Zaloguj się, aby obserwować  
mariusz040

Prasa na 1500 bel słomy

Polecane posty

mariusz040    0

Witam!

Przymierzam się do zakupu prasy tylko i wyłącznie do belowania słomy. Będę robić około 500 ton rocznie, bele 150x120 i waga około 300kg. Ciągnik jakim będę dysponował ma moc 80-90 KM. Brałem pod uwagę tylko prasy pasowe. Koniecznie musi być odrzutnik balotów i mile widziana siatka, bo zależy mi na czasie. Co do modeli to myślałem nad John Deerem 550 lub czymś z Vicona. Niestety ciężko znaleźć te prasy z siatką, a jeżeli już są to ich cena jest znacznie wyższa od tych bez siatki. Mój budżet wynosi około 20tyś (można go naciągnąć delikatnie). Sądzicie, że warto szukać coś w tych markach czy je zmienić lub odpuścić sobie siatke? Prosiłbym o radę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbizon    37

Przy takiej ilości wolałbym siatke bo sznurkiem to długo schodzi :P Jak najbardziej polecam jakąś pasówke z John Deer-a. Najlepiej na szerokim podbieraczu. 20 tyś troche mało ale gdybyś dał jeszcze z 10 tyś to za 30 tyś kupisz już ładną prase z siatką :)


Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer321    5

John deera za 30 tys kupisz z rocznika 94-99 może 2000 a jak byś wybrał pasową new hollanda to za 30tyś masz prasę z rocznika 2002-2007 nawet polecam ci modele takie jak BR740(od90-150cm snopki) BR750(od 90-180) albo 658(od 90-180) lub 648(90-150) gdzie w tych ostatnich 2 modelach ósemka oznacza że to najbogatsza wersja ale występują tę=eż ztego modelu wersie uboszsze np 654 . Ja mam NH Br740 z 2004r dałęm 27tyś dwa lata temu ale nie mam siatki ani rotora co też obniża troche wydajność , prasa współpracuje z zetorem 90km a najlepszą wydajnosć jaką osiągnełem to 50bel na godzinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz040    0

Dzięki za podpowiedzi. Teoretycznie są do kupienia JD do 20tyś z siatką. Nawet jedna stoi za 15,5 tyś :) Jednak wiadomo, że w Polsce okazji nie ma i można się mocno nadziać na taki sprzęt, a w sezonie czasu na postój nie ma. Chętnie bym wydał 30tyś na prasę, ale na teraz mogę dać maksymalnie 22tyś, ewentualnie ją sprzedam po sezonie i poszukam czegoś lepszego. Ogólnie to są banalnie proste prasy i jeżeli pasy są w niezłym stanie to reszta też powinna śmigać. Wybór w JD jest o wiele większy zaś Vicona można kupić "nowszą". Prasy Deutz-Fahr są do złudzenia podobne do Vicona czy się mylę, np. RB 3.56?

 

@Farmer321

Ja ogólnie nie mam zbytnio innych zajęć niż prasowanie także 250-300 bel dziennie mi wystarcza, a mogę pracować ile się da także rotor jest chyba zbędny. Zresztą ja nie mam u siebie takich kawałków żeby zrobić tyle belek. Musiałbym zjechać z 5ha/h a kombajny od 3m do 4.2m także o takim wyniku mogę zapomnieć. Rzeczywiście oferta NH jest ciekawa, bo rocznik w stosunku do ceny jest świetny, ale jak pisałem wcześniej: na ten rok mam na ten cel niestety troszkę mały budżet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz040    0

Czy przy prędkości prasowania około 12km/h ta prasa nie będzie się zapychać, jeżeli będzie z podbieraczem 180cm? Ile w ogóle można pojechać taką prasą na słomie 3-4t/hektar powiedzmy po kombajnie 4 metry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj