grzes871

Farmtrac 555dt jaka może być przyczyna tego, że podnośnik przestał podnosić?

Polecane posty

grzes871    1

Witam, mam problem od kilku dni nie chce mi podnosić podnośnik w farmtracu 555dt, gdzie szukać przyczyny??? Mam go już 2,5 roku i pierwszy raz mam taki problem, najpierw słabo podnosił a teraz wogóle:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stop    95

Według mnie może to być pozostawiona dźwignia (joystick) od hydrauliki zewnętrznej w pozycji innej niż neutralna środkowa, kiedyś przypadkowo tak została i również nie dało się podnieść podnośnika.

 

Może to być również filtr hydrauliki do wymiany. ;) Słyszałem o takim przypadku w takim modelu, na dodatek rozmawiając z mechanikiem i właścicielem dowiedziałem się, że w takiej sytuacji nie potrzebnie podnośnik był rozkręcany. :lol: Wymieniany był kiedyś filtr hydrauliczny? Jeśli to tylko filtr to przewody mogą się pocić ,a ostatecznie się rwać.

Edytowano przez stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes871    1

skrzynia 8 do przodu 2 do tyłu..

 

Co do filtra to ja go nie wymieniałem (kupiłem go 4-letniego). Odkręciłem dzisiaj filter i jest czysty. <_< Jak odkręcę przewód przy rozdzielaczu, to dopiero po jakimś czasie daje ciśnienie..

 

Czy jest możliwe żeby podnośnik się zapowietrzył..???? Jeśli tak to wie ktoś jak go odpowietrzyć..??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stop    95

Po 1 Ja bym wymienił filtr (najwyżej na zapas -_-) jeśli mtg na stukane, a nie wiadomo czy poprzedni właściciel wymieniał.
Po drugie w jaki sposób stwierdziłeś, że filtr jest czysty? Rozkręca się go i można czyścić wkład? Po mojemu to siedzi tu filtr, który się wkręca razem z obudową (obudowa filtra jest jego integralną częścią). Może mamy inne FT555dt bo roczniki na pewno inne. ;) W jaki sposób odpowietrzyć podpinam się do pytania ;) Może próbuj dzwonić do Mrągowa może powiedzą jak to się robi.
Po 3 Może olej się zmieszał oraz dostały się zanieczyszczenia gdy były podłączane inne maszyny wymagające hydrauliki... jak masz na czym sprawdzić to może warto skontrolować czy hydraulika zewnętrzna działa. Joystick jest w pozycji neutralnej po środku? W instrukcji jest napisane, że bez potrzeby, nie wychylać położenia Joysticka bo coś może się popsuć.
Sam się tego problemu obawiam bo olej u mnie w hydraulice nie był wymieniany od nowości. :ph34r: Ty miałeś wymieniany olej? Może zwyczajnie brakuje oleju jak się pocił ... ale tego nie wiesz w 100% bo jesteś 2 właściciel.
Jak rozwikłasz problem daj znać.

Edytowano przez stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes871    1

pytanie z innej beczki - jaki olej lejecie do hydrauliki do Farmtracków 555dt???

Edytowano przez grzes871

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

I jaka była przyczyna tej awarii ? U mnie to samo 800mth pompa łapie powietrze , po odkreceniu przewodu z pompy i odpowietrzeniu jej podniesie 2 razy i znowu to samo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Co prawda problem juz dawno rozwiązany ale może komuś się przyda odpowiedź na to pytanie .

Otóż u mnie cala winę za to ponosił zbyt niski poziom oleju , początkowo dolalem oleju do skrzyni (wlew przy dzwigniach zmiany biegów) ale nie było skutku , aż skojarzylem ze w skrzyni na miarce olej jest jasny a w pompie hydrauliki ciemny , okazało się ze dplewalem nie tu gdzie trzeba - trzeba było dolewac do tylnego mostu (wlew w okolicy rozdzielacza hydraulicznego) , wymienilem od razu olej i problem się rozwiązał :)

I chyba do zwolnić tez nie ma wlewu oleju , widocznie jest to ten sam co w tylnym moście ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruski99    0

Jak chcesz odpowietrzyć hydraulikę to wykręć zawór bezpieczeństwa [koło dżojstika na nasadkę 19 mm] uruchom silnik ,przytrzymaj palcem jak zacznie podawać z początku pianę potem olej to zgaś silnik zakręć zawór i ma działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez tedek2
      Witam. Mam kolejny problem. Wolno dzialajacy podnośnik, tur oraz hydtaulika zewnetrzna. Olej zalany fusha stou 10w30 filtry oba zmienione. Cisnienie na turze 180. Co moze byc przyczyna? 
    • Przez marioc14
      Witam
      Jakiś czas temu zaczął wyciekać mi olej spod zaworu rozdzielczego ( ten pod siedzeniem) więc wymontowalem go I wymieniłem te nieszczęsne uszczelnienie ale po zamontowaniu zauważyłem że podnośnik nie ma siły podnosić cięższych maszyn sprawdziłem ciśnienie na pompie poprzez podpięcie manometry z tylu na kiper daje 15Mp ale po puszczeni dźwigni szybko spada ciśnienie z manometru tak jakby coś gdzieś przypuszczalo co może być przyczyną? Dodam że pionową rurkę z uszczelnieniami wymieniłem jakieś sugestie co może być przyczyną?
       
    • Przez Piotr2211
      Witam mam problem w ciągu mtz 82 chodzi o siłownik podnośnika w którym Niedziala powrót(wychodzi a nie wraca) jaka moze byc przyczyna ?
    • Przez adamkucharski_128298
      witam cieknie mi olej z tylnego podnośnika w deutz fahr 4.50,zuważyłem luz na tulejach i musze je wymienić,powiedzcie proszę jak sie do tego zabrac
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj