Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
checak

Krowy Montbeliarde i 5 strzykow na wymionach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
checak    0

Witam.

Z Czech zostaly sprowadzone dla mnie jalowki montbeliarde po pierwszej laktacji. Kiedy sprowadzono mi je do obory zauwazylem, ze cztery z nich maja po 5 strzykow na wymieniu. Nie przeszkadzaja one w podłączania dojarki.

Czy jest to jakis powod do zmartwien? Czy nie bedzie to wplywac na jakosc mleka pobieranego od tych krow? Co radzicie koledzy?

Edytowano przez checak

checak    0

dziekuje za odpowiedź. Czytałem troche o tym ze lekarze moga to wyciac, ale wolalem wpierw poradzić bardziej doświadczonych hodowców.

Wiadomość z agroFakt.pl

kombinat    5

Napewno nie jest to normalne, teraz na mleko to nie ma wpływu ale co będzie później nie przewidzisz. Czy te dodatkowe strzyki są mniejsze?

Swoją drogą powinieneś reklamować u handlarza, który sciąga takie jałówki z Czech.

Agricole    0

Czy te dodatkowe strzyki są mniejsze czy takie same jak reszta?

Na mleko raczej wpływu nie ma, choć takie narośla funkcjonują jak wyrostek robaczkowy w człowieku, niby nie potrzebne, ale jak się zainfekuje to jest problem z nimi.

checak    0

Te strzyki sa mniejsze od pozostałych. Niby pobierane byly probki mleka tych krow i wykazaly ze jest 20 komorek i 44 bakterie na 1cm.

lisu1997    0

niesłuchaj ich nic im niebędzie mam 30 sztuk z tymi dodatkowymi strzykami a najstarsza już laktacja i nic jej nie jest a komórki i bakterie najnniższe na oborze

niesłuchaj ich nic im niebędzie mam 30 sztuk z tymi dodatkowymi strzykami a najstarsza już laktacja i nic jej nie jest a komórki i bakterie najnniższe na oborze

vw141998    12

Spokojnie. ja mam swoja wyhodowana Montbeliarde 'ke ktora ma 6 cyckow (4 dojne i 2 male z ktorych nic nie ma) ma juz 6 lat i jest bardzo wydajna i zdrowa .

valadin1    29

te dodatkowe strzyki to nic strasznego podobno to jest dziedziczne tak mi weterynarz mówił... jak nie jest zbyt blisko tych 4 prawidłowych to nic nie trzeba z tym robić.

u mnie po jednym buhaju wszystkie mają 5-6 strzyków u jednej trzeba było usunąć żeby później nie przeszkadzał przypadkiem był 0,5 cm od właściwego i tylko odrobinę mniejszy u reszty zostawił bo uznał że usuwanie to zbytek łaski :P

checak    0

He he :) zbytek łaski

Uspokoiliście mnie trochę. Dzięki jeszcze raz za pomoc :)

Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Bartekj1994
      Witam. Chciałbym wiosną dostawić do obory drugą. Tzn postawić jedną scianę i przedłużyć dach. Mam nadzieję że jasno piszę. Długość obory to 20. Myślę że pomieszczę tam 18 stanowisk. Jaką szerokość radzicie zrobić tak zeby wszedł ciągnik i Jaki byłby koszt takiej obory.
    • Przez piter8
      Witam mam ok 10 ha III kl ziemi miejscami II, 3,70 ha IV i V kl ziemi (przeważa IV), 1,60 VI kl 2 ha łąk koszone 2 razy w roku i moje pytanie brzmi ile bym był w stanie utrzymać Krów Mlecznych na takim areale ? prosze o odpowiedz.
    • Przez tomasz38
      witam. O jakiegoś czasu urozmaiciłem swoim opasom dietę. Wprowadziłem suche wysłodki / tofii. Lepiej nieco jedzą, i wydaje mi się że bardziej im przybywa na wadze, szybciej. Oprócz tego daję ospę własną, ziemniaki i dodatki paszowe dla opasów. Ciekaw jestem jakie są wasze spostrzeżenia w tym temacie ???
    • Przez PatrycjaFrelek
      Witam.
      Mam problem.
      Wydoilem rano krowe, która się po tym położyła i nie chce się podnieść.
      Lekarz był i dał wapno bo stwierdził że jest odwapniona.
      Ale nadal do tego czasu się nie podniosła.
      Czy ktoś miał takie doświadczenie ?
      Co można by było jeszcze coś zrobić, podać jej.
      Proszę o pomoc.
    • Przez leszek1000
      Witam jak prawidłowo zasuszać krowy.U nas doi się najpierw raz dziennie później raz na dwa dni i na końcu raz na 3 dni.Chciałem teraz zmienić zasuszanie, na dojenie raz dziennie przez tydzień i zasuszenie z antybiotykami. Jak wy zasuszacie.Oczywiście zmieniam dawkę pokarmową na słomę  i trochę sianokiszonki.