Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
PaTrYk1014

agregat talerzowy vs brona aktywna

Polecane posty

PaTrYk1014    1

Cześć. Mam do was takie pytanie: Co waży więcej brona aktywna 2,5 m czy agregat talerzowy 2,5 m i czy ciągnik 80km dawał by sobie rade z którymś z zestawów ale z siewnikiem. Gleby na jakich będzie ten sprzęt pracował to czarnoziemy i gliny. Ile trzeba by było dociążyć ursusa 914? Obecnie jest bez obciążników. Z góry dzięki za pomoc!!!!!!!!!!!!

ben87    1

jak chcesz w zestawie to brona aktywna, masy są podobne ale aktywna jest krótsza i lepiej wciąga na siebie siewnik. 914 da radę. z tym że w aktywnej zapotrzebowanie mocy jest duże głownie chodzi o wałek bo i tak robi sie wolno. co do talerzowego to może i dobry i oszczędny w zużyciu paliwa. ale w zestawie to bedzie jakieś 3 m długości do tyłu więc raczej przód zniesie. a do tego ramiona wtedy muszą być mkocne.

ja mam MF 595 (88KM) i pracuje z grano 3m daje sobie dobrze radę ale siewnika jeszcze nie zapinałem nie wiem czy wieszaki wytrzymają. niby udźwig 2.5 tony a masa ciągnika około 5t, ale w przyszłym tygodniu sprawdzę. o wynikach napisze;)

Cz4rn7    5

U mnie znajomy lata z brona aktywna 2,5 metra z wałem rurowym i siewnikiem zetorem frontera 95 km. Ziemia mieszana, gliny tez są a u mnie jeszcze dość duże pagórki i daje rade :) Zetor troszeczkę słabszy

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez andriej81
      Witajcie mam zamówiony taki ciągnik, głównie do sadu ale pracował by również trochę w polu. I teraz mam takie pytanie. Czy da on radę z agregatem 2.8 agrofactory a może lepiej wziąć 2.3 żeby bez problemu go ciagnac? Agregaty z przednim wlkiem i spulchniaczami śladu. Dodam, że traktor waży niecałe 3 tony ale wyposażony będzie w przedni tuż i zawsze można mu trochę dołożyć.
    • Przez JakubZajdel
      Witam, mam pytanie czy pracował ktoś takim sprzętem? Jak się sprawuje ile jest warta? Jaki ciągnik ile KM MIRTEX U 204/4 rok 2010 szerokość robocza 2,4m
    • Przez eddi87
      Witam, chciał bym sie doradzić czy warto zamienić glebogryzarke na brone talerzowę. Glebogryzarka robi tylko po warzywach 20 arow i ziemniakach 30 arow oraz po żniwach przy granicach. Resztę roku stoi nie używana. Pola jest 6h zbóż więc brona była by na podorywkę idealna lecz czy po warzywach też nią potne resztki na polu? Co do brony jestem właściwie przekonany tylko czy wg was warto gryzałkę zostawić czy brona da radę z tymi ziemniakami i warzywami? Bo mógł bym wziąć talerzówkę w rozliczeniu i wyjdzie połowa ceny. Oraz do c360 lepiej 1.8 czy 2.0 ziemie 1-2 klasa i pagórki też są, moje obawy do 1.8 to czy nie będzie czasem trzeba jechać kołem już po talerzowanym. 
    • Przez kamil5421
      Witam posiadam do sprzedania bronę talerzową firmy Kverneland

- Szer robocza 3 m 
      - regulacja głębokości
      - regulacja kątów pracy talerzy
      - zabezpieczenie resorowe 
      - średnica talerzy ok . 50 cm w bardzo dobrym stanie,
      - elementy czyszczące talerze w dobrym stanie 
      - możliwość przystosowania siewnika lub wału . 

Więcej informacji proszę dzwonić
      10.500 Cena do negocjacji