Zaloguj się, aby obserwować  
aster453

Miniładowarka skidster czy łamana

Polecane posty

aster453    26

Tak się zastanawiam potrzebuje miniładowarki i nie wiem czy jest sens zakupu, pieniądze na to to ok. max 25 tys. więc wiele i niewiele. chodzi mi o to która lepsza jw. czy łamana czy taka jak bobcat. A teraz troszkę wprowadzenia.

Budynki stare więc potrzebuję w miarę niewysokiej jak bobcat 453 czy weideman 1302, 911 niezbyt szerokiej max . 120 cm wąskie chodniki a potrzebuję jej do wyrzucania obornika, przywożenia żarcia dla zwierząt: (teren troszkę grząski, z Waszych opinii na af w innych tematach skidster może się utopić) sianokiszonka z lucerny, kiszonka qq, słoma etc. Chciałbym żeby w miarę możliwości troszkę podnosiła tak na wysokość 3 beli przynajmniej.

 

I jako ze nie widziałem do tej proy na forum af która lepsza i ewentualnie które modele dlatego zakładam ten nowy temat : łamaniec czy skidster (chciałem z tego zrobić skrót ale głupio sie pisze ;-))

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez slajer6
      Witam
      szukam kogos kto uzywa takiej ładowarki http://otomoto.pl/bobcat-K218632.html w swoim gospodarstwie
      zastanawiam sie nad kupnem podobnego sprzetu ma byc głownie do usuwania obornika i do wszystkiego czego sie da
      prosze o opinie
    • Przez Bardock
      Hej wszystkim!
      Chciałbym zbudować podwozie maszyny w układzie skid steer - czyli jak bobcaty seri S, avanty serii 300 itp. Wiadomo, budżet jest ograniczony, więc nie mogę sobie pozwolić na pompy tłoczkowe, hydromotory tłoczkowe o zmiennej geometrii, rozdzielacze proporcjonalne elektroniczne itp. Chciałbym oprzeć się na rozdzielaczach sterowanych na linkę, dwóch joystickach na linkę, pompie zębatej. Do tego wszelkie potrzebne dzielniki strumienia itd.
      Tutaj pojawia się problem, gdyż przyznam się, że pogubiłem się jak to podłączyć, żeby spełniało moje założenia. Koncepcja jest taka, że z pompy muszą być zasilane rozdzielacze do jazdy oraz rozdzielacz do późniejszego wykorzystania do sterowania jakimś ramieniem manipulatora itd. Czy ktoś może podpowiedzieć schemat układu, jaki zrobić aby:
      - strumień był po równo dzielony na lewą i prawą jazdę,
      - w czasie jazdy możliwe było korzystanie z dodatkowych sekcji, przykładowo ramię robocze.
      Proszę także o dorzucenie linków do przykładowych elementów.
       
      To co dałem radę ustalić, to to, że aby lewa i prawa strona działały równo, muszę zastosować dzielnik strumienia 50/50 przed dwoma rozdzielaczami jednosekcyjnymi (tutaj dygresja - czy ktoś widział jednosekcyjne rozdzielacze na linkę? Czy można zawór jednosekcyjny sterowany dźwignią przerobić na sterowany linką?). Wtedy jedna sekcja na lewą stronę, jedna na prawą i powinno ładnie działać. Nie wiem tylko jak zrobić, żeby w czasie korzystania z ramienia roboczego, czyli z trzeciego rozdzielacza, możliwa dalej była jazda. Żeby na czas np. podnoszenia maszyna się nie zatrzymywała. Albo, w czasie jazdy nie da rady podnosić, olej idzie tylko na jazdę. No i jednocześnie, jeżeli maszyna się akurat nie porusza, to cały olej idzie do obsługi ramienia roboczego.
       
      Dziękuję z góry za wszystkie pomysły
       
    • Przez Piotrek2510
      Witam mam problem z miniładowarka case 1825b o napędzie hydrostatycznym. Ładowarka szarpie podczas jazdy. Silniki hydrauliczne sprawdzone w firmie zajmująca się regeneracją i są okej, w jednym z zaworów hydraulicznych znalazłem opiłki żelaza. Po rozgrzaniu hydrauliki pali się kontrolka oznaczająca słabe ciśnienie w skrzyni. Co mogło zostać uszkodzone?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj