Zaloguj się, aby obserwować  
karol23

podkurczone przednie kopytka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
karol23    1

Witam mam problem z cielakiem urodził się wczoraj ok12 (a więc ok 30 godzin temu). Na początku wszystko było ok krowa go wylizała dałem mu mleko, po jakiś 2 godzinach gdy poszedłem do niego okazało się że z pępowiny krew mu leci (co go znacznie osłabiło), zawiązałem i jakoś doszedł do siebie, wieczorem jednak zauważyłem kolejny kłopot podwinięte przednie kopytka. Dodam że cielak szedł tyłem także nie jest to spowodowane jakimś nadciągnięciem. Za każdym razem jak próbuje wstać to stoi na tych podwiniętych kopytkach, próbuje mu je odprostować ale co najwyżej stoi na „czubkach kopytek”. Miał ktoś podobny przypadek? Czy masowanie w tym wypadku pomoże czy raczej nic z niego nie będzie?

post-77630-0-89847700-1408913500_thumb.jpg

post-77630-0-68263700-1408913548_thumb.jpg

post-77630-0-37906100-1408913565_thumb.jpg

post-77630-0-63701500-1408913610_thumb.jpg

post-77630-0-20271800-1408913711_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

zobacz jaki jest zakres ruchu tej części nogi co sie podwija. jeżeli możesz to wyprostować ręką to bedzie ok. ja robiłem w ten sposób że kilka razy dziennie robiłem mu rehabilitacje. naciagałem do pożądanej pozycji, przytrzymywałem na 10-15 sekund i rozluźniałem i znowu na 10-15 sekund naciagałem i rozluźniałem. i tak z 5-10 min 3 razy dziennie. rób to z wyczuciem. patrz na reakcje cielaka, czy go boli czy nie. po paru dniach przejdzie mu

 

 

aha i bydło ma racice a nie kopyta ;)

Edytowano przez filantrop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol23    1

A w Waszych przypadkach mogliście wyprostować nogi cielaka tak całkowicie (do 180 stopni) bo u mnie jest to maksymalnie jakieś 160 stopni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petryk    1

Masaż i maść rozgrzewająca (kamfora) i przejdzie ;) Sam niedawno przerabiałem coś takiego, wystarczyły 3 masaże dziennie, po 10 minut przez 2 dni, dzisiaj po tym nie ma śladu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Poszukuje informacji jak ustawić zbieżność kół w MF 3645, rozmiar opon 16.9 R 28(jeśli to ma znaczenie). Konkretnie chodzi mi o ten jeden magiczny wymiar, jeśli ma ktoś jakieś informacje to proszę aby się podzielił . Może to być wymiar z innych ciągników z kołami o podobnej wielkości(Ursus 1614 itp).
    • Przez t-25wladek
      Witam jakie opony do przodu do władimirca t-25? Jakiej firmy polecacie i jaki rozmiar bo teraz mam 6.50-16 i zamierzam tura założyć dlatego chciałbym zmienić na nowe.
    • Przez prezes3p
      czy ktoś wie dzie można kupić przednie błotniki do mf??
    • Przez bartolinii
      Witam
      Przeszukując forum, nie znalazłem odpowiedzi w innych tematach więc pozwoliłem sobie założyć.
      Posiadam C-330 z 73r z okrągłą osią z przodu, chciałbym założyć dwa obciążniki, kupione na tej aukcji
       
      http://allegro.pl/ob...3822125551.html
       
      Foto przodu mojego C330
       
      http://pl.tinypic.co...=5#.UtxFQbTdjIU
      http://pl.tinypic.co...=5#.UtxGmbTdjIU
       
      Zdaje sobie sprawę ze są to obciążniki pasujące do C330 z płaską osią, dlatego nie mam do czego ich przykręcić bo żadnych otworów do ich zamocowania nie mam.
      Ktoś podpowie jak najlepiej rozwiązać problem z założeniem tych obciążników?
    • Przez rbit
      Wczoraj po powrocie z pracy zauważyłem na feldze prawego przedniego koła olej. Nie było go dużo a ten wyciek z tej szczeliny pomiędzy piastą a korpusem zwolnicy. Co może być przyczyną i czy to poważne? Ciągnik jest nowy ledwo co dotarty. Pytam bo jeszcze do maja następnego roku ma gwarancję tak że jakby co to na drugi przegląd podam usterki i niech robią serwisanci. A nie działający wskaźnik paliwa to może być skopany sam czujnik?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj