Skocz do zawartości
mlody2389

Siano z zyta i wyki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mlody2389    0

Czy można robić siano Z zyta i wyki ozimej. Czy suszy sie je tak samo jak trawe. Planuje kupić cielaki, a mam mało łąk. Kiszonke chce zrobić dopiero za rok na jesień, bo chce zeby wpierw na sam początek miały siano a potem przyzwyczejać je do sianokiszonki.

robo1980    42

Ja w tym roku nie zdążyłem spaść wszystkiego żyta na zielono i skosiłem ususzyłem i sprasowałem ,ale byki tego nie chcą jeść.Fakt było trochę wyrośnięte.

Wiadomość z agroFakt.pl

mlody2389    0

No to sprubuje zrobić tą sianokiszonkę. A myślicie ze byczki będą od razu ją jadły. Już od 4 lat nie miałem bydła, ale zawsze na początku tak od 2 - 3 msc. dawałem im siano

Edytowano przez mlody2389

Brounter    18

Pewnie że będą jadły, tylko nie czekaj z koszeniem za dlugo żeby kłosy nie zdążyły sie zawiązać. Poziom smakowitości wtedy drastycznie spada i niechętnie kiszonka będzie pobierana

kryssr    50

sianokiszonka z żyta jest dobrą paszą i smakowitą ale kosić trzeba jak kłosy wychodzą :) jak zakwitnie żyto to juz tego nic nie zje... 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez marekkucybala2
      Witam ! Na pierwszy zabieg skracania zastosowałem 0,2 MODUSA i 1 l STABILANU . Co mam teraz zastosować na drugi zabieg ?
    • Przez antonio86
      Wczoraj przy prasowaniu zaczęła mi przepuszczać prasa tak co piątą jakby sznurek był niedocięty. A że do sklepu miałem bliżej niż do domu kupiłem nowy nożyk. (dłuższy o szerokość ostrza od starego-w oryginalnym opakowaniu sipmy) Po założeniu obcina sznurek przed pęczkiem(w ogóle nie ma pęczka tylko dwa odcięte sznurki) Po założeniu starego jest tak samo a na nowym na środku jest zadra jakby w coś uderzył. I obcina cały czas. Tak to wygląda jakby pęczek się robił wysoko na palcu i nie mógł zejść. Co robić i w co mógł uderzyć nóż?
      POMOCY
    • Przez vanhool
      Witam, kupiłem używaną dmuchawę do siana prod. polskiej małą ładowaną od boku. Problem polega na tym że z bliska nigdy nie widziałem takiej maszyny a bynajmniej jej się nie przyglądałem i przy załadunku zapomniałem o opaskach zaciskowych do rur ( o ile wgl. były... ) stąd moje pytanie czy mogę to poskładać bez opasek (rura w rurę wchodzi na ok 10 cm) ?? Ewentualnie jeżeli to konieczne to czy można gdzieś takowe kupić a jak tak to gdzie? Jeszcze bardziej ewentualnie to czym można by zastąpić oryginalne opaski zaciskowe? Rury będą poukładane tak, że pionowo do góry idą 2 rury, następnie kolanko, i od kolanka 2 rury pod kątem opierają się na belce, wszystko jest zakończone kierownicą strumienia. Proszę o poradę
    • Przez ursus3512mf
      Cześć mam tutaj moją ofertę sprzedaży siana chciałbym aby ją podawać dalej tym którzy są chętni
      http://olx.pl/oferta/siano-CID757-ID5Tfmx.html
    • Przez micgal39533
      Witam

Mam do sprzedania stare siano z 2012 roku. Około 70 balotów. Nadaje się na  pellet lub brykiet. Cena do uzg.