Skocz do zawartości
Kedzior12

Zetor 6245 włączanie WOMu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kedzior12    5

Witam. Czy ktoś może mi opisać krok po kroku, jak powinno się załączać WOM w Zetorze 6245? Wiem, że załącza się go lewą dźwignią w podłodze. Oglądałem ostanio takiego Zetora i właściciel nie mógł załączyć WOMu, udało się tylko dwa razy, wałek podczas włączania bardzo rzęził. Czy w tym ciągniku jest jakieś sprzęgło WOMu, które trzeba używać przy włączaniu? Aha, mógłby ktoś napisać, ile pozycji ma dźwignia włączania i opisać je?

Edytowano przez Kedzior12

romek6340    203

Masz sprzęgło które musisz zaciągnąć. Po lewej stronie przy siedzeniu. Jedna dźwignia od ręcznego, a druga od womu.Odnośnie pozycji tej wajchy od załączania poczytaj chociaż by tu:

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/34799-wom-zetor-5211/

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook.com/strazospbrzeziny/

Kedzior12    5

Czyli pozycje licząc od dołu:

1. Pompa

2. Pompa+WOM

3. Neutral

4. WOM zależny

Czy ktoś może opisac, o co chodzi z tą pompą? Bo jestem zielony w tych sprawach i nie wiem, o co chodzi z tą pozycją.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Piechu
       Mam pewien problem a mianowicie paręnaście dni temu kupiłem MF 3070 1989 rok Wyposażony one jest w 2 wajchy którymi ustala się prędkość obrotową wałka przy danych obrotach silnika Jeżeli pierwszą od kierowcy ustawiam na 2000 obrotów silnika i włączam wałek wszystko pięknie działa Płynnie przechodzi z 540 na 1000 i odwrotnie. Ale jeżeli przełączam pierwszą wajchę na 1550 (obroty silnika) i włączam wałek nic się nie dzieje. Nie ważne czy 2 wajcha jest ustawiona na 540 czy 1000 wałek nie kręci się. Jeżeli wie ktoś z Szanownych Kolegów w czym tkwi problem będę bardzo wdzięczny za okazaną pomoc
    • Przez dario1601
      witam koledzy czy ktos posiada tma z orginalnym przednim womem? chodzi mi o to ze kupilem taki tuz  nie wiem gdzie wciac przewody hydrauliczne od sprzegla wom . byl bym wdzieczny za podpowiedz.
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam okazję kupić traktor zetor proxima 100 power z roku 2012 i 2010. Jakie opinie macie na temat tego traktora (jazda, awarie)? Naprawiał ktoś sprzęgło elektrohydrauliczne? Jakie są częste awarie w tych traktorach? Na co patrzyć przy kupnie traktora? 
    • Przez Kondzio55
      Witam.Od jakiegoś czasu mam problem z przednim napędem w moim zetorze.Mianowicie,podczas jazdy czasem słychać jakies odgłosy z napędu.
      Odkreciłem wał napędowy i okazało się ze na tej łączce zerwane są frezy.Więc zakupiłem tą łączke załozylem i wszystko fajnie,lecz samym wałem moge kręcić w lewo i prawo do pewnego momentu ale przy kręceniu słychać stuki tak jakby na zębatkach w moscie.I moje pytanie gdzie szukać przyczyny,czy zdejmować koło i probować się jakoś tam dostać,czy probować grzebać w przekladni od strony wału??
    • Przez radek5314
      ciezko pali na zimnym silniku zetor 10540 jak sprawdzic czy swiece do wymiany czy co innego moze byc np ten przekaznik sterownik swiec  zarowych?