Polecane posty

Pka93    2

Witam wszystkich forumowiczów. Mam pewien problem dotyczący kontrolki zapchanego filtru oleju. Mianowicie po rozgrzaniu oleju zaczyna się powoli żarzyć aż zapali się na stałe, lecz tylko w wysokich partiach obrotów. Gdy przełączam bieg i schodzę na niższe partie kontrolka gaśnie do czasu gdy znowu nie wejdę na wyższe obroty. Dodam że filtry i oleje wymienione na nowe niedawno. Oprócz tego czyściłem styki tego czujnika oraz pozostałych wpiętych w obwód. Obiło mi się o uczy że to może być wina czujnika temperatury oleju w skrzyni.Lecz nie wiem gdzie on jest i czy w ogóle idę dobrym tropem. Mf jest z 1995 roku. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slajders25    22

Miałem podobny problem po wymianie filtrów. Też szukałem różnych przyczyn. Problem sam się rozwiązał po kolejne wymianie na nowy tego długiego filtra. Podejrzewam że stary filtr był marnej jakości i nawet jak był brudny to puszczał olej. Jak wymieniłem na nowy markowy (u mnie akurat donaldson) o po prostu się zapchał. Jak go rozciąłem kątówką to było widać mikroskopijne drobiny brudu które filtr zatrzymał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pka93    2

U mnie też siedzi Donaldson. Nie wiem czy poprzedni był marnej jakości ponieważ kupiłem ciągnik niedawno. Jak wymieniałem za to olej to widać było jego zużycie, był jak kawa z mlekiem. Czyli sytuacja jest podobna jak u ciebie. Wymiana filtr na nowy chyba mnie znów czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slajders25    22

Myślę że wymiana filtra to pierwsze co powinieneś zrobić. Jeśli niedawno kupiłeś ciągnik i w dodatku olej nie wyglądał najlepiej to lepiej kup najtańszy filtr i trochę popracuj ciągnikiem (kilka godzin na rozgrzanym oleju). Dopiero potem wymień na coś lepszego. Szkoda kasy na markowy jeśli istnieje prawdopodobieństwo że znowu się zapcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pka93    2

Dzięki wielkie za pomoc, zdam relację co i jak w temacie jak tylko wymienię filtr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilb    11

Mam 3 Mf 6180 3060 5425 i w każdym mam mały filtr wkrecony w skrzynie i nic się nie dzieje. Bzdury jak ktoś pisze o przepływie ze mały ze kontrolka swieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slajders25    22

To powiedz mi dlaczego kontrolka zgasła po wymianie filtra i do dziś nie świeci ??

Edytowano przez slajders25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Mam 3 Mf 6180 3060 5425 i w każdym mam mały filtr wkrecony w skrzynie i nic się nie dzieje. Bzdury jak ktoś pisze o przepływie ze mały ze kontrolka swieci...

To co oznacza według Ciebie ta zapalona kontrolka?W opisie kontrolek jest mowa o zapchanym filtrze.Ja miałem ten problem że zapalała mi się ta kontrolka jak trochę się rozgrzał w czasie pracy.Myślałem o wymianie czujnika ale wymieniłem obydwa filtry i po dwóch dniach orki i uprawie narazie się nie zapaliła i oby tak zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pka93    2

Witam po długiej przerwie. Z racji niedogodnej pogody i długich żniw pracę polowe rozpocząłem z opóźnieniem i dlatego problemem moim zająłem się niedawno. Wymieniłem stary filtr. Tak jak pisałem wcześniej Donadson siedział  nr katalogowy P169798 produkcja francuska. Stary filtr posiadał metalową siatkę może miał słabą wydajność lub faktycznie się zapchał. Optycznie z wierzchu nie widać zanieczyszczeń. Filtr został wymieniony na Mann Filtr HD 517/1x  produkcji niemieckiej. Filtr wyglądał jak oryginalny, czyli taki z jakim przyjechał od poprzedniego właściciela. Problem znikł po talerzowaniu 4 h kontrolka się nie zapala. Dziękuję za wszelką pomoc panowie. Temat jako taki z mojej strony uważam za wyczerpany. Pozdrawiam i życzę bezawaryjnej pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

Chciałbym tylko napisać, że olej wyglądający jak kawa z mlekiem to nie koniecznie olej zważony. Mogła się do niego dostać woda. Są firmy które robią płukanie układu wraz z filtracją oleju. Olej zostaje dokładnie oczyszczony a kilkukrotne przetoczenie go przez skrzynie pozwala na wydobycie zanieczyszczeń które nawet po spuszczeniu pozostają na dnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miałem taki sam problem w mf 6150 okazało sie ze na filtrze tym co jest wkład jest wciskany czujnik i sie wysunął troszkę z mocowania po włożeniu na miejsce problem ustał teraz jest ok

nic sie nie zapala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin00    0

witam juz dawno tutajnikogo nie bylo ale moze ktos sie odezwie. Ja man Mf 6180 i po godzine pracy na wyzszych obrotach swieci mi sie kontrolja od zapchanych filtrow ale jak obroty spadaja to kontrolka gasnie. olej zmienialem rok temu filtry tez. I pewnie pasuje wymienic filtry. tylko nie wiem czy wszystkie czy ktorys moze najpierw wymienic. moze ktos doradzi ktory zapycha sie nsjszybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj