RolnikUrsus123

Podnośnik Zetor 16245 (ciężka seria) [połączone]

Polecane posty

Grabcio    28

Możliwe, że samoczynnie zakręcił się zawór iglicowy pod siedzeniem i blokuje przepływ lub coś dzieje się z rozdzielaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ma problem z podnośnikiem 
podnosząc do góry jest świetnie ale z opuszczaniem już ciężko jak np. jest podczepiony kultywator to podnośnik opuszcza do połowy i potem strasznie wolno idzie dalej, a jak jest podczepiony pług 3 skibowy obrotowy to opuszcza od razu do ziemi 

Wiecie może w czym jest problem? 

A według mnie wina leży  w tym zaworze ale jakby ktoś mógłby mi wytłumaczyć co to za zawór i czy bez problemu można go wykręcić :)

post-76660-0-49788700-1424725347_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black_shadow    51

jest to zawór dławiący regulowany cylindra podnośnika - to nim ustalasz szybkość opadania narzędzia a na czas transportu blokujesz podnośnik...możesz go wykręcić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Bardzo możliwe, że to wina tego zaworu. Ja miałem taką sytuację, że podczas pracy w polu pod wpływem różnych drgań ten zawór mi się samoczynnie zakręcał przez co agregat nie chciał dobrze opadać. co kilkanaście minut musiałem go odkręcać na maksa i było wszystko dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ja kupiłem ciągnik to próbowałem to odkręcić ten zawór  był tak zapieczony że kilka h się z nim męczyłem i wreszcie pościł a podnośnik jak słabo opuszczał tak dalej słabo opuszcza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabalex    19

Witam wszystkich mam problem z podnosnikiem  (podnosi ładnie)Podczas pracy z pługiem obrotowym (obrót na jeden wąż) pług po obróceniu  sam zaczyna się obracać. Siłownik pługa jest sprawny.A 2 sprawa zauważyłem lużnom śrube na klucz 22 w głemieniu obudowy podnosnika ja za klucz a ona jakby urwana była (od czego ona jest) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzesiaczek86   
Gość grzesiaczek86

Czołem, podepnę się z moim pytaniem, myślę, że to odpowienie miejsce:)
Otóż, mógłby mi ktoś  napisać jakie jest dokładnie ustawienie podnośnika tzn siłowe, pozycyjne, mieszane itp, bo kupując ciągnik zetor 12245 tabliczka z oznakowaniem była zdarta, instrukcji nie posiadam a poprzedni właściel nie wie :/ jeśli mógłby mi ktoś napisać jak to jest czyli od dolnego położeni po koleji jakie są ustawinia, byłbym wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabalex    19

Pomocy mam zetora 8111 i coś poszło w podnośniku  a mianowicie nie chce podnosić a wyjścia hydrauliczne  działają ( olej jest filtry też czyste)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabalex    19

Już naprawiłem a mianowicie podszedł jakiś brud pod rozdzielacz i zaciął go trzeba było stuknąć od tyłu w dżwignię i po sprawie  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dan997    0

Witam, wiem ze post jest stary ale mam problem z podnośnikiem. Nie reaguje na unoszenie na zimnym i ciepłym silniku. To jest wersja z rozbudowana hydrauliką. W ktorym miejscu jest ten czujnik w reduktorze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
    • Przez kubakar117
      Witam Mam problem w Valtrze n134 active mianowicie chodzi o tylny tuz.Czasami potrafi się przyciąć. Po naciśnięciu przycisku mruga kłódka na prawej konsoli z regulacją .
    • Przez Maverick
      Witam. Chciałbym dorobić zaczep rolniczy (dolny) do Zetora 14145 gdyż jest to wersja eksportowa z zaczepem piton fix do której standardowy zaczep z agromy nie pasuje gdyż jest zbyt gruby (30mm). Grubość zaczepu jaki pasowałby w mocowanie piton fix to max 25mm. Zakupiłem odpowiednio gruby płaskownik wycięty palnikiem acytylenowym i teraz stoję przed pytaniem jak bardzo wysunięty był fabryczny zaczep w tym ciągniku. Gdyby był ktoś tak uprzejmy i zmierzył w swoim ciągniku tej serii odległość od końcówki wałka wom do środka oka listwy zaczepu dolnego byłbym niezmiernie wdzięczny. Dodam że ciągnik jest na kołach 20.8 R38 co powoduje że nie mogę umieścić zaczepu zbyt blisko tylnej osi, bo spowoduje to trudności w skręcaniu pod ostrym kątem. Odległość od końcówki wałka wom do środka oka zaczepu (mierzone w idealnym poziomie) uważam za uniwersalny punkt odniesienia w tej serii ciągników. Zdjęcie zamieszczam poniżej. Z góry dziękuję.
      Oto zdjęcie piton fixa. Ta belka pod spodem jest od przedniego tuza która była przykręcona do piton fixa. Interesuje mnie odległość końcówki wałka do środka oka sworznia zaczepu rolniczego (dolnego). Czy ktoś z posiadaczy ciężkiej serii zetora mógłby zmierzyć u siebie i podać odległość?

    • Przez Janek147
      Witajcie. 
      Od niedawna jestem posiadaczem sama explorera 70. I zauważyłem ze podnośnik samoczynnie zaczyna się podnosić. Ramiona razem z dźwignia. 
      W ciągniku wymieniłem wszystkie oleje. 
      Jak uważacie jest to jakaś awaria czy moje złe ustawienie czegoś. Spotkał się z was z takim przypadkiem. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj