Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
PaTrYk1014

agregat talerzowy vs brona aktywna

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PaTrYk1014    1

Cześć. Mam do was takie pytanie: Co waży więcej brona aktywna 2,5 m czy agregat talerzowy 2,5 m i czy ciągnik 80km dawał by sobie rade z którymś z zestawów ale z siewnikiem. Gleby na jakich będzie ten sprzęt pracował to czarnoziemy i gliny. Ile trzeba by było dociążyć ursusa 914? Obecnie jest bez obciążników. Z góry dzięki za pomoc!!!!!!!!!!!!

ben87    1

jak chcesz w zestawie to brona aktywna, masy są podobne ale aktywna jest krótsza i lepiej wciąga na siebie siewnik. 914 da radę. z tym że w aktywnej zapotrzebowanie mocy jest duże głownie chodzi o wałek bo i tak robi sie wolno. co do talerzowego to może i dobry i oszczędny w zużyciu paliwa. ale w zestawie to bedzie jakieś 3 m długości do tyłu więc raczej przód zniesie. a do tego ramiona wtedy muszą być mkocne.

ja mam MF 595 (88KM) i pracuje z grano 3m daje sobie dobrze radę ale siewnika jeszcze nie zapinałem nie wiem czy wieszaki wytrzymają. niby udźwig 2.5 tony a masa ciągnika około 5t, ale w przyszłym tygodniu sprawdzę. o wynikach napisze;)

Cz4rn7    5

U mnie znajomy lata z brona aktywna 2,5 metra z wałem rurowym i siewnikiem zetorem frontera 95 km. Ziemia mieszana, gliny tez są a u mnie jeszcze dość duże pagórki i daje rade :) Zetor troszeczkę słabszy

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez MarcinKa
      Witam,mam na sprzedaż agregat aktywny Euroma.
      Jest to lekka maszyna,posiada wał rurkowy.Zęby uprawiające długie ,nie starte.Brak luzów oraz wycieków.
      Nie ma hydropaku ani zawiesia do siewnika.

Pracował na małym gospodarstwie z ciągnikiem C-360.Maszyna bez zastrzeżeń,śmiało mogę polecić.

Zmieniłem z powodu zakupu innego z hydropakiem. Zdjęcia postaram się wstawić a jak potrzeba wyślę zainteresowanym.
      Cena 5000 do neg.

Tel 693 706 906 albo 601 892 527.
    • Przez audia424
      Witam nieznalazlem nic o tej firmie Gamatechnik jesli ktos mial do czynnienia z ta firma prosze o opinie cena to okolo 8500zl 2.7m 

• Przez memek26
      panowie do new holland tl 90 chcę kupić agregat uprawowo siewny ? jaki zapewne 2,5m nie wiem czy podnieśie z wałem rurowym packera moze kupić nadbudoway ?
    • Przez leon8875
      Pottinger Vitasem 302ADD + Lion303(siewnik mechaniczny) czy Kverneland NGM101 + siewnik DA(siewnik pneumatyczny)   jeden i drugi jest  w granicach 110 tyś  tylko nie wiem które rozwiązanie będzie lepsze bo nigdy nie stosowałem siewnika pneumatycznego,  a dmuchawa jest zasilana elektrycznie.
    • Przez Przemek360Agro
      Witam chciałbym się zapytać posiadaczy takiej lub podobnej brony talerzowej jakiej ona jest firmy i ile waży. Nie ma na niej żadnej tabliczki. Ma 28 talerzy.