gigany

kosiarka do fasoli

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mom    19

możesz podjechać i ją obejrzeć po zdjęciach widzę że jest to rolkap w Zamościu na lwowskiej (wlot do Zamościa od strony Tomaszowa przed carrefour po lewej stronie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Tylko po co kupować podkaszarke jak u mojej sąsiadki bizonem kosił fasole(nie groch)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

@jonkszi użytkownikowi gigany chodzi o zapewne o "pięknego jasia" na Zamojszczyźnie w hrubieszowskim i tomaszowskim fasole się kosi w pokosy aby ją dosuszyć i dopiero wtedy zbiera się ją przystosowanym kombajnem

 

nie wiem jak to w twoich stronach wygląda ale opisane strony to zagłębie JASIA w Polsce i chyba jedne z największych w EU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigany    0

dokładnie chodzi mi o groch/ fasolę jaś karłowaty

niestety nie bardzo mogę jechać obejrzeć ponieważ mam ok 200 km więc na same oględziny nie opłaca sie jechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Witam. Kolego gigany nie pchaj się w to gówno. W mojej okolicy kilku dało się naciągnąć i wszystkie kosiarki pojechały na "gwarancje". Nie wiem co to pomoże jak założenie konstrukcyjne jest wadliwe (bębny ze sobą są połączone paskiem klinowym i to jeszcze 17-nastką, to niema prawa działać). Trochę przykro jak człowiek wyda 6k. Przychodzi sezon a tu lipa kosiarka nie kosi i zostajesz z ręką w nocniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

w zależności od rodzaju ziemi i jej pulchności można stosować zwykłą kosiarkę konną, tak aby sztanga była w ziemi, inaczej ziarno zostanie na polu.

lepiej poszukaj ścinarki na trzy rzędy, ale pod warunkiem że pole nie jest zbyt zachwaszczone oraz jest równe, ponieważ jak jest nierówno to jeden nóż będzie w powietrzu, drugi w ziemi itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

ja sieję jaśka karłowatego czerwonego.jedyne co by mogło zdać egzamin to chyba wycinacz ,bo kosiarki to nie wydaje mi się aby dały radę bo dużo strąków na ziemi jest i strąki są wrażliwe na drgania.pogoda jest teraz bardzo niestabilna to by się coś przydało żeby szybko uprzątnąć z pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigany    0

a co sądzicie o tej ścinarce numer 2?

robo1980 kosiarka da radę u mnie w okolicy kosimy przerobionym przetrząsaczem pająk tylko to jest nie wydajne ponieważ kosi tylko jeden rządek i trzeba to odrzucać więc ludzie też są potrzebni do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Kolego gigany mógłbyś zamieścić zdjecia takiej kosiarki?? Nigdy takiej konstrukcji nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigany    0

postaram się jak spotkam ją na polu bo sam jej nie mam ale pożyczam więc moze w tym roku tez będę je używał jak sie uda to postaram sie wstawić zdjęcie ale ogólni eot jest prosta konstrukcja też miałem swoja przerabiac ale jakoś nie było czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Znajomy z wioski wykonał sam kosiarke na trzy talerze która cała konstrukcja jest przymocowana do boku c-330.

Napędzana silnikiem hydraulicznym i zamiast paska klinowego posiada łancuch trzyrzędowy.

Ta z Zamoscia to zabawka a nie maszyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gieru    0

Jaki jest cennik usług takimi maszynami w LHR ? Chodzi mi bardziej o te samojezdne i do 330 co pisze mano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to prawda ale w mojej okolicy mówią że ta kosiarka to niewypał, podobno trzeba bardzo mocny traktor do niej bo ma napęd hydrauliczny na pewno nie c 360, słyszałem że gotuje olej i źle ścina, poza tym jest już kilka używanych do sprzedania po jednym sezonie to chyba jakby była ok to by nie sprzedawali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

w mojej okolicy to jaśka koszą tymi jednobębnowymi kosiarkami ale on jest zielony i póżniej schnie na kopach.a jaśka karłowatego rwie się rękoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigany    0

mano możesz wstawić zdjęcie takiej kosiarki?

u mnie w okolicy siejemy jasia karłowatego i czerwono fasole a pięknego jasia to 2-3 osoby tak po góra 10 arów

jasia karłowatego kosimy i zależnie od pogody schnie na pasa/pokosach lub jest składany w tzw kopki a czerwony groch/fasole zależy czy stronki są bardzo suche jeżeli nie to kosimy wcześnie rano a jeśli suche to niestety rękami się wyrywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Z fotką będzie problem bo gość wywiózł maszynę do innej wioski ( tam ścina) ale mogę napisać coś o niej, mianowicie zasada działania jest podobna do tej co jest w Zamościu tylko różni się ilością bębnów a mianowicie jest ich trzy, jeden na rządek a nie dwa i są pozbawione tych ostrzy ( są gładkie ) co widać na fotce u sprzedawcy. Cała konstrukcja jest masywna, bębny napędzane łańcuchem potrójnym a to wszystko porusza duży silnik hydrauliczny. Co do bębnów tnących to te u Pana "KIEROWNIK" bardziej przypominają rotacje a nie kosiarkę do fasoli, u znajomego te bębny są bardziej wypukłe tak jakby salaterkę do sałatki odwrócić a nożem jest właśnie krawędź tej salaterki.

.

Patent się sprawdza.

 

Na forum widziałem przyrządy do fasoli oparte na nożach niezależnych które tną sześć rzędów i sądzę że ta konstrukcja jest bardzo ciekawa. Z kolei dzisiaj widziałem w akcji ścinarki które pokazał bomber84 w drugim filmiku, popiep...ły po polu jak złe normalnie szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

a mnie zastanawia jak w naszych realiach spisała by się taka:

(ciekawe co to za odmiana fasoli :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Spisała by się pod kilkoma warunkami

1. Pole musi być jak stół. W naszych warunkach trudne do uzyskania. (pójdzie dobra zlewa i po temacie) Masz przykład na 3-rzedowych często nie wycina środkowego rządka a ta maszyna zajmuje trochę szerzej. :rolleyes:

2. Musiałbyś siać w innym rozstawie bo trzeba ją podsypywać i to wysoko.

Fasola to najprawdopodobniej taka w kolorze kawy z mlekiem nie pamiętam nazwy.

Taką maszyną ubywała by robota. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

wydaje mi się jakby siać fasole na naszych równiejszych kawałkach to spokojnie dała by radę. Można było by też wykombinować jakąś bardziej stojącą odmianę. tylko nie wiem jak by było ze skupem.

 

chociaż firma z tego filmiku robi maszynki do profesjonalnego zbioru fasoli i orzeszków ziemnych, a przy orzeszkach to już musi ryć prawie że w ziemi (zastanawia mnie też czy strączki się nie rozpadają przy tak intensywnej obróbce maszynowej i czy nie ma połówek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kondzio342
      Wiatam Panowie. Rozgladam sie za kosiarka rotacyjna nowa lub uzywka lecz zeby przekladnia kosiarki byla katowa. Panowie pomozcie wasze spostrzezenia. Bedzie pracowal z 3512. I zadko z masseyem 4255. Ale to jakby cos nie tak z tym mniejszym. Czekam na opinie urzydkownikow i porady co kupic.
    • Przez adamek1942
      Witam mam oto takie pytanie która będzie lepsza z tych kosiarek?? w grę wchodzi dysk i bęben.
    • Przez adamek1942
      Witam zakładam nowy temat  ponieważ nic nie znalazłem na temat tych kosiarek, co sądzicie o tych kosiarkach z tego co zauważyłem to mocowania mają lepsze od uni alki,
      zakładałem inny temat na temat kosiarek ale tamto jest już nieaktualne
    • Przez jonh
      Witajcie.Jaką kosiarke polecacie do 10 tysięcy. Szerokość robocza to minimum 3 metry. Co myślicie o kosiarce fella sm 320? 
    • Przez sunday
      Witam.
      Czy orientuje się ktoś jaki olej lać do kosiarki Pottinger , niby na producent pisze że SAE 90 no ale nie za dużo mi to mówi bo mi wyskakują w różnych specyfikacjach.
      Jeśli by ktoś był w temacie to proszę o info.
      a taki by się nadał
      OLEJ TEDEX GEAR 80W90
      ??
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj