Galileusz

Nowy traktor do małego gospodarstwa.

Polecane posty

Galileusz    0

Pisałem wcześniej w innych tematach, ale bez oddzewu.

Szukam ciagnika do mojego gospodarstwa, ktore liczy 23ha.

Ma to byc ciagnik nowy, zapewniajacy komfort uzytkowania w cenie 150-160tys brutto.

Mam dodatkowa prace i zalezy mi na czasie spedzonym w polu, i nie piszcie ze na tyle ziemi to C360. To ja kupuje, a Was prosze o pomoc w wyborze.

Wiec tak, interesuja mnie marki Case, Claas, Zetor i znalazłem także w tej cenie Kubote.

Modele Case Farmall C75, Kubota M7060, Zetor Proxima, Claas Axos CX.

 

Zalezy mi aby na wyposazeniu byl rewers (najlepiej elektrohydrauliczny), klimatyzacja.

Będzie słuzył do wszystkich prac, siania, orania (3 obrotowa), agregat 2,7m oraz praca z turem.

Claas będzie droższy i pytanie czy warto dopłacać do niego ? Zaś jeśli chodzi o Zetora to która wersje proximy polecacie ?

Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

hmmm Trudny wybór. Ja osobiście od razu odrzuciłbym zetora. a reszta hmm... Najpierw dobrze by było jak bys pojechał do dealera i przejechal sie tym chociaz po placu. ogólnie to powiem Ci że ciężko :/ i myślę że kubota mogła by byc za lekka troche a z tego co widze to mialby byc ciagnik glowny

Za tą cene to mozesz miec Case Farmall 85A a to fajny ciagniczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Ja jestem całym soba za Case bo to dobre ciągniki i w tej cenie to chyba będzie już turem, Znajomy kupił JX na 16ha też z turem i bardzo sobie chwali ale to zależy od Ciebie zorientuj się jak jest w nim z wyposażeniem i z gwarancją a może w tej cenie uda się kupić większy tak jak jeden z kolegów powiedział pojedź do dealera i zobacz popytaj to nic nie kosztuje :)


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Galileusz    0

Tak miałby być to ciągnik główny. Cena za sam ciągnik, bez tura.

A co z zetorem nie tak ? Dużo tych Proxim jezdzi, jakies konkretne wady ?

Co powiecie o Claasie ? Warto dopłacać do Axosa CX ?

Casem już jeździłem, fajnie wykonany. Ale zastanawiam jakie sa opinie uzytkownikow, bo kazdy diler chwali swoje.

Który z wymienionych bedzie sobie najlepiej radzil z plugiem 3 obrotowym, agregatem itd. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

myśle że najsłabiej wypadła by kubota :/ a co do zetora to ja mam forterre i nie jestem zbytnio zadowolony. nie wiem dokladnie jak te nowe proximy ale ja bym ich nie bral. Wzielem Case'a Farmalla 95a juz zrobilem 70godzin i narazie wszystko ok. W classie na pewno bys mial wiekszy komfort. Kubota to nie jest zły ciągnik ale do ciezkiej pracy sie raczej nie nadaje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzons    0

Co prawda od ostatniego wpisu minęło trochę czasu, ale jako że nie ma tutaj opini o axosie, to coś dopowiem. Posiadam taki ciągnik; Claas Axos 330 Cx z ładowaczem. Pracuje na areale 40ha, w tym około 25ha pól (bardzo lekka gleba), jako główny ciągnik, a więc uprawa i siew. Z 4 skibowym pługiem, a potem agregatem siewnym amazone 3m radzi sobie bez problemu. Ze względu na dużą powierzchnie łąk przeznaczonych na belowanie ładowacz jest często w użyciu. Bardzo przydatny jest w takich zadaniach rewers elektrohydrauliczny, który w tym ciągniku działa bardzo dobrze i znacząco ułatwia pracę. Aktualnie ciągnik ma przepracowane nieco ponad 1650 godzin, poza wymianą płynów i filtrów raczej nie wymagał dodatkowego wkładu finansowego. Wydaję mi się, że Axos jest z proponowanych ciągników najprzestronniejszy (nie wiem jak z kubotą), prawdopodobnie też najdroższy, ale jeśli liczy się sprawne wykonanie wszystkich zabiegów na polach to spokojnie da radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez XkajkopterX17
      Witam, szukam posiadaczy ciągnika John Deere 6110r, czy ciągnik jest wystarczający do prac średnio-ciężkich, chodzi w skrócie o zastąpienie John Deere'a 6420 Premium
      Jaką posiadacie opinię na jego temat jak wyglądają jego rzeczywiste osiągi, spalanie itd.
    • Przez Luki1988
      Witam, panowie można coś kupić w tych pieniądzach? Zależy mi na tym przedziale mocy, może być opcja podstawowa bez bajerów, mechaniczny, jedynie rewers przydałby się. Belarus odpada:)
    • Przez Darek1986
      Witam,posiadam na sprzedaż ciągnik renault 8514.Silnik 4 cyl turbo MWM  + ładowacz czołowy 3 sekcyjny w ostatnim czasie był zmieniony olej i wszystkie filtry.Więcej informacji pod numerem telefonu 502908985 - pokaż numer telefonu - odpowiadam na maile, -POMOGĘ ZORGANIZOWAĆ TRANSPORT ... CENA 31500 TYŚ DO NEGOCJACJI...
       
       
       

    • Przez agros99
      Witam. Chciałbym podpytac Forumowiczów, Jaki ciągnik wg. waszej opini najlepszy(najmniej awaryjny) o mocy 130-160 KM, w kwocie do 65000zł. Traktor potrzebny do orki, uprawy 60 ha. Wiem że w tej kwocie to w grę wchodzą Renault, Massey, Zetor 16245 oraz nasz ursus.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj