Polecane posty

mom    19

Witam, z tego co zauważyłem w Polsce uprawiane są następujące odmiany fasoli:

-Aura

-Igołomska

-Jaś Karłowy

-Jaś Tyczkowy

-Bomba

-Perełka

-Czerwona-Red Kidney

-Orzeł (Anasazi)

-Kolorowa Malinka (z tego co wiem to Pinto)

-Cannellini (lub czasami pisana Canellini)

-ADZUKI

 

 

dorwałem się do amerykańskiego katalogu i ilość odmian mnie wręcz dobiła, czy oprócz tych wyżej wymienionych są jeszcze jakieś odmiany uprawiane w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

a od kiedy KWS ma fasole? ziemniaki,rzepak, zboża, buraki jak najbardziej

 

widzę że władze usunęły konto tego nierozgarniętego spam'iarza

Edytowano przez mom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

@kowal1 a nie widziałeś może stronki z nasionami dla rolników ??? bo po 50g to można zbankrutować przy kilku hektarach :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1    0

Jakoś niepomogłeś kolego "mom", przez tą stronkę chciałem przedstawić tylko te trzy odmiany a nie sugerować kupna po 50g czy siewu, jeśli znasz takie strony z kwalifikatem fasoli to podaj.

Chodzi mi o to że jedna z odmian może mieć tendencje do porastania w pędy a np. druga ma zwarte krzki itp. może akurat ktoś miał z tymi odmianami doczynienia. Chyba że to wszystko jest jasiem karłowym i niczym się nie różni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

pytałem po skupach i tam jest tak że jedni kupują jasia karłowatego i inne jasie, a drudzy rożne odmiany (tak jak napisałem w pierwszym poście) + jasia tyczkowego (pięknego).

 

W innych krajach uprawiane są odmiany, które nadają się do bezpośredniego zbioru kombajnem. Część z takich odmian jest również mniej pracochłonna Stąd wzięło się moje pytanie czy oprócz tych wyżej wymienionych są inne uprawiane w Pl. Wszyscy znani mi plantatorzy zostawiają sobie część zbiorów jako materiał siewny. Szukałem w necie profesjonalnego materiału siewnego, ale nawet wujek Google nie znalazł. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdeere    0

Koledzy przesyłam link bo dość gorąca dyskusja na temat materiału siewnego poruszana była już wcześniej http://www.agrofoto.pl/forum/topic/47878-fasola/page__st__240?do=findComment&comment=1285480 . Moje gospodarstwo między innymi zajmuje się rozmnażaniem kwalifikowanego materiału siewnego fasoli. A firmy od których taki kwalifikat możecie kupić to wspomniany wczesniej PNOS(aktualnie w upadłości), Plantico, W. Legutko..itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panol    1

Czy ktoś może wyjaśnic co to jest odmiana półtyczna? Słyszałem, że jest to odmiana do ręcznego zbioru (ze względu na nierównomierne dojrzewanie) ale uprawiana bez tyczek (do 40cm), tutaj czytam, że jest to jaś karłowaty. Myślałem,  źe są to odmiany Eureka, Kontra....tutaj ktoś pisze, że te odmiany to Jaś:) więc może jest ktos mądry i może to wyjaśnić?

Niezależnie od tego czy odmiana igołomska jest regionalną odmianą zastrzeżoną, czy można ją uprawiać w calym kraju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigany    0

Wie ktoś może co to jest za odmiana: wielkości  jak Czerwona-Red Kidney tylko jest czarna i ma fioletowe plamki zwłaszcza na brzegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

@ gigany wydaje mi się że może to być black trutle o innych czarnych nie słyszałem widziałem kiedyś czarno białe ale nie ze wstawką fioletu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez Farmer345
      Witam. Jaki agregat uprawowo siewny o szerokości 2,7m  polecacie  do ciągnika MF 6130 mocy 95 km ? Gleby lekkie i średnie również zakamienione. 
      Myślę o takim czymś: https://www.olx.pl/oferta/lekki-agregat-uprawowo-siewny-jaguar-lux-z-hydropakiem-2-7m-dziekan-CID757-IDsjKat.html#1408fb028d  
      Co o tym sądzicie? 
    • Przez tespis17
      Witam.
      Ostatnio kupiłem materiał siewny do siewu. Okazało się że materiał był sprzed dwóch lat więc poszedłem do sklepu po "świadectwo klasyfikacji siły kiełkowania". Oczywiście otrzymałem takie świadectwo na poziomie 89%, więc wysłałem do WIORiN próbkę wyszło na poziomie 60%. Poszedłem do powiatowego PIORIN który robił próby. Powiedzieli że nie mają sobie nic do zarzucenia widocznie później nastąpił spadek siły kiełkowania i mam się dogadać ze sprzedawcą.-To jest pierwsza część historii.
      Kupiłem QQ C1 do siewy w drugim sklepie też zauważyłem że jest sprzed dwóch lat. Więc wróciłem na następny dzień i poprosiłem o"świadectwo klasyfikacji" Mówią że nie mają i chętnie mi wymienią materiał. Nie zgodziłem się. Teraz moje pytania.
      Co grozi sprzedawcy za sprzedaż materiału bez " świadectwa klasyfikacji z WIORIN"???
      p.s Nie wiedziałem w jakim temacie umieścić na forum więc proszę  moderatora o przeniesienie tematu.
       
       
    • Przez szczurek05w
      Szukam agregat uprawowo siewny 2,5 z hydropakiem najlepiej ares L w podstawowej wersji ? Lubelskie 
    • Przez memek26
      kupię agregat uprawowo siewny 2.5 m najlepiej nadbudowany z broną aktywną
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj