Zaloguj się, aby obserwować  
MECHANIZATOR

Wymagania wobec firm usługowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MECHANIZATOR    159

Witam

 

mam takie pytanie troche teoretyczne - mianowicie czego oczekujecie od firm usługowych które miały by świadczyc wam usługi w róznym zakresie - chodzi mi o to:

- jakiego typu miały by to być usługi

- jakie miały by być warunki płatnosci

- i ogólnie wasze uwagi w tym zakresie

 

dodatkowo prosiłbym zebyscie w postach pisali jaką powierzchnie macie do wykonania danej usługi

 

np. usługa zbioru zboża - 10 ha B)

 

z góry dzieki za udzielone informacje i pozdrawiam


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

ja wymagam tylko rzetelnosci i zeby sie znali na zegarku i za bardzo tych godzin nie zaokraglali B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

a jakie usługi "zakupujesz" i w jakiej ilosci ???????


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

U mnie kolega prasuje slome okolo 12 ha B) Nigdy nie narzekamy na uslugi-robota zrobiona szybko,dokladnie i po rozsadnej cenie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

a to prasowanie słomy w kostke czy w bele ???


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Prasowanie w kostki-z tych 12 ha place cos okolo 800zl B) Po za tym robota porzadnie zrobiona.Prasuje praca welger ap51 + ursus 330m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

u nas jest z tym dobrze ze w Zdunach jest skr ktory jest pod wzgledem rozwoju na 2 miejscu w polsce. naprawde chlopaki robia wszystko porzadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

może ktoś jeszcze podzieli się wrażeniami B) ??


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

hmm korzystamy z uslug koparek np do ladowania obornika i traktorow i rozrzutnikow ale to wiecie jak to nawsi "od znjomych" no i rozni mechanicy spawacze lecz duzo uslug to by djemy takie jak sianie oranie koszenia pryskanie itp


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Cięcie kukurydze na kiszonkę i zbiór zboża razem ok 17ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

@Czazal ale kazdego z osobna 17ha (17 zboza i 17 kuku) czy łaczna ilość (jesli łacznie to prosil bym zebys podał ile czego B)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

Widzę że kolega Mechanizator robi badania... Chcesz świadczyć usługi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

coś w tym rodzaju - @Karol jeśli kożystasz z jakichs usług to podziel się cennymi spostrzezeniami B) (mile widziana informacja ile ha jakiej usługi B) )


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

tylko koszenie zbóż ok 10ha a rozliczamy się w zbożu

 

tylko że podobny temat już był więc poszukaj dobrze to zaoszczedzisz sobi kłopotu z uzyskanie odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

U my korzystamy z usług: koszenia kukurydzy, siania kukurydzy,wywozu gnojówki...na termin wykonywanych usług nie moge narzekać...jak i na jakość usług. Dla mnie podany dzień to podany dzień nie lubie odkłądania. rozumiem coś sie zepsuło czy coś to jest normalne ale o tym wszytkim można powiadomić usługobiorce B) ale jak słysze słowa typu : no wczoraj się nie wyrobiłem bo ten chciał to zeby mu zrobić a ten to to chciał..tego nie lubie ( a tym bardziej jak zalezy mi na czasie).


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

dzieki za info @Bamboocha - jeśli mozesz to podaj chociaz w przyblizeniu jaka jest powierzchania poszczególnych usług

 

@Karol - no własnie przed załozeniem tego tematu przez 20 minut szukałem podobnego i nie mogłem znalesć - jedyny który w jakis istotny sposób koresponduje jest temat pt: "ceny usług" - ale dzieki za troskę


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

wiec ja opisze z jakich usług korzystaliśmy w tym roku

ziemi z ląkami mamy 28ha

siew buraka 5ha

koszenie 13ha

prasa kostka 11ha

prasa rolka 15ha

jak cos mi sie przypomni to dopiszę

dwa lata temu tylko 5ha rolkowane bylo, sieczkowalismy kukurydzę 2ha

3lata temu wszystko kostkowane bylo ale odbywał sie zbiór ziarna kuku na powierzchni 3ha

 

a usługi jakie wykonaliśmy w tym roku to:

orka 15ha

kopanie buraka ponad 40ha

agregatowanie 10ha

pryskanie 15ha

transport

siewy zbóż 8ha

siew nawozu 5ha

widlakiem okolo 100palet rozładowanych plus troche drzewa załadowane i rozładowane dwa hedery do classa

wielorakiem(pielnikiem) bylem na usludze 1ha B)

jak cos przeoczyłem to jeszcze dopiszę

czesciowo korzystamy z usług w których się komuś odpracuje inną usługą lub za płody rolne B)

swojej ziemi mamy 12ha ale usługowo sie robi tyle co powyżej napisałem -i główny traktor 500mth rocznie zrobi a pomocniczy około 200mth

areały podalem przybliżone (+/-1) :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no gites - dzieki marcin o taki wyczerpujacy wykaz chodziło B) poza tym to spory arsenał tych usłyug masz hehe "w ofercie"


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
no gites - dzieki marcin o taki wyczerpujacy wykaz chodziło B) poza tym to spory arsenał tych usłyug masz hehe "w ofercie"

a kto chce temu sie jedzie B)

kilka razy do roku jeszcze wyskoczę sąsiadowi ciapka odpalić lecz to nieodpłatnie w ramach pomocy sąsiedzkiej :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Już myslałem, że jako usługe to traktujesz... B) Nie no pomoc sąsiedzka też ważna... B)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

@krolikNH a ty kożystasz z jakichs usług ??


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Napisano (edytowany)
Już myslałem, że jako usługe to traktujesz... B) Nie no pomoc sąsiedzka też ważna... :)

hehe bez przesady :)

 

a i dodam ze w wykonywaniu uslugi Najważniejsza jest rzetelność wykonywanej pracy -tam rolnik rolnikowi podpowie ze ten to dobrze robi a tamten to....

jak kupowaliśmy kombajn buraczany to z myslą ze sie sąsiadowi tylko pomoże a tu okazało sie ze 35ha w pierwszym roku wykopaliśmy :)

można sie zdziwić ale i tez rozczarować jak nikt sie nie zapyta o usługę B)

dodam ze nie reklamujemy sie i nie wpraszamy komuś :)

 

jeszcze byl temat ,,ceny uslug" i tam trochę ciekawych rzeczy bylo :)

 

 

i nie trzeba miec jakiegoś super traktora by komuś dobrze usługę wykonac...

 

edit:

http://www.agrofoto.pl/forum/Ceny-Uslug-t2...ml&hl=usług

Edytowano przez marcin974

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

Usługi wykonywane w naszym gospodarstwie to :

-siew kuku 2ha

-koszenie kuku sieczkarnią 2ha

My wykonujemy usługi u paru rolników czyli :

-koszenie zboża Bizon z-056 ok14ha usługi +12ha naszego pola

-prasa z-224 10ha na usługach +12ha naszego pola

 

 

Buraki siejemy sami 2ha , ziemniaki też sami sadzimy 5 sadzarek zależy jakie pole długie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7
dzieki za info @Bamboocha - jeśli mozesz to podaj chociaz w przyblizeniu jaka jest powierzchania poszczególnych usług

siew kukurydzy 2 ha

koszenie też 2 ha

a przy koszeniu jest też odwóz od sieczkarni jeśli cię to zainteresuje B)

wywóz gnojowicy ponad 20 beczek

 

chyab wszystko.


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj