romanewas

Szukam wspólnika - uprawa warzyw w grecji

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
romanewas    0

Posiadam w użytkowaniu pole 3,2ha w południowej grecji z dostępem do wody z rzeki całorocznej w rejonie z najbardziej łagodnym klimatem śródziemnomorskim (zimą średnio 15stopni w dzień). Ziemia bardzo żyzna, idealna do produkcji warzyw. Z uwagi na to, że w tym sezonie nie mam dość środków aby zacząć samodzielnie to aby go nie stracić szukam wspólnika z sprzętem rolniczym i kapitałem od 100tys pln (na sam kalafior - odmiana wczesna około 130-140tys szt- zbiór styczeń - ewentualnie sałata lodowa ilość około 230tys szt) albo lepiej dodatkowo po przedplonie kalafior/sałata poprowadzenie papryki na zbiór od połowy maja - szacuję jakieś 180ton. Ceny skupu kalafiora za główkę w tym okresie średnio od 5pln do 8pln za szt, sałata lodowa 3pln za 1szt, papryka od 6pln do 14pln za 1kg. Jeśli ktoś posiadał by większą gotówkę i chęci to jest możliwość poprowadzenia uprawy na 43ha pola z nawadnianiem. Może być na początek kalafior brokuły i sałata. W tym drugim wypadku gotówka potrzebna na zaprowadzenie upraw wraz z kosztami transportu towaru to około 1,5mln pln. Posiadam kontakty na zbyt w Polsce. Posiadam ludzi do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Ja pierniczę jade do Grecji mam wolne 1,5 mln i zostanę osiołkiem


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

130k kalafiora x5zl daje 650k zl. Chlopie na co Ci wspolnik, bierz kredyt na +100k zl w rok sie dorobisz ;p

Wzialbym z Toba 43ha ale juz zaiwestowalem 2 mln w 50 ha na cyprze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanewas    0

Widzę, że wypowiedzieli się specjaliści od upraw w klimacie śródziemnomorskim. Czyżbyście Panowie nie mieli teraz roboty w PL?? Sezon w pełni więc radzę zbierać kalafior i szybciutko sprzedawać po 50gr za główkę póki cena nie spadnie - może coś zostanie na plusie:)

Edytowano przez romanewas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A Tobie radzę już czekać pod bankiem za kredytem, bo czas ucieka a niedługo będziesz musiał sadzić te kalafiory żeby móc w styczniu zbierać i sprzedawać po 5 zł/szt. Nie napisałeś też ile ten wspólnik by z tego miał. Bo dla mnie warunki musiałyby być takie: zwrot tego co zainwestuję w pierwszym roku i 80% zysku ze sprzedaży. Reszta dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanewas    0

Nie potrzebuję żadnego kredytu - posiadam nieruchomość którą wystawiłem na sprzedaż. Niestety w tym roku nie mam szans aby się wyrobić samemu ze wszystkim. Zapomniałem dodać, że potencjalny wspólnik uzyska zabezpieczenie na tej nieruchomości na poczet wkładu w moją część (wycena rzeczoznawcy 600tys). Układ prosty fifty-fifty zarówno koszty jak i zyski. Oczywiście w przypadku dużego pola mój udział był by na poziomie do wysokości akceptowanego zabezpieczenia - czyli max 30%. Zresztą szczegóły na priv a bajkopisarzom i frustratom w tym wątku dziękuję - proszę o nie zaśmiecanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czyli tak jak ktoś wcześniej napisał: szukasz frajera i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanewas    0

Żal Ci d*pę kolego ściska, że ktoś zarobi a Ty latasz na starym C-330 i jeszcze na opony używki ledwo zbierasz. Kto tu jest frajerem nie będę komentował - nikogo na siłę nie szukam jak się w tym roku nie wyrobię z tematem nic się nie stanie - zacznę za rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanewas    0

Interes jak interes-prawa popytu i podazy-zima tez ludzie kupuja warzywa a ze nie ma w polsce wtedy produkcji na swiezy rynek to mozna zarobic. Kosztowal mnie jak dotychczas ponad pol roku przygotowan i prawie 100tys pln wiec za darmo nikomu nie oddam a co do ogłoszenia to gdzie mialem zamiescic-w gazecie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

Człowieku, czy Ty wiesz co Ty wgl piszesz? Myślisz, że Polak który ma ponad 1,5mln w kieszeni i sprzęt do prowadzenia własnego gospodarstwa, będzie inwestował swój dorobek za granicą z jakimś kolesiem z neta? Masz wgl jakiś biznesplan, stałych odbiorców w Polsce, którzy będą brali od Cb towar przez najbliższe min. 5-10lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad004    7

jak ja bym miał wolne 1.5 mln to na hawaje bym wyjechał odpocząć a nie interesy z neta robić


Valtra-Power Partner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanewas    0

Prosiłem o nie zaśmiecanie wątku - na każdym innym forum moderator by się tym zajął a tutaj jak widać:) Koledzy początkujący/młodzi rolnicy - znajdźcie sobie inny temat do pogaduszek a za kilkanaście lat jak trochę się zorientujecie o co w tym chodzi zapraszam do kontaktu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

Kolego jeżeli nie pasuje Ci forum to nie musisz z niego korzystać. Widać żę kolega doświadczony gospodarz frajera szuka w necie gdybym miał 1.5mln to sam bym je sobie zainwestował lub z kimś kogo bardzo dobrze znam a nie z niewiadomo kim z neta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanewas    0

Kolego temat watku nie brzmi co bym zrobil gdybym mial 1,5mln ani z kim bym robil interes. Natomiast pisanie ze szukam frajera lub osla sugeruje ze zamierzam kogos oszukac a to mi sie juz nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak Ci się nie podoba, to mogę od razu rozwiązać Twój problem zamykając ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanewas    0

Chlopie czytanie ze zrozumieniem przychodzi Ci z trudnoscia wiec oszczedz sobie wstydu i sie nie wypowiadaj lepiej-dwie godziny przed Twoim odkrywczym postem prosilem moderatora o zamkniecie tematu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

A kolega dalej myśli, że tu znajdzie swojego wymarzonego 'wspólnika' i zawzięcie broni swojego zacnego i jak też ważnego dla niego tematu na forum. Nie ma co, trzeba Ci przyznać, że temat Ci się udał, dobry przerywnik, da się tu pośmiać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj