mlody2389

Siano z zyta i wyki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mlody2389    0

Czy można robić siano Z zyta i wyki ozimej. Czy suszy sie je tak samo jak trawe. Planuje kupić cielaki, a mam mało łąk. Kiszonke chce zrobić dopiero za rok na jesień, bo chce zeby wpierw na sam początek miały siano a potem przyzwyczejać je do sianokiszonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Ja w tym roku nie zdążyłem spaść wszystkiego żyta na zielono i skosiłem ususzyłem i sprasowałem ,ale byki tego nie chcą jeść.Fakt było trochę wyrośnięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody2389    0

No to sprubuje zrobić tą sianokiszonkę. A myślicie ze byczki będą od razu ją jadły. Już od 4 lat nie miałem bydła, ale zawsze na początku tak od 2 - 3 msc. dawałem im siano

Edytowano przez mlody2389

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Pewnie że będą jadły, tylko nie czekaj z koszeniem za dlugo żeby kłosy nie zdążyły sie zawiązać. Poziom smakowitości wtedy drastycznie spada i niechętnie kiszonka będzie pobierana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

sianokiszonka z żyta jest dobrą paszą i smakowitą ale kosić trzeba jak kłosy wychodzą :) jak zakwitnie żyto to juz tego nic nie zje... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tktomek74
      xxxyyyy
       
    • Przez Theprzemo205
      witam! przymierzam sie do kupna tej o to prasy, a raczej myślę czy warto ją oglądać. https://www.olx.pl/oferta/prasa-rivierre-casalis-rc-121-CID757-IDqhKlH.html#aec1200a11;promoted    cena je st kusząca ale czy da rade w niej c 360? Na początek prasować by miała około 11 ha słomy, ze 4 ha siana no i z 10 balotów sianokiszonki plus ewntualne sąsiedzkie usługi. Prasę ta stoi na tym placu już od wiosny do sprzedania( mijam ją codziennie jadąc i wracają z pracy) wydaje mi sie że brakuje w prasie pasów, ale to może tak ma być. Liczę na wasze opinie w tym temacie oraz doświadczenie.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , posiałem żyto na poplon i mam pytanie , na wiosnę czym mam zniszczyć poplon  ?
      Od razu przeorać czy może zjeździć gruberem ? po życie będę sadził tytoń 
      Proszę o podpowiedzi  
    • Przez marcincinekk
      Witajcie.
      Mam problem z sianem, otóż bydło nie chce go jeść. Nie ważne czy są to krowy, jałówki czy cielęta.
      Siano jest w belach. Drugi pokos. Mocno zbite. Suszone 3 dni w upały.
      Po rozwinięciu jest trochę wyblakłe, prawie bez zapachu i delikatnie, miejscami posklejane. Nie czuć stęchlizny, lub innych nieprzyjemnych zapachów.
      Jakiś czas po zrolowaniu były ciepłe w środku.
      Tydzień później zbierałem z reszty pola resztę siana i wyszło dobre, pachnące i chętnie jest zjadane. Różnica jest taka, że jest luźniej zrolowane.
      Czy przez to że było zbyt mocno ubite mogło się zagrzać i przez to nie chcą jeść?
      Czy jest jakiś sposób by zachęcić do zjadania tego siana? Słyszałem że można polać słoną wodą. Może jakoś wymieszać z dobrym sianem lub sianokiszonką?
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj