Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Diesel_15

Problem z rozlączaniem walka na wcisniętym sprzegle

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Diesel_15    0

witam mam pytanie c330 z prasa

kostka podczas prasowania gdy

wcisne sprzeglo automatycznie

walek przestaje napedzac prase

dopiero gdy powoli odpuszczam

sprzeglo do zaczyna obracac sie

wtedy jak ciagnik rusza. Czy tak

ma byc czy powinien walek krecic

az do wylaczenia go?

oaxis3333    34

tak ma byc w c360 tez tak jest:)

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

pozdrawiam !

Wiadomość z agroFakt.pl

zetorki12    2695

Wciskasz sprzęgło do ok. połowy - ciągnik staje prasa chodzi , wciskasz mocniej zatrzymuje się także prasa tak powinno być .

ZETOR TEAM

Diesel_15    0

w tamtym roku nie bylo problemu bo na wiekszej slomie na 4 biegu na pol sprzegla sie zwalnialo ale walek napedzal ta prase a teraz rozlancza odrazu

wujekk110    4

Kolego Diesel_15, tak nie może być! Sprzęgło w C 330 jest dwustopniowe, tak samo C 360,(oaxis 3333) nie wprowadzaj kolegów w błąd! Pierwszy stopień służy do wyłączania i włączania skrzyni biegów, dzieje się to jak wciśniemy trochę pedał sprzęgła. Jak wciskamy dalej pedał sprzęgła wyłaczamy WOM. Za prawidłowe działanie sprzęgła odpowiedzialnych jest 6 dźwigienek, które muszą być właściwie wyregulowane- 3 za pierwszy stopień i 3 za drugi stopień. Jeśli dzieje się tak jak u Ciebie rozregulowały się te dźwigienki, bądź rozkręciły. A to może już być grożne. Musisz ustawić ruch jałowy pedału sprzęgła i właściwie wyregulować dźwigienki. Przyczyną, że sprzęgło nie rozłącza może być też: zatarte łożysko wyciskowe lub zatarta tuleja wyciskowa, pęknięta tarcza sprzęgła, uszkodzona dźwigienka, duży ruch jałowy sprzęgła.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez mf387
      Witam serdecznie
      Zmagam się z problemem zużytej pompy wtryskowej w MF 8120. Ciagnik ciężko palił na ciepłym a po pewnym czasie zaczynał przygasać na rozgrzanym silniku podczas np zmiany biegu. W tamtym tyg zawiozłem pompe do regeneracji lecz w zakładzie tym powiedzieli mi że głowica jest do wymiany i w hurtowniach do których mają namiary brakuje części do tej pompy. Czy miał ktoś podobny problem? Czy macie jakiś zaufany dobry zakład który regenuruje pompy? A może macie namiary na hurtownie gdzie moge dostać części do takiej pompy. Dziś niestety nie mg podać nr fabrycznych pompy gdyż jutro przywioze ją z zakładu. A może podpowiecie mi jakis inny pomysł na rozwiązanie mojego problemu. Z góry dziekuję za odpowiedzi i poświecony czas. 

• Przez bob124a
      Witam Panowie mam poważny problem chce ocieplić beton w oborze u świń dlatego bo mam na nim zboże.Chce to zrobić tanim kosztem i myślałem od spodu przykleić styropian 5 cm , na belki 3cm na klej i do pewności przykręcić kołkami zaciągnąć klejem i siatką a łączenia miedzy nimi do pewności  zakleić pianką .Tylko teraz moje pytanie  czy przez takie coś nie bedzie przechodzić wilgoć? i czy nie będzie się skraplać?  Beton ma wymiary 15 na 15  i  oprócz ścian jest podparty na 4 filarach pośrodku i był dawany gruby drut żeby można było sypać dużo zboża.. Teraz sąsiad przyszedł i stwierdził ze to będzie źle .Wiec jest jeszcze inna propozycja  ale już droższa dać styropian i folie u góry ale trzeba robić wylewkę i dawać zbrojenie żeby styropian się nie zapadł pod ciężarem.Ja bym wolał na dole dlatego że będzie  taniej i bym wykorzystał puste  pola niepotrzebne miedzy belkami tylko czy będzie dobrze .Powiedzcie mi jak wy byście to zrobili i co myślicie o tym styropianie na suficie.  Dodam że na betonie po żniwach mam około 50ton zboża  a myślę że do 100  to tam spokojnie wsypę filary sa grube  belki mocne tylko problem z tą wilgocią
    • Przez Bartekk303
      Witam   W zetorze 7441 szybko nagrzewa się olej w skrzyni biegów (10w30 oryginalny Zetora), nowa pompa hydrauliczna. Jakie mogą być tego przyczyny? 
      Pilne! Oczekuję sensownych odpowiedzi  
    • Przez kacper10
      Witam, mam problem z hydrauliką w deutz dx 85 a mianowicie tur bardzo trzęsie i wolno podnosi a na dodatek olej jest jak śmietana. Może miał już ktoś z tym doczynienia. Z góry dziękuję za pomoc??
    • Przez WiktorGorzaa
      Witam, posiada ktoś z was renault 110.54 banalne pytanie, zauważyłem tak jakby mały głośnik pod kierownica tam gdzie bezpieczniki w tym schowku, on powinien działać na zapłonie?