Zaloguj się, aby obserwować  
Lawrenowicz

200-300 ha, 250 KM ? John Deere, Claas, Valtra ?

Polecane posty

Lawrenowicz    1

Witam serdecznies

potrzebuje większy ciągnik na areał 200-300 ha, przede wszystkim do prac polowych, z ciezkimi agregatami lub płógiem z wałem cambela. Czy 250 km to optymalne rozwiązanie ?

Bardzo blisko mnie znajduje się serwis claasa, godny polecenia, aczkolwiek bardziej jestem przekonany do firmy John Deere. Słyszałem również o ciągnikach Valtra, które oferują wysoką jakość w stosunku do niższej ceny. Bardzo prosze o porade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KonradS97    0

Miedzy 200 ha a 300 ha jest dość spora różnica, jeśli chodzi o ciągnik do ciężkich prac polowych to najlepszy jest JD. Z doświadczenia mogę powiedzieć że 200 km na 300 ha to jest zbyt mało. jeśli chodzi o nowe JD to coś z serii 7r ale o nowych jd krążą różne opinie i tutaj trzeba się zastanowić. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Ja bym ci polecił jakiegos case magnum z wytrzymałością na pewno nie jest gorzej niż w JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSlask    77

Co do Magnum to chyba chodzi Ci o stare,serie 7*** bo nowsze na pewno do nich nie należą,pobliski gospodarz ma 310,kupił do cięzkiej roboty,ale zaraz za niego przyjechał Fendt 926 bo nie ma Miesiąca żeby do Magnuma nie zaglądać...

Do cięzkiej roboty polecam JD ! U Znajomego JD 130 km 7600 nie ma sobie równych,zaryzykowałbym nawet stwierdzenie że 180 koni innej stajni może mu nie dorównać. Ciągnik pracuje na 240 ha z pługiem GB 5 skibowym i radzi sobie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Co do Magnum to chyba chodzi Ci o stare,serie 7*** bo nowsze na pewno do nich nie należą,pobliski gospodarz ma 310,kupił do cięzkiej roboty,ale zaraz za niego przyjechał Fendt 926 bo nie ma Miesiąca żeby do Magnuma nie zaglądać...

Do cięzkiej roboty polecam JD ! U Znajomego JD 130 km 7600 nie ma sobie równych,zaryzykowałbym nawet stwierdzenie że 180 koni innej stajni może mu nie dorównać. Ciągnik pracuje na 240 ha z pługiem GB 5 skibowym i radzi sobie :P

A to ciekawe bo właśnie do nowych Fendtów najwięcej sie zagląda :) Koło mnie znajduje sie duże po pgr-owskie gospodarstwo mają 3 nowe fendty od 4 lat i w 2 był robiony silnik a w 1 wymieniona całą skrzynia i wieczne drobne awarie elektroniki które kosztóją grube tysiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
overrange    2

Mimo że claasa masz najbliżej to omijaj... chyba nigdy się nie pozbędę serwisu do axiona 850.

 

A co takiego dzieje CI się z tym Axionem? Znajomy ma i Aresa, Ariona i Axiona i kłopotów nie ma. Wręcz przeciwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

Jak się użytkuje tak się tak się ma. Jak ciągnikiem robi jedna lub dwie osoby to jest wszystko spoko. Ale jak pracuje się cięgnikiem co ma 5 kierowców to nie ma bata że będzie trzymał wiecznie.o

Jeśli szukasz czegoś dobrego to bierz CASE MAGNUM lub NEW HOLLAND T8. A co do Claasa to są ciągniki klasy premium. Są bardzo wygodne i ergonomiczne. Może i nie są bez awaryjne ale jednak mają to coś. 


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Theprzemo205
      Witam Jestem zainteresowany tym oto kombajnem.  https://www.olx.pl/oferta/claas-mercator-50-kosa-3m-oryginal-jeden-wlasciciel-export-szwecja-CID757-IDCeVnD.html#fe296148d1 
      Za bardzo się nie znam na kombajnach. Dotychczas uztkowałem tylko Claas Cosmos. Czy mercatorem da rade kosić kukurydze i rzepak?  Czy te 2029 motogodzin to dużo jak na taki kombajn?
    • Przez Grzesiu95
      Witam
      Ktoś wie co oznacza kod błędu id 7666h ??

    • Przez NewVario
      Witam,
      chłopaki zdecydowałem się na zakup valtry t144. Obecnie rozważam dwa warianty wyposażenia:
      - Active z promocji red line: miękka oś , przedni tuz, klima, pneumat. fotel, 4 pary zaworów mechanicznych, podłokietnik zwykły. zwykła skrzynia 30x30, kolor czerwony. za 326, koła 650 trelleborg 38, pompa 115.
      - Versu 4 pary elektrozaworów, navigacja 3 cm novatel rtk, smarttouch, skrzynia eco  30x30, kolor metalik, koła 38 losowa marka, 2 pary zaworów międzyosiowych, fotel pneumatyczny z amortyzacją boczną, pompa 160, klima auto.  Cena ok. 400.
       
      Co byście doradzili ? Mnie już głowa boli od opcji za i przeciw. Za kusi to, że 326*40% + odsetki = 133 tyś.
      A droższa mnie wyniesie 200 tyś.  Trochę boli, zastanawiam się czy warto za klimę auto, kolor, smartouch, nawigację 3 cm, skrzynię eko. dopłacać 70 tysięcy ?  Kusi siew z nawi, uprawa z nawi...
    • Przez koomar
      Witam. jak w temacie mój arion gubi płyn chłodniczy który pokazuje się w kabinie przy pedale gazu dwukrotnie przewod pod kabina pękł. ktoś ma jakieś pomysły od czego to może być? nie kopci na biało olej też nie wskazuje na obecność płynu chlodniczego
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj