Polecane posty

jankos27    0

Mam problem bo nie wiem jaki ciągnik wybrać nowy czy używany! Ciągnik będzie główny w gospodarstwie mlecznym ( wszystkich razem 100szt. ) czyli orka, agregat, transport i praca z turem. Najlepszy chyba będzie 4cyl. z mechaniczną skrzynią ? A w gospodarstwie mam c-385 i c-330. Proszę o wasze opinie pozdrawiam Tylko rozsądnie abym z torbami nie poszedł :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Twoja ikona odpowiada Ci na pytanie... Więc co myślisz o Ursusie 11054?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeżeli masz kase to kupuj nówke.Myśle,że jakś proxima lub farmtrac by wystarczło.Chyba,że coś większego to forrtera.Valtry także mają dobrą opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zetor odpada ze względu na zwrotność.

Podaj orientacyjnie jaki mas budżet to będzie mozna cos sie wypowiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankos27    0

Co do ceny to nie chce wydać więcej jak 200tyś brutto gdyż będzie na kredyt. Gadałem ze znajomym to najmniejsza valtra w 4cyl. ( 3cyl. mnie nie interesują ) n103.4 w podstawie 220tyś chyba brutto bo nie netto :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A zetorek proxima power 100 cenowo jest tańszy ok.150 -170 tyś. Albo możesz zastanowić się na forterrą 115 tylko nie wiem jaka cena ale chyba zmiesci się w tej kasie.

Poczytaj sobie troche o nich:

 

http://www.zetor.pl/produkty

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moze cos używanego. Jakiś fendt 512 i podobne. Jako glowny idealny. I cena kolo 100 tys. Tylko jak chcesz kredyt na używana maszynę to strasznie duże odsetki rosna :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankos27    0

zetora proximy power nie ma najlepszej opini w regionie, lepsza opinia jest już o proximie plus :D A w czym valtra taka dobra ? Mają jedne z najdroższych przeglądów co przy moich ha się może nie zwrócić :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jak proximy plus maja dobra opinie to kupuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MedFire    0

A New Holland kolego Cię nie interesuje? 105 koni, na pewno w 200 tysiącach byś się zmieścił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankos27    0

@Zmotoryzowany lepszą a nie dobrą, bo w dobrym ciągniku nie powinno być problemów z uszczelkami, siłownikami od szyb, blokadą mostów, akumulatorami :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Co do ceny to nie chce wydać więcej jak 200tyś brutto gdyż będzie na kredyt. Gadałem ze znajomym to najmniejsza valtra w 4cyl. ( 3cyl. mnie nie interesują ) n103.4 w podstawie 220tyś chyba brutto bo nie netto :huh:

popatrz na armatracki - crystal z sieradza je sprowadza (podobno mają coś wspólnego z valtrą).

Kioti też chyba ma coś przydatnego.

Zetor - sorki ale jakoś ich nie trawię (szukałem części do 10145 i soorki ale takie podejście serwisu, rozumiem ciągnik ma 25 lat ale jednak części są ale nie w PL).

U nas obszarnik ostatnio wziął kilka kubot (obecnie robią z prasami).

Ursus - sam nie wiem.

To z tańszych.

Z droższych - hmm - pytanie czy warto brać droższy i ile będzie on u Ciebie kręcił godzin rocznie?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanko czy zamierzasz nim obskakiwac obore z jakims turem?

 

Jezeli ma to byc traktor jako głowny i do tego roboty dla stada 100 sztuk to musisz wziac pod uwage że w sezonie na prace polowe, bedziesz musiał szybko agregatowac go zmaszynami i roz czepiac zarowno szybko czyli najlepiej ehr i agrohaki to raz; jezeli zastanawiiasz sie czy 4 czy 6 garow t ja bym wybierał 6 z tego wzgledu ze bedziesz musiał w pewnych okresach bardzo sie zwijac tym traktorem wiec zapewniam cie ze kazda 4 nawet z turbo i intercoolerem bedziesz musiał mu powstawiac g gary zeby poszedł z wycinakiem czy widłami alba wieksza łyzka także sam zobaczysz jak sie skraca zywotnosc w oczach a 6 to tylko nasze ursusy miały roznice w zwrotnosci, 6 pod ciezarem spali mniej niz 4 a robote zrobi. Kolejna sprawa oczywisty rewers no i ergonomia a przedewszystkim widocznosc do tura. Większosc mnie wysmieje zapewne ale ja na twoim miejscu zzastanowiłbym sie nad agrotronem w granicach 115 Km w 6 garach i uzywanym. A sam dla siebie to na razie kupiłbym takiego ruska z turem i rewersem 952 i nie szczedziłbym w robocie niech sie leje ale jedzie i po 3 latach by sie wrocił za te robote, i myslałbym co jak mleko spadnie i zeby jak najszybciej obore i produkcje spłacac. Zawsze fajnie jest na za***istym sprzecie ale zadajmy sobie pytanie czy jest potrzebne nam czy oczom sasiadow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz48    3

