BartekJohn

John Deere 6620- nie włącza się wałek WOM

Polecane posty

BartekJohn    0

Witam. Mam problem z ciągnikiem John Deere 6620. Woziłem obornik i przez cały dzień nie było problemów z wałkiem WOM. Wieczorem umyłem ciągnik i gdy kolejnego dnia pojechałem na pole z pługiem zauważyłem, że miga kontrolka od włączania wałka WOM na błotniku. Spróbowałem włączyć wałek, z kabiny (nie z błotnika) i już ani razu się nie włączył. Ta kontrolka ciągle miga. Razem z nią miga kontrolka od napędu. Wiem, że są na jednym bezpieczniku, ale ten jest dobry( działa blokada kół). Co ciekawe gdy chcę właczyć wałek to na głównym wyświetlaczu km/h zamieniają sie na obroty ale i tak pokazuje zero. Sprawdzałem czujnik nad wałkiem i jest ok. Czy ktoś może udzielić mi jakiejś porady. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

rozebrać wtyczkę czujnika obrotów wałka wysuszyć i powinno chodzić.na wałkiem z tyłu wychodzi do góry .

nie z czytuje obrotów wałka bo masz zalaną wtyczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekJohn    0

Już odłączyłem tą wtyczkę (znałazłem tą poradę przy innych postach) i było sucho w niej więc raczej to nie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6
podlach93    6

taką sama cewke masz od napędu to odkręć ta nakrętke i zamień te cewki jeżeli to ona jest uszkodzona to napęd ci nie będzie działał a wom tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekJohn    0

Zero efektu. Napęd działa, wałek nie. Wydaje mi się, że to może być coś z włącznikiem wałka na prawym błotniku. Czy mogę połączyć kable we wtyczce dochodzącej do włącznika na błotniku- nie zrobi się wtedy jakieś zwarcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis    19

W skrzynce bezpiecznikowej masz przekazniki , wom też ma swój , zamien je między sobą i zobaczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekJohn    0

Czy ktoś może polecić jakiegoś dobrego mechannika z województwa kujawsko pomorskiego, który poradzł by sobie z moim problemem. Jeśli tak to prosił bym o nr telefonu na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj