slepy78

doczepianie łańcuchów do pługa

Polecane posty

slepy78    0

Witam

W którym miejscu na pługu np.grudziądz doczepia się łańcuch aby dobrze przeorać gorczycę?

 

czy może ktoś zaznaczyć na obrazku?gallery_7042_19_335331.jpg

Edytowano przez slepy78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

A po co chcesz doczepiać łańcuch ? Pierwszy raz z takim czym się spotykam. Może chodzi ci o doczepienie brony na łańcuchu ?


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Doczepia się ciężkie łańcuchy w poprzek pługa żeby kładły wysokie pędy roślin przy przeorywaniu. Do tego pługa ciężko jest to zrobić gdyż jest on bardzo krótki (mała jest odległość między ciągnikiem a pierwszą skibą ) ja bym do tego pługa nie zakładał poza tym on i tak jest tak badziewny że mimo łańcuchów pewnie by się zabijał zielskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekNHts    15

nie prawda da się założyć łańcuchy i naprawdę to skutkuje ponieważ ja zakładałem do swojego i również orałem w ten sposób gorczyce

Edytowano przez PiotrekNHts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekNHts    15

nie prawda da się założyć łańcuchy i naprawdę to skutkuje ponieważ ja zakładałem do swojego UG i również orałem w ten sposób gorczyce.

I to tak wygląda że jeden koniec łańcucha mocujesz do boku ramy przed odkładnią a drugi koniec mocujesz na tylnej stronie odkładni i ten łańcuch musi trochę zwisać zresztą sobie go ustawisz żeby ci jak najlepiej kryło a jak nie będziesz wiedział jak to zrobić to zrobię jutro zdjęcie swojego i wrzucę do galerii i będziesz mógł luknąć

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

To równie dobrze może wziąść wał strunowy od agregatu podczepić pod ciągnik i zwałować gorczyce :P


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOST    7

Bierzesz ciężki łańcuch, np od taśm rozrzutnika, i wiążesz tak by pętle były przy korpusach, a ich długość najpierw ustaw na oko, a potem jak by zbytnio nie kryły to zrób większe , tak żeby prawie wciągało łańcuch, to i gorczyce będzie lepiej do końca wykładało, dobra rzecz, a nie każdy chce się bawić i spalać jakże tanią w dzisiejszym czasie ON.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

U mnie w okolicy to oponę od przedniego koła się na łańcuchu podczepiało do przedniego zaczepu żeby szła między przednimi kołami i też zdawało egzamin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pablito1
      Mam pytanie. Wie może ktoś jak połączyć bronę z pługiem grudziądzkim 2 skiby. Prosiłbymo fotografie i opisy
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam serdecznie
      Planuje zakup pługa używanego. Obecnie mam 3 skibowego Nimeyera 3x40 ale brak mi już do niego cierpliwości... boszka do rąk i ciąć Zainteresował mnie model VD z kvernelanda na "śrubowych" odkładniach. Z tego co wyczytałem bardzo ładnie orze, regulowana szerokość orki, konstrukcja mocna a zarazem niska waga, no i niskie zapotrzebowanie na moc podobno 4 skiby 90KM daje radę. Mam Renault Ares 550 95KM + turbo tego nimeyera wcale nie czuje spokojnie poradziłby sobie z 4 skibą z przodu komplet obciążników nic nie buja itp. i teraz mam pytanie lepiej kupić 3 skibowy czy 4 skibowy. Jeśli 4 to raczej vd85 a jak 3 to vd100 ziemie mam mozaikowate trochę górek, glina, lżejsza ziemia, trochę "złota" ogólnie 3 i 4a klasa. Doradźcie mi bo sam już nie wiem 3 czy 4 czy sobie ares poradzi ???
       
       
      Pozdrawiam
    • Przez Przemek077
      Witam
      Zastanawiam się nad przeróbką pługa UG 3. A mianowicie czeka mnie kapitalny remont pługa i zastanawiam się nad sposobem wstawienia zabezpieczeń śrubowych na korpusy oraz wstawienie większych, półśrubowych odkładnic. Macie jakieś pomysły, propozycje?? Jest to realne?
    • Przez podol21
      Witam Ma ktos moze na sprzedanie pogłebiacze do pługa dwójki uni?
    • Przez matix1065
      Witam,
       
      Posiadam pług Unii-Grudziąc 3 skiby (1) , chce mu wymienić odkładnie na większe (2), i tu jest pytanie , czy c-360 ( zwykła ) uciągnie ? I ile by kosztowała mnie ta wymina ?
       
       
      Pozdrwiam


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj