Lukas85

Problem z podnośnikiem U3512

Polecane posty

Lukas85    37

Witam

Mam pytanie do użytkowników ursusa 3512. Czy ktos z Was sie orientuje czy jest mozliwosc przerobienia reduktora od hydrauliki, zeby nie trzeba było za kazdym razem przełączac dzwigni pod siedzeniem do działania podnosnika albo wyjsc hydraulicznych? Rozwiazanie standardowe z taki przełaczaniem jest szczegolnie niewygodne podczas łądowania bel podnosnikiem masztowym zaczepianym na tył ciagnika.


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiekt    0

rozwiązania tego broblemu nie znam ale zawsze możesz zrobić sobie dłuższą dzwignie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

ten problem był już poruszany wiele razy na forum i nadal nie ma jednoznacznej odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Szkoda to naprawde powazny problem w tym modelu. Jeszcze nie rozkrecalem tego elementu ale za jakis czas to zrobie i zobacze moze da sie usunac przełącznik oddzielajacy oba kanały od siebie i do obejsc, umozliwiajac puszczanie oliwy jednoczesnie na oba wyjscia


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Z tego co mi wiadomo to nie ma możliwości ominięcia tego fatalnego rozwiązania.Swego czasu mechanik który zajmuje sie mf na codzień proponował mi dorobienie drugiej niezależnej pompy i całej instalacji na hydraulikę zewnętrzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

to w takim razie nic nie da sie zrobic trudno trzeba jakos z tym zyc :-)


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jesli by całkowinie wyrzucić ten rozrzielnik i dać tam jakiś trujnik albo coś z tego rodzaju tak zeby cały czas szło ciśnienie na podnosnik i na rozdzielacz hydrauliki.


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Witam

Nie mam takiego ciągnika ale z tego co się przypatrywałem to danie trójnika spowoduje przepływ oleju tam gdzie będzie lżej czyli nic nie będzie działać olej pójdzie po prostu na przelew.

Wiem że w nowych 3512 niema tego problemu a przynajmniej widziałem na wystawie takiego w którym nie trzeba było wajhować.

Jedyne rozwiązanie nie wymagające dużego wkładu finansowego to połączyć wszystko w szereg tak jak to jest w innych ciągnikach. I w tym przypadku akurat rozdzielacz hydrauliki zewnętrznej byłby jako pierwszy potem podnośnik. trzeba by tylko sprawdzić gdzie w tych ciągnikach jest zapewniony zawór bezpieczeństwa aby i on był wpięty w instalację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje pomocy w sprawie Ursusa 3512. Mam kilka pytań: W moich prospektach i innych źródła widze że Ursusy te maja w wersji podstawowej hydraulike jednokierunkową a w opcji dwu, jak zamontowac ten drugi obieg?? Tak samo jest z hydrostatycznym układem kierowania, jak zamontowac Orbitrol?? Czy zakłdanie tego wspomagania wiąże sie z wymianą części przedniej osi??

Prosze o podpowiedzi bo jest to dla mnie ważne i z góry dziękuje za pomoc :)


Tylko Polski Ursus !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusik    1

Co do hydrauliki to nie jestem pewien ale chyba wstawia sie trójnik od głównego zasilania i podpina sie dodatkowy rozdzielacz,a Jesli chodzi o wspomaganie to orbitrol wstawia sie w miejsce przekładni kierowniczej,a jesli chodzi o przednią oś to nie ma potrzeby jej wymiany gdyz jest ona przystosowana do mocowania uchwytów z siłownikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek210    0

Ursus 3512 posiada w stanardzie rozdzielacz z 3 pozycjami

1- hydraulika zewnętrzna można wtedy wywracać np. przyczepę niedziała wtedy podnośnik

2- podnośnik działa reszta jest wyłączona

3- jest zaślepiona jednak istnieje możliwość zamątowania przewodu i wtedy będzie działał i podnośnik i hydraulika zewnętrzna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11
3- jest zaślepiona jednak istnieje możliwość zamontowana przewodu i wtedy będzie działał i podnośnik i hydraulika zewnętrzna.

 

Wiele osób już próbowało połączyć hydraulikę i podnośnik i jeszcze nie słyszałem żeby komuś się udało. Była już o tym mowa na forum, ale nikt nie podał jednoznacznej odpowiedzi. Napisz coś więcej o swoim ulepszeniu, na pewno się przyda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek210    0

Niestety moja wiedza na ten temat jest czysto teoretyczna[ niemiałem potrzeby tego wykonywać] i pochodzi z instrukcji obsługi. Napisali w niej że należy przepiąć przewód [mósi być elastyczny] z jednej strony na drógą i zamienić zaślepki.

Twiedzą że będzie wtedy dziać i podnośnik i hydraulika jednak ja tego nie robiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

No i ja jestem kolejnym użytkownikiem takiego typu hydrauliki i też jestem zdania że to nie działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciej91    0

kolega ma racje z tym trzecim rozwiązaniem czyli działający razem podnośnik i hydraulika dziś robiłem mojego 2812 i to działa naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Jak możesz napisz co dokładnie zrobiłeś?

 

P.S nie wiem jak kolega powyżej to zrobił że mu działa bo jak tak zrobiłem i okazało się że podnośnik rzeczywiścice podnosi ale nie opuszcza!!! W instrukcji napisane jest że służy to głównie do pracy z turem gdyż podczas operownia turem podnośnik z opciążeniem nie opada nam. Rozebrałem to ustrojstowo pod siedzenie i okazało się że nie ma rady żeby podnośnik i hydraulika zewnętrzna działała w jednym momencie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej1956    0

Witam, kilka lat temu nabyłem nowego 3512, maszynka ma teraz około 5000mtg. i jestem z niego ogólnie zadowolony, jedyne co mnie w nim denerwuje to podnośnik który przy dźwiganiu znacznych ciężarów dosyć głośno sie odzywa[stuka]. Jeżeli ktoś z was zna przyczyne tego stukania to był bym wdzięczny za pomoc. Kiedy ciągnik był na gwarancji zgłosiłem to i w serwisie powiedzieli że to prawdopodobnie odzywa sie zębatka napędzająca pompe ale nic z tym nie zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jak to się mówi ten typ tak ma...

Mi się wydaje że to stukają tłoczki w pompie, kiedy jest ona zbytnio obciążona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Stuka ponieważ cylinder od podnośnika dotyka do koła talerzowego w pewnej pozycji tzn przy podniesionym tak na 3/4 wysokości przynajmniej w moim tak jest ale żeby stukłao podczas podnoszenia i na postoju to coś dziwnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Cylinder jest przykręcony do obudowy także nie wiem jakim cudem może on w "pewnej pozycji" dotykać koła talerzowego :blink: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

To stuka pompa bo jest tłoczkowa. Ten ciągnik tak ma. Też mam 3512 :blink:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Mimo wszystko ja uważam, że jest to jednak objaw zużytej pompy. Mój 3512 też stuka, ale zdecydowanie nie od nowości. Miałem także 255 i on zdecydowanie nie stukał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

U mnie też stuka jak się podnosi do końca ale wydaje mi się że to przez kulkę którą odbija ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volf    3

A ja mam wrażenie, że te stuki pochodzą z obudowy sprzęgła, ale może dźwięk się przenosi. Nie wydaje mi się, aby wynikało to ze zużycia pompy. U mnie ten objaw pojawił się gdzieś przy 500mth, teraz ciągnik ma 4000mth a pompa działa bez zastrzeżeń-jeśli chodzi o udźwig. Może ktoś wymieniał pompę i może potwierdzić, że stuki wynikają z jej zużycia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez ursusuc3603p
      Problem jest taki,ciągnik po podpompowaniu paliwa ręcznie chodzi normalnie przez chwilę a potem gaśnie,a naciskanie pedału gazu nic nie daje. Co może być przyczyną? Dodam że pompka jest nowa,kupowana w zeszłym roku na jesień.
    • Przez Bizon_Ursus
      Witam. Koledzy może mi ktos podesłać zdjęcia jak ma podłączony wskaźnik paliwa jaki kolor kabla pod wskaźnik podłączyć. później zdiagnozuje czy pływak działa czy nie w zbiorniku z tego co widziałem są podłączone kable . Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj