Patrick345

Kamienie i znaleziska

Polecane posty

Gość maciek08   
Gość maciek08

ja znalazłem troche złomu, łyszkę srebrną i na jednym polu często trafiam na kamienie (tylko w jednym miejscu!!) i pozostałości po szwedzkim potopie (blisko wg archeologów był gród czy jakaś osada szwedów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zen88    0

Ojciec mi opowiadał jak u nas przeprowadzano meliorację w latach 60 to przy ko paniu głównego rowu operator koparki trochę się rozerwał bo trafił na pocisk przeciwpancerny. Głownie to się znajduje troche złomu lub sporadycznie małe kawałki bursztynu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszRol    0

Ja na polu to znalazłem po bronowaniu lotki od moździerzy mam ich chyba 5 no i w bagnie kole mojego pola znalazłem kanister z napisem Wermacht i mam go cały czas w piwnicy. A co do kamieni to muszę jednego takiego kamyczka wyciągnąć...


Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominator80    0

ja wyciągnołem kamień 6 ton podobno największy w moje wsi leży sobie biedny teraz w ogródku i ładnie wygląda co roku wyoruję kamień telefoniczny i internetu nie mam na dzień i znalazłem szablę husarską z 17 wieku i pare łancuhów dużych no to muzeum ziemi polowej zostało mi założyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja tam nic nie znalazłem oprócz kamieni i szczątek po zwierzętach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

u mnie na polu jest taki kamień że WARYŃSKIM nie dał rady go podnieść bo go przeważało- ale wziął mi go podkopał i opadł głębiej jakieś 70 cm pod powierzchnią!!!


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejorz    3

Ja w lesie znalazłem bardzo starą podkowę ok 10 lat po wojnie (chyba:P) i raz jak byłem mały to znalazłem czaszkę człowieka !!!


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JARAS    5

Ja na polu znalazłem oprócz kamieni kilka podków, jakieś metalowe kulki, długi pręt który zgioł jedno ramie TUZ-A, i kilka bolców ale to chyba były moje co pogubiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ducho    0

Ja idąc w zasianym poplonie znalazłem zapalnik od pocisku z I Wojny Światowej :o Wiem, bo porównałem z podobnym w muzeum :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemianow    13

My z bratem, parę lat temu, podczas czyszczenia kopca na wysłodki wykopaliśmy granat ręczny typu "szyszka". Na jednym polu wystarczy cwilę pochpdzic po świeżo uprawionej ziemi i znajdzie się mnustwo pocisków z pistoletów i karabinów. Z 10 lat temu to wystarczyło się tam zchylić żeby coś takiego znaleźć, teraz już wszystko strasznie skorodowane i w palcach się rozsypuje.

Oprócz tego często znajdywało się tam sprasowany proch w takich cieniutkich laskach - świetnie się nadawał na podpałkę w piecu C.O.

 

Przez las za wioską przebiegała pierwsza linia obrony Wrocławia w czasie wojny i przez całą jego długość na skraju co jakieś 80 metrów są okopy, więc takie znaleziska nikogo nie dziwią. Na "majątku"(były niemiecki folwark) do tej pory w tynku zabudowań gospodarczych są dziury po pociskach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dymek89    1

U mnie koleś znalazł(chyba podczas orki) jakiś garnek ze starymi złotymi monetami... Z miesiąc po tem u siebie po polu chodziłem i nic:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ale mi nowość.... ja znalazłem cały wóz kamieni i się nie chwale.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz111    0

Chciałbym was koledzy poinformować że nie warto oznajmiać całej Polsce że np. na polu znaleźliście pistolet z II wojny światowej albo cos w tym stylu. Za nielegalne trzymanie takich zbiorów grozi więzienie. Choć nie powiem- sam nie jestem święty. Jak znajdziecie np. bombe zakopana w ziemi należy zawołać saperów, a nie samemu przy niej dłubać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1

ja na polu mam kamień o śregnicy ok 2m i 1,5 m

a głębość nie wiem bo nie odkopywałem go tylko siedzi w ziemi

a w tamtym roku wyciągłem głęboszem 1m 1m i 0,5m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek83    16

pare dni temu wyorałem kamień wielkości objetosci 70 litrów i kilka miesiecy temu na polu znalazłem stary widelec amerykański :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorychar    1

mój tata znalazł bagnet, ja starą monete z 1958r. a brat mi mówił że kiedys jakis kolo przyniósł do szkoły granat znaleziony na polu i policja przyjechała


I love quad !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek693    0

A ja ostatnio na wykopkach u nas znalazłem bolec od naszego starego siewnika którego pozbyliśmy się jakieś 5 lat temu... A tak poza tym to nic ciekawego nie było


Nic nie brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

Heh Ja podczas talerzowania wyciągnąłem brony konne a w żniwa W zbiorniku już znaleźlismy w kawałkach wielkości wyszki od kompa piłkę do koszykówki.

A mój tata kiedyś w polu wyorał porcelanowe buteleczki

Takie w jakich w filmach eliksiry mają 3 takie znalazł i stos Podków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u nie sąsiad wyorał jakiś pocisk z wojny a jego syn wziął w imadło i zaczą młotkiem tłuc. wszyscy narobili paniki później przyjechali saperzy i go zabrali


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

a ja znalazłem kamień

Dorzucę Ci jeszcze jednego do kolekcji żeby nie był taki samotny.Ze znalezisk -bursztyn wielkości męskiej pięści, kilka niewybuchów, całkiem nowa bielizna na środku wygniecionej łąki.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

a ja na polu chocbym chcial to kamienia nie znajde ale w lesie znalazlem z 200 metrow linki stalowej chyba og kabla telefonicznego i na zlom przy okazji wywiozlem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1250

ojciec orając kiedys na jesieni zahaczył pługiem o kamień, a dokladniej głaz o sr. 60-70cm, kamien dziwny, cos ala sól kamienna/zwykły biały wapienny o malo co to niewypadl przez przednią szybe, plug był bez zabezpieczeń-standard unia g.,

na polu znajduje tez czasem kamienie oraz kamienie i równie czesto...kamienie :)


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj