hodowcamlody

Pług do odprowadzania wody z pól, łąk i pastwisk

Polecane posty

hodowcamlody    53

Pozwoliłem sobie to nazwać pługiem, w zasadzie chcę porobić takie małe fosy coś koło 30x20 żeby na upartego na wprost przejechać ciągnikiem. Ma ktoś pomysł z czego by takie coś wziąć?... pługiem nawet konnym testowane ale przy tych 20cm wywala się kawał ziemi a u mnie glina i nie ma jak tego rozbić. Pasuje żeby wywalało na dwie strony, i do tego dopiąć jakiś strasznie ciężki wałek lub potem walcować. Temat bardzo pilny bo u mnie pastwiska to podstawa, krowy nie nauczone być karmione sianem i moment spadają z mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie lepiej należycie zmeliorować? Ewentualnie głębosz z kretem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Kup jakiś używany pług lewy i prawy i zespawaj je. Na końcu daj jakiś ciężki wał i powinno dać radę. Pług czasami można kupić jedną sekcję z pługa obrotowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po co miałby kombinować z takim spawaniem skoro są jeszcze na rynku pługi leśne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Pługiem leśnym było by najlepiej. Od razu wyorane i uwałowane jak należy tylko ile taki kosztuje... Chyba, że w cenie złomu coś by znalazł. Może dało by się taki wypożyczyć. Musiałbyś się zorientować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

O właśnie pług leśny :) a ja chciałem od nowa tworzyć, u mnie górki i pagórki tylko ta woda ścieka szybko a tam gdzie nie ma zbyt dużego spadu to zalega i moment błotko 10cm. Myślę żeby łąki od nowa zasiać ale to też trzeba kasy i odpowiedni sprzęt. Na razie to jakoś po przeorywać a na wiosnę ciężkie brony, nawóz z nasionami i walcować żeby zagęścić. Dzięki chłopaki bo żal patrzeć jak krowy w błocie łażą i pastwiska się coraz gorsze robią. Trochę cena zaporowa jak dla mnie, ale myślę że można by odwzorować taki tylko nawet mniejszy

Edytowano przez hodowcamlody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Xeon
      Witam,
      Jestem w trakcie przygotowywania nowej dojarni (przechodzę z bańkowej na przewodówkę) i mam dylemat jak podgrzewać wodę. Myślałem o zamontowaniu zwykłego bojlera izolowanego z 2 grzałkami po 1,5 lub 2 kw każda żeby szybko zagrzać wodę (bojler powieszony poziomo).
      Jednak zastanawiam się, czy jeżeli wymienię schładzalnik na większy (ok 2000 l) z odzyskiem ciepła (obecnie mam 1100 bez odzysku), to czy ten ww. boler przyda się na coś? A może lepiej kupić bojler z wężownicą albo z płaszczami (większa sprawność) i w przyszłości ew. pod nie podpiąć odzysk ciepła (da się tak)?
       
      Tak nawiasem jakiej wielkości potrzebny byłby bojler do mycia całej instalacji na 40 krów + 6 aparatów?
    • Przez jarx08
      Witam
      Proszę o informację jak wyciągnąć chlodnice z dominator ,od czego zacząć 
    • Przez Smyku89
      Jestem posiadaczem Zetora 5211, rok produkcji 1988r. Jakiś miesiąc temu podczas bronowania nagle wzrosła temp na 100 stopni. Natychmist się zatrzymałem i ku mojemu zdziwieniu te 100 stopni było tylko na zegarze. Został wymieniony termostat wraz z czujnikiem temperatury i chwilowo był spokój i teraz za każdym razem kiedy zakołysze gdzieś na dołku wskaźnik temp wody pokazuje 100-120. poprowadziłem też oddzielny kabel od czujnika do zegara ale dalej to samo. Zegar głupieje. Zauważyłem ubytki płynu w chłodnicy ale były one spowodowane uszkodzoną pompą wody. Pompa wymieniona na oryginalną. Myślę, że ta awaria pompy wody w ostatnim czasie ma jakiś związek z tym głupiejącym zegarem. Ktoś ma jakieś pomysły gdzie szukać przyczyny? Będę wdzięczny za rady
    • Przez mateusz092111111
      Witam mam taki problem ze kupilem claasa  690 v8 utnę troche i woda wchodzi mi na czerwone  i tylko zmniejsze obroty maszyny i odrazu temp wody spada proszę o pomoc jak najszybciej
    • Przez mateusz092111111
      gotuje sie mi woda w claasie 690 i to jest dziwne gdy zmniejsze obroty maszyny to woda spada chlodnica byla czyszczona z zewnątrz a w srodku przepłukiwana odkamieniaczami i to pare razy silnik tez był sprawdzany bo byly planowane głowice i zakładana uszczelka a pompa wodna chyba jest ok bo widac ze tloczy wode do chlodnicy bo widac ze woda ma obieg termostaty tez sa wyjete nie wiem co mam robic więc prosze o odpowiedz jesli ktos miał podobny przypadek
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj