Zaloguj się, aby obserwować  
MECHANIZATOR

Orka On-land

Polecane posty

quercus    7

No fakt cena niezła B) B) .


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

z tego co można zauważyć na filmikach ze stanów to tam głównie jeżdżą po caliźnie... nawet często przy starszych ciągnikach jest bliźniak z tyłu ale bez przedniego napędu... wydaje mi się że tu bardziej chodzi o kwestie przyzwyczajeń, ciężej sie przestawić skoro wszyscy jada w skibie... no i na pewno nie jest to zabawa na 5 ha... wiadomo w stanach trochę inne powierzchnie mająB)


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

słyszałem że koleś ma df ponad 100 km i tak ora poługami od mtz ale nigdy tego nie widziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Taki sposób jest stosowany w pługach powyzej 8 korpusów bo jak ustawic srodek ciezkosci w takim pługu jak bys ciagnoł za pierwsza skiba a tak ciagnik jest na srodku pługa i ciagnie go całego a nie za przód .Przy takich szerokosciach to ciagnac za przednia skibe w bruzdzie to pług jaka by musiałmiec rame zeby utrzymac pług w poprzek.

sorka, ze z FP, ale cos pokazuje http://farmphoto.com/fpv2/thread.aspx?mid=360762

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Ile ten pług ma odkładnie 3*200 ?? ;o;o;o

 

Zastanawiam się jak duże obciążenia są na wszystkich tych śrubach i siłownikach.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

@brzozak2

z tego co ojciec sie dowiadywal to w grene nie maja czesc do GB :/

my dluta zamawialismy w GB Polska u p. Eryka ktorego mialem okazje poznac na jednej z wystaw rolniczych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochew dziwne pytanie <_< obecnie jestem w trakcie pertraktacji cenowych gregoire besson i chodzi o pług 9 korpusowy -przegubowy na wozku i oczywiscie z funkcja jazdy po caliznie. Zaleta tego rozwiazania jest taka ze os uciagu jest duzo lepsza, mechanizm roznicowy dziala na wszystkie kola tak samo, nie ma ugniatania przez koło w bruzdzie podglebia no i predkosci jazdy moga byc troszke wieksze. W gregoire besson odradzono mi systemy prowadzenia GPS bo to jest dosc ryzykowne rozwiazanie wiec złozyłem zamowienie na samoczynne prowadzenie pługa w bruzdzie( !) tzn pług ma czujnik który przez siłowniki prowadzi go w bruzdzie i ciagnik moze sie odchylac od podstawowego toru jazdy o 50 centymetrów bo system błyskawicznie sam ustawi pług wzgledem bruzdy.

A poza to ciagnik ktory ma ciagnac ten pług to całkowita bajka, ma system zapisu i po nacisnieciu tej funkcji traktor sam podniesie pług, sam zrobi manewr nawrotu i sam ustawi sie do kolejnego przejazdu- bo fendt jest naj naj naj <_< pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spojler    2

bez systemu nie masz szans na ładną równą orke...to trzzeba ćwiczyć jak gre w nogę inaczej nie masz co wyjeżdżać na pole i narażać sie na wstyd <_<


Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bez systemu nie masz szans na ładną równą orke...to trzzeba ćwiczyć jak gre w nogę inaczej nie masz co wyjeżdżać na pole i narażać sie na wstyd <_<

 

Dokładnie tak jak piszesz poza to ile razy było tak ze przez zapatrzenie sam ciagnikiem wyjezdzalem z bruzdy i pozostawał rów metra długosci <_< . ale z sytemem prowadzenia pługa zapewniano mnie ze taka orka to łatwizna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

jezeli ma się dużo hektarów, to trzeba stosowac taką orke ze względów na rozmiary opon ciągnika.Myslę ,że pierwsze 100 hektarów jest najgorsze ,potem idzie jak z płatka.


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

Raczej trudniej się orze niż w bruździe,ale jak się dobrze ustawi linię ciągnięcia to powinno iśc dobrze.Porównując ugnatanie podglebia przy jeżdzie w bruździe jest większe o 25% niż pługiem pozabruzdowym przy pługu 4 skibowym.Ale zawsze pozostaje głebosz.

 

100 post :P


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Miałem z czymś podobnym do czynienia :) . Łapy, tylko bez podcinaczy, przykręcane zamiast korpusów do pługa 3x30. Chałupnicza produkcja, w zamyśle miał być to głębosz, ale stwarzało to duże opory pracy (szerokie łapy), i 100km w tym wynalazku cienko pierdziało. Ale do uprawy bezorkowej, w małych gospodarstwach, był by to całkiem fajny sprzęt, w którym 70km dało by śmiało radę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj