Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
biznes12

ciągnik do obory

Polecane posty

biznes12    21

Witam mam pytanie co do ciągnika do obory jak myślicie czy ciągnik mocno sie zużywa? chodzi mi czy jak jest zmiana temperatur tak jak zimą to czy ten kwas(para) od obornika przy wypychaniu może mocno uszkodzić ciągnik? zajdzie gdzieś w zakamarki w elektryke czy coś jakie jest wasze zdanie, opinie?

pawel885    753

Lakier, blacharka szybciej siądzie, na pewno odkryte elementy elektr szybciej zaczną korodować, technicznie nic mu nie powinno zaszkodzić pod warunkiem że często będzie używany. 60-tka - słaba, nierozbudowana hydraulika, brak wspomagania, wąskie oponki z przodu, ja bym nie chciał tym robić w turze

Wiadomość z agroFakt.pl

biznes12    21

dlatego chciałem zmienić bo ręce to juz mnie bola od kręcenia a zimą przegwizdane po płycie jeździć ;P planowałem kupić case farmala C 65 z elektrohydraulicznym rewersem. użytkuje ktoś taki nowszy ciągnik po oborach?

hodowcamlody    34

Ja bym proponował jakiegoś z rewersem ale wszystko na dźwignie bo co się dzieje w oborze to masakra, kable zaraz zaczną świrować od obornika :D

pawel885    753

Ja mam renault 551s, rewers, hydraulika mocna - co zostawisz na turze to zastaniesz w tej samej pozycji za tydzień :) orbitrol z oddzielną pompą i 2500kg udźwigu na tyle. Pali tyle co mf255, i teraz pytanie -co Ci da więcej nowy ciągnik za ponad 100tys? Klimę?

biznes12    21

w sumie to nic ale premie przyznali i myślałem o ciągniku takim małym bo 60-tką to juz się nie chce. myślałem o takim bez elektroniki tylko rewers elektrohydrauliczny tylko niewiem jak to zimą będzie funkcjonować po oborze czy nie będą końcówki zamarzać przez pare czy coś?

Golden_85    0

jak już to revers też weź mechaniczny, bo case nie maja zbyt mocnej elektryki. moim zdaniem szkoda nowego ciagnika do obory, nie lepiej doinwestować stary i dalej nim wypychać , a pieniadze zaimwestowac w cos innego

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez rolnik0987654321
      Witam. Poszukuję Ciągnika w przedziale mocy tak 100 -140 km. Cenowo tak max 115000 zł i tka przynajmniej koło 2008 roku. Ciągnik do pługa siewnika do kukurydzy i docelowo tur. 
      Z góry dzięki za porady 
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam do sprzedania Ciągnik David Brown 1690 ( to samo co i Case 1690 ) . stan b.dobry , 6 cylindrów , 105 km .  wałek 540 / 1000 obr/min  , zaczep automatyczny regulowany góra/ dół , siłownik wspomagający na podnośniku , kompresor z wyjściem jedno i dwu obwodowym, opony w stanie b.dobrym , wyciszona kabina ,   Cena 32 000 do negocjacji . tel. 573 950 855
      Zdjęcia w Linkach:
        https://zapodaj.net/5ce98d950ad24.jpg.html 
        https://zapodaj.net/990c0c944ca77.jpg.html   
        https://zapodaj.net/36fe5b35075ca.jpg.html 
        https://zapodaj.net/e949a6e16c1fc.jpg.html
        https://zapodaj.net/af74022a26197.jpg.html
    • Przez miszka16

Witam serdecznie. W związku z tym że przymierzam się do budowy obory z dofinansowaniem z PROW chciałbym na tym forum zapytać się. Czy jest ktoś  kto korzystał już z tego programu? I ewentualnie mógłby się podzielić swoim doświadczeniem jak również polecił jakąś firmę  która kompleksowo się zajmuje takimi programami i budową
    • Przez lorak8751
      Sprzedam ciągnik T-25 A2 rok prod 1980.
      Sprawny,zarejestrowany.
      Złoczew, powiat sieradzki.
      Więcej info tel. 507388083

• Przez Przekeeeek
      Planuję zakup wozu paszowego z jednym pionowym ślimakiem. pojemność 10-12 m3 i przekładnią 2-biegową. Jakaś ładna używka, lub nowy (najprawdopodobniej euromilk/ alima). Mam pytanko jaki ciągnik lepiej by do takiego wozu pasował: U c-385, czy zetor 7211?  (sianokiszonkę robię w belach prasą stałokomorową z nożami). Czy c-385 da radę mieszać na zającu?  a może 7211 też dałby radę. Ogólnie którym pracowałoby się wygodniej? w ursusie widoczność do tyłu nie powala i trochę się martwię, że nic nie będzie widać podczas zadawania paszy...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.