Pomyśl o DF Agrofarm 420 (100KM) lub 430 (110KM). Może być też któryś jego bliźniak z SAME lub Lamborghini. Ciągnik bardzo zwrotny i często używany z TURem. Przy lekkich pracach oszczędny. 40 ha nie powinno być dla niego problemem. Do TURa koniecznie bierz rewers elektrohydrauliczny. 200 tyś powinno wystarczyć z tanim TURem (choć lepiej dopłacić do jakiegoś zachodniego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze malo-konne 6 typu 105-120 pali wiecej niz 4 turbo na 100 i wiecej koni to stwierdzi tylko ten kto nie mial dluzszej stycznosci z szostkami. Ja sie moge tylko z tego smiacod 20 lat. Jeszcze jako mlody siorek za czasow 385 i1201 spieralem sie z sasiadem ze jemu wiecej pozre. A u nas ciezka gleba. Mamy pole ok 1200 metrow i dzieli nas tylko miedza. Ja ciagalem detowski plug na cztery skiby a on od polskiej czworki odjal jeszcze korpus. Ja na 1201 zjezdzilem 11 godzin na 2/3 obrotow bo ursusy i zetoey w 6 garach musza miec taka jakby zduszona pracxe bo inaczej to tylko przepal wala niesamowity, a on tego 80-siataka tankowal w obiad i po 20-stej zjezdzal na oparach, nie wspominajac jak on sie umeczyl. Za 4 dni kupił 1201 bo akurat w spoldzielni sprzedawali.

I to jest moze przyklad na starych gratach ale fakt jest taki ze 4-ka to mozesz pyrkac na pusto a jak chcesz pchnac albo pociagnac to musisz mu wstawic, a zobaczysz jak sie zima jezdzi robic turem. Co do zwrotnosci to nie ma wielkich roznic w tych nowszych traktorach. A tur to Quik, Stoll lub Robust. Ja mam 31 lat, ale od 7 roku zycia na traktorach i juz ponad 300 mielismy przez łapy przewalonych. Jeszcze z 5 lat temu to kazdy wpadal w moje rece i robe musial jakas zrobic, a teraz to juz nawet mi sie na nie wsiadac nie chce.

 

I powiem wam ze teraz to nie sa traktory, bo one nawet wygaru ani zywotnosci nie maja, zachodnie skonczyly sie na 94 roku a nasze na 89. Teraz robione to nie poto zeby sluzyly tylko zeby przyciagaly i sie sprzedawaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankos27    0

Agrofarmy sa już nie produkowane z rok, jak znajdę u jakiegoś dealera to zobaczę co i jak. A z tymi ciągnikami to kiedyś na pewno były wytrzymalsze ale wiecznie nie będą chodzić a na polu trzeba robić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankos27    0

A to prawda jest z tym, że teraz np. mf jest tak zbudowany, jak coś tam w okolicy silnika nawali to trzeba wszystko wymieniać bo nie możliwości wymiany drobnych części ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7

Ładne rzeczy, propoujesz koledze za drogie ciagniki ceny miały być koło 200 bruto. Mam takie spostrzzenie aby trzymać sie od ciągników z dft i egr z daleka czyli deutz tej seri i john odpadają. Agrofarma mam szału nie ma, wiadomo klasyczy silnik deutz czytaj najmniej kłopotliwy element w całym ciągniku, skrzynia biegów słaba jeśli ten ciągnik ma ciężko pracować. My na podobny areał wzieliśmy maxxuma 125 z turem zastąpił deutza w pługu i prasie a fendta 309 stara w turze. Maxx rzeczywiście mógłby być zwrotniejszy i znowu  mam zastrzerzenia do pracy skrzyni która wyje, ciagnik przy ruszaniu potrfi szarpać, ale po co ja to pisze jakty nie chcesz tyle wydać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rychu90    0

witam, chce się was poradzić. Wujek planuje kupić ciągnik. Krótka charakterystyka jego gospodarstwa to ważniejsze 35 dojnych, 70 wszystkich, ziemia czasami V a tak to VI klasa, maszyny belaraka sipma, pług zagonowy 3x45, agregar upr. 3m, ciągniki c385 z turem i c330, unia kos 2.6, dyskowa 2.8m. Opłaca się nowy na takie 35ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7

Według mnie nówka ma sens pod warunkiem że jestes skłony sporo wydać i zamierzasz wymieniać maszyny na większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj