gigany

kosiarka do fasoli

Polecane posty

bomber84    6

Wicherek zakładam normalnie na podnośnik. Zastanawiałem się aby zamontować na kosiarkę dwie gwiazdy żeby odgarniało przed kołami ale to rozwiązanie jest nie sprawdzone a chcę sprzedać tą kosiarkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Napisz jeszcze jak się spisuje w rozrywaniu chwastów i pnączy ten wałek na czubie? czy kosa nie jest lepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Może i lepsza ale trzeba jakoś to napędzić a to komplikuje budowę i generuje dodatkowe koszty. Można by jeszcze napędzać ten wałek jak w hederze do kuku ale to reż komplikacje.    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

A ja mam takie pytanie czy stalki przynitować bezpośrednio do talerza to były by pod kątem do ziemi czy podkładać blachę tak żeby były równolegle do podłoża.Oglądałem dwie kosiarki i one mają zamontowane stalki bezpośrednio do talerzy tylko że nie były jeszcze używane bo to w tym roku taki facet im przerabiał z kosiarek rotacyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wino800    2

@gigany nie pchają się w to dużo ci fasoli na polu zostanie. wycinanki samojezdne czy też rotacyjne są tylko dobre dla tych co wycinają bo i tak za ścinanie kasę wezmą. my w tym roku zrobiliśmy wycinarke na 6 rzędów którą kopiuje nierówności pola, bardzo fajna spraw małe straty przy wycinaniu :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Widziałem plantacje ciętą tego typu kosiarką. Nie wiem co było tego przyczyną ale to była porażka. Fasola co prawda nie podsypana ale powinno dać się wykosić trochę lepiej. Masz może jakiś filmik jak ta maszyna pracuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wino800    2

@bomber84

 

u mnie to wyglądało tak, straty przy ścinaniu były bardzo małe praktycznie takie jak bym ścinał tradycyjnie ścinaczem xD

 

A to link do filmiku https://www.youtube.com/watch?v=SeK6e-Mz4u0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wino800    2

LukaszJohn6930

Akurat się z tym się nie zgodzę z Tobą że musi być posypana
wsza12345

Bo miałem wyjechać za granicę i by stała ale plany się zmieniły i będzie scinac dalej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LukaszJohn6930

 

Akurat się z tym się nie zgodzę z Tobą że musi być posypana

wsza12345

 

Bo miałem wyjechać za granicę i by stała ale plany się zmieniły i będzie scinac dalej :-)

 

Trochę może źle powiedziałem , fasola powinna być podsypana , przynajmniej na terenie gdzie ja ścinam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Między Tomaszowem Lub , a Zamościem , znaczy różne są tereny , góry jak i równe pola :)

Edytowano przez LukaszJohn6930

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wino800    2

Między Tomaszowem Lub , a Zamościem , znaczy różne są tereny , góry jak i równe pola :)

Ja jestem z okolic hrubieszowa, czyli pola masz takie jak w moich stronach. Masz taką wycinarke czy ktoś Ci ścinał? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wino800    2

Mam swoją ścinarkę , ale robię też na zamówienie. :)

A dlaczego powiedziałaś że musi być posypana co się dzieje przy scinaniu zapachu czy jak? :-) Bo u mnie zapychalo jak były tylko powoje ale do dosłownie jeden ja drugim a pojedyncze nie przeszkadzały :-)

Edytowano przez Wino800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kondzio342
      Wiatam Panowie. Rozgladam sie za kosiarka rotacyjna nowa lub uzywka lecz zeby przekladnia kosiarki byla katowa. Panowie pomozcie wasze spostrzezenia. Bedzie pracowal z 3512. I zadko z masseyem 4255. Ale to jakby cos nie tak z tym mniejszym. Czekam na opinie urzydkownikow i porady co kupic.
    • Przez adamek1942
      Witam mam oto takie pytanie która będzie lepsza z tych kosiarek?? w grę wchodzi dysk i bęben.
    • Przez adamek1942
      Witam zakładam nowy temat  ponieważ nic nie znalazłem na temat tych kosiarek, co sądzicie o tych kosiarkach z tego co zauważyłem to mocowania mają lepsze od uni alki,
      zakładałem inny temat na temat kosiarek ale tamto jest już nieaktualne
    • Przez jonh
      Witajcie.Jaką kosiarke polecacie do 10 tysięcy. Szerokość robocza to minimum 3 metry. Co myślicie o kosiarce fella sm 320? 
    • Przez sunday
      Witam.
      Czy orientuje się ktoś jaki olej lać do kosiarki Pottinger , niby na producent pisze że SAE 90 no ale nie za dużo mi to mówi bo mi wyskakują w różnych specyfikacjach.
      Jeśli by ktoś był w temacie to proszę o info.
      a taki by się nadał
      OLEJ TEDEX GEAR 80W90
      ??
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj