Patrick345

Kamienie i znaleziska

Polecane posty

Sadek    1116

Ja kiedyś znalazłem bagnet na polu, szkoda że w oponie 1004.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoniek1    0

JA znalazłem parę monet najstarsza jaka znalazłem byla z 1889r radziecka. a najstarsza polska mam z 1939r. Parę łusek te znalazłem. U mnie w miasteczku gościu przykładowo wykopał skrzynie złota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja znalazlem kilka monet pali od czepiania bydla lusek od groma i najwazniejsze mozdzez ale kolega sobie wziol do szopy wlozyl a jego starsza zobaczyla i zglisila no i saperzy przyjechali po kilku dniach i zabrali to szajstwo a u mnie starzy sie nawed nie dowiedzieli ze znalazlem tylko ze kolega pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Ojciec jak kosił łąkę wpadł w taką dziure że omal się nie przewrócił a okazało się ze bobry zrobiły sobie taką dziurę i wylazły leniwie 2 bobry, a ze znalezisk, to kiedyś zakopałem się podczas orki mf-em okazało się ze za jakiś korzeń zaczepiłem wyciągnąłem ten korzeń a raczej jakiś metrowy klos i przywiozłem do domu, a w nocy okazało się że ten klocek świeci na niebiesko (skąds musiał się nafosforowac

 

a może był to pręt z elektrowni jądrowej :huh:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kiedyś wyorałem słup który przewrócił się i o którym energetyka zapomniała a jakiś "inteligent" go zaorał. innym znaleziskiem był gigantyczny kamień taki że ciągnęły go 3 ciągniki(U-1634, 1224, MTZ 82) i miały problem go pociągnąć. kształtem zbliżony do jaja średnica około 2-3m i wysokość jakiś 4-5m. do tego są miejsca na polu gdzie są tak poukładane kamienie że jak się orze to tak jak by jechał po fundamencie. Znalazłem liczne łuski powojennie, podkowy i kości nie wiadomego pochodzenia i wiele innych gratów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0
co wy robicie ze tak znajdujecie ja oram i sie zbytnio nie patrze co wyoruje

jak byś orał c385 pługiem na resorach i staneła jak wryta jak zahaczyłem taki kamień płaski że tylnymi kołami stała na nim to przednią szybe oglądałem z bardzo bliska . a kolega w c360 bez kabiny złapał komin po drodze jak leciał :huh: a drugi kolega chciał wykopać kamień to kopał i kopał tak długo aż go nie było go widać i zrezygnował ale ten kamień tak go denerwował że wynają koparkie która wykopała wielki duł obok kamienia i go zakopał głębiej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

Jak u babci orałem to walnąłem w jakąś płytę a że szybko jechałem to lemiesz pękł. :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klusek    9

ja raz garnek z kasą najprawdopodobniej po zydach zostało(gdzie te cholery u mnie po podwórku łaziły), kiedys jak jeszcze była krowa na srodku łąki leżała deska, w tamtym roku na kombajnie jak byłem to znalazłem jakis stary widelec wrosnięty w kartofla, sąsiad wyorał 2 burty od przyczepy zardzewiałe, koło od przegrabiarki gwiazdowej, i 2 karabiny jeden od drugiego w prostej lini lezał w odległości 8 metrów no i to chyba tyle:)


"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PongO    1

ja z 2 lata temu podczas orki wyoralem gumowy przewod i puszke jak sie okazalo po oczyszczeniu ze to byly czesci od maski tlenowej z wojny. tylko zastanawia mnie jak kim cudem gumowy przewod przedtwal tyle lat po wojnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16
w tym roku podczas śrutowania znalazłem w zbożu 20zł

Pewnie sam ja wczesniej zgubiłes :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piesio    0

Ja znalazłem obrączkę od jakiegoś żeołnierza który walczył w II wojnie światowej coś tam pisze ale nie przecztytałem :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Co do znalezisk to ja najczescie znajduje lemiesze ktore gubiłem prze te wszystkie lata!!! Ale to juz historia bo mam teraz non stopy i nie ma juz problemu :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kon23    0
Pewnie sam ja wczesniej zgubiłes :huh:

 

Zgubiłem te 2 dychy w żniwa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3019

znalazlem miedziana menazke austryjacka z I wojny.pare podkow.pali od krow,stare monety z franciszkiem jozefem,kamieni u nas brak,


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

ja znalazłem ...................... kuzyna :huh: który spał w lesie bo sie upił jak mielismy ognisko :):D

 

a tak na powaznie to nic takiego powaznego nie znalazłem jakies tam łancuszki, pręty itp. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

My w zeszlym miesiacu wyciagnelismy pare kamieni.Lemieszy troche,jakis stary topor czy cos w tym stylu.


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

Głównie to złom...


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arbuz89    0

u mnie wyorało się z 5 małych mozdzieży około 20 cm i jeden poteżny B) miał około 80 cm i z 20kg ważył :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ostatnio sąsiad wyorał aż lemiesze pogiął blog z II wojny światowej tzn: kawałek ściany z wierzy obserwacyjnej tak mówił dziadek że w tym właśnie miejscu kiedyś byłą taka wieża postaram się kiedyś cyknąć fotkę jeśli nikt tego nie zabierze B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

U nas we wsi gościu wyorał na swoim polu kineskop od starego telewizora, nie jest to znalezisko jakies przedwojenne ale skąd on się tam wziął to pojęcia nie mam... może z dzikiego wysypiska które ludzie sobie zrobili nieopodal... swoją drogą gościu się bardzo zdziwił.. hehe takie oto miał znalezisko..a my to tak jak mówiłem głównie to jakiś zlom, prety nie pręty ale to tylko w orce...i nigdy prawie sie nie da rozpoznać do czego co służyło kiedyś lub od czego jest.


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

oprócz kamieni i swoich zgób-lemieszy zębów od kultywatora, a po poprzednich właścicielach to bolec, widły trzy zębne bardzo duże ,jakieś fundamenty ,a i na innym polu jakoś dziwnie glina prostokątnie jest rozłożona i fest czerwona zaraz po orce myślalem że to jakieś dachówki .Za domem pare poniemickich monet ,sąsiad jak był mały znalzł gróbi go ograbił z pistoletu i chełmu.No i jeszcze zwierzęta strasznie lubią żyto sarny chować młode ,raz nawet była nora lisa strasznie ucieszył się koleś co prasował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj