gigany

kosiarka do fasoli

Polecane posty

mom    19
Taką maszynę, będę mógł wykonać niestety dopiero po sezonie fasolowym.

 

i po problemie w zimie będzie taniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Widziałem że jeden gość ma przerobiona kosiarke rotacyjna do ścinania fasoli. Dobrze nie wiem jak ona jest zrobiona ale na pewno ma noże zrobione na stałe. Pewnie zmienił przekładnie żeby wolniej się kręcila. Jak gdzieś ją zobaczę w pracy to spróbuję coś więcej wtedy napisać.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasola    2

Kolego gigany mógłbyś zamieścić zdjecia takiej kosiarki?? Nigdy takiej konstrukcji nie widziałem.

 

Szkoda że kosiarka już w garażu ale coś widać.

post-87202-0-84310700-1412317833_thumb.jpg

post-87202-0-62465500-1412317842_thumb.jpg

post-87202-0-37347000-1412317848_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasola    2

W tym sezonie czerwoną fasole kosiłem ścinarką na 3 noże, jak na zdjęciu. Ogólnie jestem zadowolony z efektów ścinania choć: 1. w porównaniu do kosiarki bębnowej więcej bryłek ziemi po wymłóceniu fasoli 2. bardzo często zapychał się środkowy nóż tj nadbijało fasole pomiędzy trzpieniem noża a "dziobem","szpicem". Byś może powinienem maszyne opuścić niżej  żeby te dzioby znajdowały się jak najbliżej ziemi? Może ktoś poradzi.

post-87202-0-75424500-1412343611_thumb.jpg

post-87202-0-57830800-1412344557_thumb.jpg

Edytowano przez fasola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

dzioby przyspawaj do takich zawiasów (np jak przy burtach w przyczepie), aby czuby płynęły po ziemi, i zawieś je na łańcuchu aby w czasie podnoszenia też się podniosły. dodatkowo możesz tę rurę która trzyma dzioba wygiąć tak, aby delikatnie sunęła po ziemi, bo jak będzie miękka ziemia to go po prostu wygnie.

 

tl.dl - po prostu dzioby muszą być ruchome

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasola    2

Głębokość ustawia się kołami., na zdjęciu ich nie ma zostały odkrecone. Ten dysk to talerz od talerzowki, na końcach przynitowane są noże od kombajnu.

Edytowano przez fasola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Z sąsiadem do spółki przerabiamy kosiarkę 135cm i tak myślimy czy za miast mocować noże na bębnie górnym nie naostrzyć krawędzi bębna.Jak myślicie zda to egzamin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

co myslicie o tym zeby zrobic sztange, nad tym podbieracz i wszystko zrzucało by na poprzeczy podajnk, cos na wzór tych  z drugiej półkuli. a moze ktos ma jakis extra pomysł na nową ścinarkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnini    0

nie polecam tej kosiarki. Podobno olej się grzeje, kolega kupił i 3 razy na gwarancjii wracała, strasznie wadliwa konstrukcja. Lepiej opłacałoby się kupić zwykłą kosiarkę rotacyja i przerobić ją do fasoli, w moich stronach tak robią, zmniejszają obroty bębnów i dospawywują noże i tnie jak ta lala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Owal    0

Konstrukcja została dopracowana, olej juz się nie grzeje poprzez dodanie chłodnicy i drugiego silnika.  Oto link do filmiku

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamo1988    14

Mam pytanie odnośnie podkaszarki na noże. Z czego wykonane są noże? Jaki materiał ewentualne z czego są?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Kolego Adamo1988 normalne noże (na jeden rządek) najczęściej robią z resora poloneza ale to już prawie "biały kruk" ogólnie z resora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamo1988    14

Czyli to zwykle noże są. Oki dzięki. Będę coś majstrował z podkaszarka. Bo mam zwykłą listwowa na targaniec ale będzie chyba straki obijac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Kosiarka listwowa się nie nadaje duże straty robi. Są dwie opcje dyski albo noże. Z doświadczenia wiem że jak na noże to lepiej sprawuje się na 2 rzędy z przodu po prawej stronie ciągnika a z tyłu tzw. "wicherek" "totolotek" różnie nazywają. Po przejściu kosiarki od razu widać czy wycięte jest wszystko i nie jeździ się po pokosach kolami ciągnika.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1    0

kolego bomber84 mógłbyś jakies fotki wrzucić lub przesłac na priv, takiego rozwiązania z "wicherkiem"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Będę w najbliższym czasie szykował ją do sprzedania to założę do ciągnika i zrobię foty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kondzio342
      Wiatam Panowie. Rozgladam sie za kosiarka rotacyjna nowa lub uzywka lecz zeby przekladnia kosiarki byla katowa. Panowie pomozcie wasze spostrzezenia. Bedzie pracowal z 3512. I zadko z masseyem 4255. Ale to jakby cos nie tak z tym mniejszym. Czekam na opinie urzydkownikow i porady co kupic.
    • Przez adamek1942
      Witam mam oto takie pytanie która będzie lepsza z tych kosiarek?? w grę wchodzi dysk i bęben.
    • Przez adamek1942
      Witam zakładam nowy temat  ponieważ nic nie znalazłem na temat tych kosiarek, co sądzicie o tych kosiarkach z tego co zauważyłem to mocowania mają lepsze od uni alki,
      zakładałem inny temat na temat kosiarek ale tamto jest już nieaktualne
    • Przez jonh
      Witajcie.Jaką kosiarke polecacie do 10 tysięcy. Szerokość robocza to minimum 3 metry. Co myślicie o kosiarce fella sm 320? 
    • Przez sunday
      Witam.
      Czy orientuje się ktoś jaki olej lać do kosiarki Pottinger , niby na producent pisze że SAE 90 no ale nie za dużo mi to mówi bo mi wyskakują w różnych specyfikacjach.
      Jeśli by ktoś był w temacie to proszę o info.
      a taki by się nadał
      OLEJ TEDEX GEAR 80W90
      ??
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj