damian1297

Pryskanie Randaprem

Polecane posty

damian1297    6

Witam. Mam pytanie czy jak na jesień opryskam pole randaprem to na wiosnę moge siać tam warzywa lub sadzić ziemniaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fider    0

Smiało możesz również praktykować pryskanie Roundapem po siewie, bezpośrednio przed wschodem roślin (które chcesz ochronić) aby spalić chwasty, które wzeszły wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Smiało możesz również praktykować pryskanie Roundapem po siewie, bezpośrednio przed wschodem roślin (które chcesz ochronić) aby spalić chwasty, które wzeszły wcześniej.

 

Jak lubisz ryzykowac to mozesz dawac glifosat przed wschodami ale deszczyk po zabiegu i mozesz sie pozegnac z roslinami wschodzacymi.

Duzo bezpieczniejszy ale drozszy jest Reglone, nie ma ryzyka ze przypalisz rosliny tuz pod ziemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1297    6

Znajomy pryskał ziemniaki Roudup'em dzień po zasadzeniu. Chwastu nie było na polu aż do teraz a ziemniaki są piękne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Glifosat działa na zielone części roślin nie a nie przedwschodowo na chwasty. Widać i bez tego miał by czysto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Jak lubisz ryzykowac to mozesz dawac glifosat przed wschodami ale deszczyk po zabiegu i mozesz sie pozegnac z roslinami wschodzacymi.

Duzo bezpieczniejszy ale drozszy jest Reglone, nie ma ryzyka ze przypalisz rosliny tuz pod ziemia.

 

Ja pryskam ziemniaki 1-2 dni przed wschodem i nic im nigdy sie nie stało więc nie wiem jakie to ryzyko :D Roundap jest pobierany tylko przez części zielone rośliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KajtekDiego
      Jak pryskacie swoje silosy zbożowe? Jakich masek przeciw gazowych używacie?
    • Przez AgroSikora
      JAKIE DAWKI CIECZY STOSUJECIE W ZABIEGACH AGROTECHNICZNYCH?
       
      - możemy podzielić się także informacjami jakie stosujemy dysze ,adiuwanty i kondycjonery wody.
    • Przez mausik1234
      Witam, chciałbym zapytac chodowców ziemniaków jak pryskają swoje pziemniaczki.Mam koło hektara vinetty i planuje skorzystać z schematu PLonovit ziemniak czy doradzi ktoś coś? Z tamtego roku zostało mi około 5l Foliq mikro czy da radę jakoś to połączyć ?? Mam tez 30 ary ziemniaka wczesnego denara. tam dałem trochę inaczej bo spryskałem już moncznikiem i siarczanem magnezu za tydzień wrzucam infinito + foliq + potas i magnez a konkretnie basfoliar aktiv, doradzi ktoś coś czy takie połączenie jest ok ?? 
      A tu wrzucam cykl jaki planuje na vinette czy nie za dużo będzie?? ewentualnie mogę wrzucic foliq mikro zamiast czegoś??? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj