matus123

Stukanie/wycie w tylnym moście C-330

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
balcerek1    92

@Roki212 ja osobiście bym to zrobił.Podłożył podkładki i usztywnił bo teraz wiemy jaka jest jakość części a co będzie za 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

@Roki212 ja osobiście bym to zrobił.Podłożył podkładki i usztywnił bo teraz wiemy jaka jest jakość części a co będzie za 5 lat

hehe co do części akurat na tylny most czy zwolnice to mam jeszcze na dwa ciągniki komplet części do remontu tych elementów kupione zostały jeszcze przez dziadka w latach 80-tych leżą sobie zatawotowane i zawinięte w papier i folię na strychu i czekają. Resztę co miałem już pozakładałem przy drobnych remontach, ale tylnego mostu jak i zwolnic jeszcze nie remontowałem oprócz wymiany łożysk i uszczelniaczy temu chcę aby tłukło się to jak najdłużej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hałas pochodzący z tylnego mostu, mogą powodować także, nierówno zużyte opony. Założyciel tematu podaje, że ma bieżnik ok. 60% i 10%. Może to powodować niepotrzebne naprężenia w przekładni, a jeśli bieżnik zużyty jest skokowo, to jeszcze dochodzą szarpnięcia w mechanizmach. Jednak jeśli już przy ruszaniu słychać stuki, to muszą być już luzy w przekładniach i dobrze jest je usunąć, jeśli się da. :unsure:

U mnie przed wymianą opon, tył zaczynał pracować głośniej. Teraz po wymianie na nowe Kormorany, nie mogłem uwierzyć jaka zrobiła się różnica, że jest ciszej. :)

A czy patrząc na przekładnię główną w "M"-ce podczas powolnego obracania, sworzeń satelitów może się lekko poruszać jakby góra/ dół względem obudowy przekładni, czy nie powinien? Czy te sworznie są osadzone na sztywno, a może mogą posiadać możliwość ruchu, tam w środku na ich złączeniu stykają się na sztywno, czy mają jakiś luz,?

A tak z ciekawości, to jak zmierzyć luz między satelitami a kołami koronowymi po podłożeniu wkładek? Podają, że chyba ok. 0.15- 0,30 mm.

Roki212 dobrze mieć takie zapasy z dawnych lat. :) Poszukaj dokładniej, może jeszcze gdzieś jakaś cała "30"-tka jest zakonserwowana i czeka. :):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez rolek
      Witam w jaki sposób najlepiej usztywnic ramię  w traktorze deutz dx 86 podnośnika aby nie latalo na boki podczas np orki. Nie było w nim żadnych łańcuchów znajomy mówił mi o jakiś odbojach ale nigdzie nie mogę ich znaleźć. Pomoże ktoś? 
    • Przez KrzysiekC
      Witam potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanko. Brzmi oni tak czy to jest dobrze spasowane. Wymieniłem łożyska na walkę ataku i czy dobrze jest to teraz złożone i czy taki luz ma być czy trzeba poprawić .?? Link do filmu. https://youtu.be/Z5clWrmCInY
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje wymienić olej w skrzyni w moim Case i czy w przystawce i w tylnym moście jest ten sam olej co w skrzyni? Jeśli tak to trzeba spuszczać zapewne ze skrzyni, przystawki do przedniego napędu i tylnego mostu osobno? Jaki olej tam zalać? Jaką gęstość? PS: Na zimnym oleju biegi wchodzą płynnie i wgl a jak olej się dobrze rozgrzeje to jest trochę gorzej, dlatego wydaje mi się że troche gestszy nie zaszkodzi chyba.
    • Przez dzarjan8111
      Proszę o pomoc, wyciek z przedniego mostu na krzyżak po prawej stronie. jak sie do tego zabrac? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj