Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
MECHANIZATOR

Wymagania wobec firm usługowych

Polecane posty

MECHANIZATOR    156

wielkie dzieki - czekam na kolejnych userów - podzielcie się informacja na temat tego z jakich usług korzystacie

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
@Czazal ale kazdego z osobna 17ha (17 zboza i 17 kuku) czy łaczna ilość (jesli łacznie to prosil bym zebys podał ile czego B)

Zboża 13 ha a kukurydzy 4 ha. B)

jacus    100

korzystam z kombajnu .prasy do slomy.reszte sprzetu mam sam i wykonuje uslugi.kiedy mi pasuje i ile kaze to placą dlatego ze nie mam konkurencji.to jest komfortowa sytuacja bo do innych nie pojda bo nie ma do kogo.tylko ze nieraz zaczynam prace o 5 a koncze o 22.w sezonie to calymi tygodniami.

Wiadomość z agroFakt.pl

katator    115

korzystam z usługi koszenia kuku na kiszonkę. co roku jest to obszar ok 7-8 ha. od usługodawcy oczekuję dotrzymania terminów i dobrze przygotowanego sprzetu ( kilka razy miałem taka sytuacje, że sieczkarnia popsuła sie na polu gdyż nie była odpowiednio przygotowana do sezonu, więc wolę zapłacić więcej za usługę i nie przerywać roboty w połowie)

MECHANIZATOR    156

a jakie znaczenie dla was ma to jakim sprzętem jest wykonywana usługa (nie mówię tu o porównaniu Bizon vs Claas lecz raczej juz sprzet nowszego typu np JD vs Claas - marki podałem dla przykłady nie sugerujcie się nimi)

marcin974    25

Dla mnie ma -porównać technikę dominatora np. 98 a bizona to jednak trochę róznicy jest... :rolleyes:

LukaszP    2
Dla mnie ma -porównać technikę dominatora np. 98 a bizona to jednak trochę róznicy jest... :)

Zależy jakiego bizona do tego pojedynku podstawimy :rolleyes:

U mnie usługi przyjmują raczej charakter pomocy sąsiedzkiej. My młócimy u sąsiada, sąsiad u nas prasuje słomę. Usługi każdy wykonuje najlepiej jak potrafi, przykład sąsiad u nas prasował to na 10 ha pola, nie miałem rozwiązanej ani jednej kostki <_< , nie tak jak poprzednimi latami kiedy co druga była rozwiązana a za usługę słono płaciłem. Poza tym koszę na usługach ok 30ha, jestem rzetelny i słowny i tego od usługodawcy też wymagam.

lukasz15    2

U nas z wujem też mamy wzajemną pomoc ale tak to korzystamy z

siew kukurydzy 1ha

prasowanie siana

A my pracujemy kombajnem u ludzi srednio ok 30-40 ha

A co do koszenia kombajnem to rózne przypadki sie spotyko-kiedys u jednego kolesie jak zajechaliśmy to powiedział nam że mamy w 3 godzinach sie zmieścić bo co roku tak było a jak sie okazało to tata mu wszystko zkosił w 2 godziny 15 minut(i nie wkurzyło by was coś takiego ze koles mówi w ile macie mu skosic)

Bartek7    0

u nas korzystamy z usług takich jak koszenie zboża 16ha kosz. kuku 6ha, sianie kuku 6ha, prasowanie 16ha (bele), prasownie 5h (paczki) a usługi jakie świadczymy to wywóz gnojowicy ok. 50 beczek (6tyś. l ) rocznie

moim zdaniem dobry usługodawca który rzetelnie wykonuje swoja robotę i wykonuje daną robotę na czas, podam przykład mojego wuja który w tamtym roku

na kombajn czekał tydzień !!! codziennie do niego jeździł, a to kombajn zepsuty, a to u siebie kosi, ze trzy razy miał już na bank przyjechać, dopiero po tygodniu się przytoczył i jeszcze pokosił 10min. i zaczął dopiero smarować kombajn :rolleyes: oczywiście kosił od godziny, więc mu się nie spieszyło.

lukasz15    2

Ja z takim kombajnistam to bym nie wyrobił. Obiecuje ci a nie przyjerzdza. Niech prosto powie że nie przyjedzie i pójdzisz sobie do kogoś innego a nie "obiecanki cacanki a głupiemu radość"

Bartek7    0

jak ten kolo jako jedyny na okolice ma sieczkarnie założoną, ale na szczęście w tym roku do nas i do wuja ma przyjść kosić NH tc54 z sieczkarnią :rolleyes:

lukasz15    2

No to sorki nie wiedziałem. Jak tak to normalne, że na niego tyle czekacie bo jak jest jeden w okolicy to wszyscy idą do niego.

Mój tata jeżdził 2 lata temu na sąsiednią wieś do jednego kolesia i tam miał jeszcze kilku mniejszych innych to sie ludzie kiedyś bili do kogo ma jechać aż jeden koleś położył sie przed kombajnem i powiedział ze jak do niego nie pojedzie to on będzie leżeć tu cały dzień ale go wynieśli siłą no a jak było dalej to już nie wiem bo wtedy mnie nie było.

Arni    1

U nas to tak wygląda:

-cięcie zborza to 5 ha

-prasa kostka

-wywuz nojowicy

Usługodawcy proponują rozsądne ceny, Usługi sa wykonane dobrze i nie mam żadnych zastrzeżeń. Reszte pracj wykonuje sam. Sprzety jakie mi robią te usługi to claas dominator, zetor 7340+meprozet, zetor 3320+sipma :rolleyes:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 

Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 

Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 

Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  

dzięki!
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Aries
      Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.

Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.

Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.

====================================================
      4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno

*   *   *
      1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
      W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
      http://www.informacj...ug-nowych-zasad

Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.
    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez Arni
      Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
      Jak to było u was?

Pozdro Arni