Zaloguj się, aby obserwować  
arekp_89

Jakie maszyny można założyć do ursusa 1614

Polecane posty

arekp_89    0

jaki agregat uprawowy oraz jaki pług można założyć do nowego ursusa 1614 z szerszymi kołami przód 16.9 R28 i tył 20.8 R38 tak aby go nadmiranie nie przeciążać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    3

Siemanko. Ja takim ciągam agragat podorywkowy Unia grudziądz kos 3 m, agragat uprawowy kombi bh 5,2 m, oraz pług wahadłowy Howard 5*45 cm. Oponki też mam szersze bo te seryjne to masakra, przód 480, tył 600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M   
Gość M

te szersze koła to dokupiłeś?Czy jusz były ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

a nie lepiej zainwestować w coś zachodniego?

może używany zachodni by był lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

@arekp 89 napisz ile dałeś za tego 1614 i jaką masz skrzynię (12/6 czy 16/8) i jeszcze czy sprzęt do tego ciągnika ma byc nowy czy używany ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilku    2

arekp 89, wstaw zdjęcia twojej 16-tki, napisz troche danych np. udzwig podnośnika, wydainość hydrauliki,prędkość maksymalną :o. Napisz kiedy go kupiłeś i czy on posiada już silnik Słowacki "martina".Zapodaj fotki także wnętsza kabiny. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilku    2

Jak będziesz kupować to tylko z wytapicerowaną kabiną nie bedziesz żałował. 8)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

I końcowki hakowe oraz jak największe koła.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Jak go jeszcze nie kupiłeś to weż zamów skrzynie 16/8 żebyś pózniej nie płakał że biegów ma mało ;).

nowy pług to może byc IBIS XXL 4+ a agregat to Quick T 3-metrowy (agregat talerzowy + siewnik talerzowy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1614    0

Ja również mam nową 16-stke z szerokimi oponami i zakładam do niego 3 m grówera z firmy mandam daje rady,ibisza 4+xxl

z grówerem jade na 2x2 i dopalacz pozostaje tylko siwy dym a brony to polecam 4.5m leciutko idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek    3

brony 4,5m to 360 uciagnie, ja 1224 ciągam 10 bron po 70kg z nowymi zębami( szerokosc robocza 10m) idzie lekko 4 polową a na 2 szosowej to juz ma co ciagnac pod górki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również mam nową 16-stke z szerokimi oponami i zakładam do niego 3 m grówera z firmy mandam daje rady,ibisza 4+xxl

z grówerem jade na 2x2 i dopalacz pozostaje tylko siwy dym a brony to polecam 4.5m leciutko idzie.

1 Nie, żebym się czepaił, ale co to jest grówer ? A ibisz, to ten z telewizji?

2 Co do mocy 16xx to 155 km jest, ale na kole zamachowym; ile jest na kołach to się niedawno przekonałem jak dwóch kolesi urządziło sobie wyścig tzn.:

Ursus 1634 i Zetor Forterra 11741 z trzy metrowymi Deltami, na 200 metrach

Zgadnijcie, który był pierwszy?


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cygi    1

do 1614 mozna smiało zakładac agregat aktywny famarol 3m ... poza tym gruber 3m.... ja ciagam 4 skiby atlasa ale sa tacy co 5 a nawet 6 skib(do 1634) zakladali ale nie było rarytasów


pozdrawiam Wszystkich AgroFoto'wiczów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

u nas gostek ma 1614 i zakłada do niego 3 metry agregat aktywny uprowowosiewny kongsidle 5 skibowy wachadłowy pług famarolu 3 metry scierniskowca . ma go z turem jak napakował w łyche zboza w workach i ten zetswaw uprawowosiewny to sie 1614 rozpołowiło na szosie tylko go kabina trzymała. Tur sipmy juz nie jeden ciągnik rozpołowił. a i jeszcze ciaga tym ciagniczkiem dwie przyczepy 12 ton w podwujnych burtach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaJacek    4

Robiłem 7 lat Zetorem/ZTS-em 16245, czyli bliźniakiem 1634. Do ciężkich maszyn zawieszanych, np. 4-skibowy pług obrotowy, czy 3m agregat uprawowo siewny, na dłuższą metę się nie nadaje. Za słaby podnośnik, siłowniki się pocą olejem, obrywa się ich mocowanie, hydraulika ma za słabą wydajność. W górach przód okazuje się sporo za lekki, żelastwa dokładałem bo nie szło ujechać. To są dobre ciągniki do pługów półzawieszanych, np. pięknie pracują z 5-skibowymi fortschritami, czy PHX-ami. Za to z agregatem uprawowym 5,6m (włóka, brony "20", podwójne wałki strunowe) można było fruwać. Niestety na dzisiejsze czasy parametry tych ciągników są już nie do zaakceptowania, nie modernizowane gruntownie od 20 lat są kupowane chyba przez nielicznych patriotów i wielbicieli. Nie bez znaczenia jest też hałas i zapylenie w otwartej podczas pracy kabinie (brak klimy). To BYŁY naprawdę dobre maszyny w swoich latach...

  • Like 1

Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie czy ma ktoś może namiary na zęby do bron dobrej jakości ? Wiem , że tego jest sporo w necie , ale wolałbym coś sprawdzonego
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj