Patrick345

Kamienie i znaleziska

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomacha001    5

unie prędzej lemiesz od pługa sie znajdzie a co do kamieni mam jednego takiego dużego kamienia który mam jest długi 10 metrów i co roku tam orze to go zahaczam ale lada moment on wyjdzie na wierzch i go przyciągnę do domu i go se mam ich dużo na polu co do znalezisk znalazłem jakąś broń myśliwską pod wyrwaną wiśnią B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

Ja znalazłem na polu taki toporek który mi się zgubił może z pół albo rok temu, służy mi on do krojenia buraków B) 100x lepiej idzie jak nożem hehe, szczęscie że nie natrafił na opone, bo gdyby wlazł to by nieźle ją poszarpało.. B) Kamieni naszczęscie nie mam :), tak poza tym to chyba jeszcze znalazłem też kawałki drutu,łancucha itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba99    0
Parę lat temu na zębie na bronach znalazłem złoty pierścionek. B)

może to było na Bronce? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koluniokarol    12

moj sasiad co mieszka obok jak kopal szambo 2 lata temu to wykopal 6 lusek z 1913r 1914r


''Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4

ja u siebie na polu to mam kamień o wymiarach 3.5m na 4 i go nie mogłem wyciągnąć to wykopałem duł i go potopiłem i wpad głębiej gdzieś metr głebiej a u sąsiada to kamień miał ze 30 m a wysoki był na jakieś 10m i szeroki na 15m i też go potopili mieli go dynamitem wysadzać ale za blisko budynków a takie mniej sz co ważą po 5-10ton to wyciągam i stawiam do kolekcji


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek4    4

Ja znalazlem w lesie bagnet z 1 wojny i duzo naboi, sasiad na polu znalazl granat.

za stodola robilem dziury lomem to znalazlem caly zwoj drutu kolczastego.

Kamieni u mnie nie ma na szczescie, ale znajduje sie jakies metalowe rzeczy np. klucze bolce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Ja nieraz znajde różne klucze łańcuchy itp. a co do kamieni to mam jeden na polu taki że nawet nie próbowałem go wyciągć tylko że jest w środku pola i przeszkadza w uprawie...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

nie da sie nic zrobić?? może zakopać go głębiej??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

na moim polu był czły magazym broni ale jeszcze nic z tamtych czasów nie znalazłem. jedyny mój skarb to bolec od ciągnika;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5
a co do kamieni to mam jeden na polu taki że nawet nie próbowałem go wyciągć

Każdy idzie wyciągnąć, tylko przemyślany podkop, dobra lina i odpowiednia siła uciągu B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

medalik z matka boza łuski nabój od pistoletu nabój z 1 w. światowej, łańcuchy , pręty panzerfaust(pusty sama rura)

klucze, noze bagnet.. i chyba tyle.. a i 2 obraczki ale to na złomie i chodniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrick345    141

Ja jeszcze znalazłem jak mi staw zasypywali 2 płyty chodnikowe, a w lesie 2 łuski od pistoletu i obudowę filtru paliwa od Ursusa 330.


Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koluniokarol    12

u mojego sasiada u ktorego pracuje na polu i w okolicznych lasach przed wojna bylo potezne miasteczko zydowskie. dzisiaj wlasnie jak pilasem wczesniej nie ma nic cennego tylko glazy,kamienie,gruzy itp. 200 metrow dalej ma pole 2 koles z naszej wsi jego pole ma ok 1ha to tez glazy sa a kiedys to nawet cale pole przekopywal i czesc powyciagal i znalazl tylko stare garnki, jakies miski i kupe zelastwa jakies tam prety itp.


''Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas też jest kamień, który dwie c-360 miały ciężko. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachles    0

a moja mama w zeszłym roku znalazła pistolet co prawda bez magazynka bo wyrdzewiał ale z pociskiem w komorze , a parę lat temu pocisk moździerzowy . B) i kiedyś też zbierał monety i najstarsza była jeszcze jak imperium rzymskie istniało B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1480    0

to 2 lata temu braliśmy piasek od sąsiada bo ma za szopa taka żwirownie i jak kopał cyklopem to natrafił na pocisk z II wojny światowej i najlepsze ze nie wiedział co to jest i szturchnął kilka razy w ten pocisk i od dziś wszyscy na niego saper mówią B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koluniokarol    12

moj tata w wieku 18 lat z kolegami poszli do lasu i znaleźli granat z wojny mój tata wziol do reki i wybuchł w wyniku czego stracił lewa dłoń B) B) ale kumple nie stracili głowy i go szybko wyprowadzili do drogi głównej a tam spotkali samochow i szybko zajechali do szpitala naszczepcie


''Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrick345    141

Mojego kolegi tata podobno znalazł paczkę prezerwatyw.


Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SPIRIT    0
Mojego kolegi tata podobno znalazł paczkę prezerwatyw.

 

Ja też znajduje co tydzień jakieś 6 szt. nówek mam tego tyle ze nie mam tego gdzie trzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też znajduje co tydzień jakieś 6 szt. nówek mam tego tyle ze nie mam tego gdzie trzymać.

 

Po co trzymasz, zużywaj na bierząco ;)


. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kingula    1

W ostatnie żniwa jak poszłam zanieśc obiad tacie to sobie skróciłam droge przez pole i znalazłam piłkę do nogi w srodku pola nie wiem skąd się tam wzieła ale potem brat miał czy grać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ojciec jak kosił łąkę wpadł w taką dziure że omal się nie przewrócił a okazało się ze bobry zrobiły sobie taką dziurę i wylazły leniwie 2 bobry, a ze znalezisk, to kiedyś zakopałem się podczas orki mf-em okazało się ze za jakiś korzeń zaczepiłem wyciągnąłem ten korzeń a raczej jakiś metrowy klos i przywiozłem do domu, a w nocy okazało się że ten klocek świeci na niebiesko (skąds musiał się nafosforowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj