupić ciągnik. Krótka charakterystyka jego gospodarstwa to ważniejsze 35 dojnych, 70 wszystkich, ziemia czasami V a tak to VI klasa, maszyny belaraka sipma, pług zagonowy 3x45, agregar upr. 3m, ciągniki c385 z turem i c330, unia kos 2.6, dyskowa 2.8m. Opłaca się nowy na takie 35ha ?

Niech najpierw dokupi ziemi potem zwiększy hodowlę. Potem można inwestować w sprzęt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    983

Przejrzyj jego konto.. to już specjalista w odkopywaniu..  "górnik ze złotą łopatą" od starych tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj