matus123

Stukanie/wycie w tylnym moście C-330

Polecane posty

matus123    0

koledzy mam ze w ursusie c 330 od nie dlugiego czasu chrupie mi w kole nie wiem czy to łozysko na zwolnicy sie rosypuje albo odszczypała sie zwolnica bo miałem takie juz przypadki dodam ze olej w kolach na wiosne wycieku niema zwolnic koledzy poradzcie mi cos z tym fantem może ktoś mial taki przypadek bo u mnie w kombajnie jak chrupalo to poszedl mechanizm różnicowy ale c 330 niema co porównywac do kombajnu bo inaczej tam idzie wszystko inaczej za wszystkie odpowiedzi z góry dzieki i jak nie ten dział prosze o przeniesienie.

 

Ortografia!

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

ja bym powiedział dokręc koło do zwolnicy raczej


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sonet21    1

Witam. Od jakiegoś czasu w ursusie c 330 podczas chamowania sinikiem na 6 biegu "wył" tylny most. Po zwaleniu podnośnika był luz ok 5mm na koszu. Został dokecony prawy dyfer( jak się stoi przodem z tyłu ciągnika) i już nie "wyje" podczas chamowania silnikiem tylko teraz tak "rzęzi" na 6 biegu gdy np jedziemy pod górke albo po równym, Co to może być za przyczyna? Prosze o jak najszybszą odp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

wiec jak kartki nie tnie to okej. a potrafisz okreslic gdzie rzezi ? W dyfrze czy bardziej z prozdu w skrzyni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sonet21    1

To raczej tak na 95% nie rzęzi w skrzyni tylko w tylnym moście i ciężko powiedzieć gdzie dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Moze byc lozysko albo poprostu tak ma byc bo tryby sie ukladaja od nowa po dokreceniu prawej strony (jak napisales).


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

a kosz z satelitami rozbierales ? moze przez ten luz podkladki sie wytarly i cos tam sie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sonet21    1

Kosza nie ruszałem bo na oko byl okej, śruby wgl nie póściły więc było to zbędne. A polecacie może na takie coś jakiś dobry olej do tylnego mostu żeby był gęsty nawet gdy się rozgrzeje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

w lato bedzie fajnie ale w zime hydraulika nie bedzie dzialala na duzym morzie, pompa bedzie wyla jak wsciekla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sonet21    1

Nie używam ciągnika w zimie a tym bardziej hydrauliki. A jaki olej polecacie do tylnego mostu taki gesty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

ja leje hipol 15 jest sporo gestrzy od 6 , latem hydraulika lepiej daje rade , nie robi sie jak woda tak szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Transol 460 gęsty olej kiedyś taki był zalany w c325 jak hydraulika była z miski olejowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sonet21    1

A jeszcze takie pytanie bo założyłem niedawno cały docisk sprzegła do c330 i jak puszczam powoli sprzegło to czuć takie szarpanie. To znaczy że źle jest wyregulowane sprzęgło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

Krzywa tarcza sprzęgłowa , nieprawidłowy montaż

Edytowano przez greg93

Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek895    0

Witam.Mam problem ze stukiem w moście podczas ruszania do przodu i następnie do tyłu.Stuk występuje po ruszeniu do tyłu i jak ruszam do przodu ,po zatrzymaniu i powtórnym ruszeniu do przodu stuk ustępuje.Wymieniłem atak (komplet) i tuleje łączącą i jest bez zmian.Regulacja ataku jest prawidłowa.Popełniłem błąd bo nie sprawdziłem stanu satelit,ale nie jastem pewien czy to od tego.Po zdjęciu zwolnic półosie niemają najmniejszego luzu na łożyskach. Jedynie lewa półoś ma ma bardziej stożkowe zęby.Brak także luzu na wale koła.Ciągnik mam od niedawna i przy zakupie jedna tylna opona ma 60 procent bieżnika a druga 10 procent. Wiem że satelity tego nie lubią ale nie mam pewności czy tak ktoś jeżdził czy tylko podmienili opone.Ogólnie mam mieszane uczucia na temat c330m,ale dam mu jeszcze jedną szanse.Jeśli spotkaliście się z takim problemem to prosze o porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Satelity masz już ostro wyrobione co za tym idzie podkłada się podkładki regulacyjne pod satelity żeby wyeliminować luzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KonradS97    0

nowsze 330 maja cieńsze śruby w tylnym moście i czasem mogą się rozkręcić albo po prostu pourywać, ale wtedy słychać takie stukanie przy ruszaniu albo jak ma ciężko ciągnać, na pusto nie powinno być słychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek895    0

Satelity masz już ostro wyrobione co za tym idzie podkłada się podkładki regulacyjne pod satelity żeby wyeliminować luzy.

 

Dzięki myśle że masz racje co do tych satelit.A czy wystarczy wymienić części na nowe czy jeszcze jakaś regulacja bo tam są jakieś podkładki cierne.Jaki koszt części w przybliżeniu.Jutro to rozbiore to napisze co i jak.U kolegi w c330 z 77r to jest poprostu poezja a mój z 88r to niema co porównać mostu i skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Satelity musisz sprawdzić czy nie są powyrabiane zbytnio jak i sworznie podtrzymujące satelity i regulujesz podkładkami luzy między zębne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

U mnie też puka przy ruszaniu lub jak się cofnie i rusza gwałtowniej puszczając sprzęgło i również wiem że na 100% są to luzy na kołach koronowych i satelitach bo jak robiłem remont podnośnika to sprawdzałem tylko wewnątrz mechanizmu występuje luz nigdzie indziej, nie jest to jakiś tragiczny luz ale jeżdżę już tak od paręnastu lat i będę dalej chyba że już coś się tam rozleci wtedy wymienię całe wnętrze mechanizmu czyli wszystkie koła, podkładki itp na chwilę obecną nie chce mi się tego robić skoro działa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez rolek
      Witam w jaki sposób najlepiej usztywnic ramię  w traktorze deutz dx 86 podnośnika aby nie latalo na boki podczas np orki. Nie było w nim żadnych łańcuchów znajomy mówił mi o jakiś odbojach ale nigdzie nie mogę ich znaleźć. Pomoże ktoś? 
    • Przez KrzysiekC
      Witam potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanko. Brzmi oni tak czy to jest dobrze spasowane. Wymieniłem łożyska na walkę ataku i czy dobrze jest to teraz złożone i czy taki luz ma być czy trzeba poprawić .?? Link do filmu. https://youtu.be/Z5clWrmCInY
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje wymienić olej w skrzyni w moim Case i czy w przystawce i w tylnym moście jest ten sam olej co w skrzyni? Jeśli tak to trzeba spuszczać zapewne ze skrzyni, przystawki do przedniego napędu i tylnego mostu osobno? Jaki olej tam zalać? Jaką gęstość? PS: Na zimnym oleju biegi wchodzą płynnie i wgl a jak olej się dobrze rozgrzeje to jest trochę gorzej, dlatego wydaje mi się że troche gestszy nie zaszkodzi chyba.
    • Przez dzarjan8111
      Proszę o pomoc, wyciek z przedniego mostu na krzyżak po prawej stronie. jak sie do tego zabrac? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj