Skocz do zawartości
News
Zaloguj się, aby obserwować  
robi57362

włączanie przedniego napędu mtz 82 99 rocznik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
robi57362    179

witam posiadam mtz 82 z 99 rocznika myślałem za można w nim włączać przedni napęd poślizgowo ale ostatnio przeczytałem ze chyba nie można tylko na sztywno. czy to prawda. mam jeszcze jeden kłopot jak wyregulować dźwignię do włączania przedniego napędu bo stara się urwała i zamówilem nowa. z góry dziękuje i przepraszam jeżeli był taki temat

jesli pomoglem kliknij fajne

Naspin    0

na pierwszym ząbku przód powinien sie włączyć przy buksowaniu kół tylnych, na drugim ząbku przód włączony na stałe i wtedy kręci też na wstecznym

Wiadomość z agroFakt.pl

seweryn20    786

Podnieś przednie prawe koło do góry, włącz napęd automatyczny, zakręć kołom do przodu powinno się kręcić a do tyłu już nie. Tyle. Jeśli jest inaczej to albo mechanizm sprzęgła jednokierunkowego do remontu albo regulacja na dźwigni załączania.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

robi57362    179

dzięki seweryn jak ta dźwignia przyjdzie to spróbuje w ten sposób. Czytałem wiele tematów i widzę ze dużo rzeczy wiesz na temat mtz

jesli pomoglem kliknij fajne

seweryn20    786

Coś tam wiem. U siebie przerobiłem oryginalna dźwignię na patent podobny do zetora i zrezygnowałem z napędu automatycznego. W przyszłości przerobię to jeszcze w samej przystawce bo źle się załącza przez stały napęd w czasie jazdy a w zimie to przeszkadza.

Nawet moje foto błądzi gdzieś po necie.

https://www.google.pl/search?q=mtz+mechanizm+za%C5%82%C4%85czania&espv=2&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=HsHwU-XQIq2K4gSCjoCYAQ&ved=0CGgQsAQ&biw=1680&bih=935#q=mtz+d%C5%BCwignia&tbm=isch&facrc=_&imgdii=_&imgrc=suiVGhQM4Q3T8M%253A%3B9vGJr25ZBWsVbM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.agrofoto.pl%252Fforum%252Fuploads%252F1354368243%252Fgallery_13540_44_192550.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.agrofoto.pl%252Fforum%252Fgallery%252Fimage%252F397553-mtz%252F%3B800%3B600

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez marioc14
      Witam

Od jakiegoś czasu mam problem z hałasem w przednim moście jest to tak jakby trzeszczenie skrzypienie przy skrecaniu przy jeździe na wprost i przy wyłączonym napedzie tego problemu nie ma. Dodam jeszcze że wygląda to tak jakby oba koła ciagnely jednocześnie olej wymieniłem na fusch 80w90. Mo ze ktoś spotkał się z podobnym problemem ?
      Pozdrawiam
    • Przez Wuwo1
      witam mam taki problem gdy wcisnę 2 razy pedał świeci się kontrolka na parę sekund od ciśnienia w skrzyni . jednak przy rozruchu powinny świecić od ciśnienia oleju i od przedniego napędu .podczas wcisniecia zaświeca się kontrolka od napędu .czy to oznaka uszkodzonego autotronica . nie dziala mmi również kontrolka od zapchanego filtru powietrza i od filtru zabrudzenia skrzyni
    • Przez ARTURO04
      Witam szukałem na forum ale nic nie odnalazłem, na temat mojej awarii, a mianowicie problem w moim Samie explorer 2 90t 99r polega na tym, że nie chce odłączać się przód cały czas jeździ z napędem sprawdziłem cewkę elektrozawór wszystko działa zawór wyczyszczony złożone i dalej to samo.Dodam jeszcze że po zgaszeniu po jakiś 10 sekundach zapala się kontrolka od przodka i przy tym słychać cyknięcie czujnika przedniego napędu, po odpaleniu natychmiast gaśnie. Zatem postanowiłem odkręcić przewód ten zasilający od załączania napędu przy moście że może tłok się zaciął i okazało się że brak oleju w przewodzie odpaliłem sama i zacząłem włączać i wyłączać napęd i nic nawet kropla oleju nie poleciała, ale przypadkiem włączyłem blokadę kół i wówczas olej zaczął się lać, dodam że przy tym się okazało że blokada tylnego mostu też jest cały czas włączona. Czy ktoś z was zetknoł się z takimi czarami?
    • Przez maly123a
      Witam
      Mam  problem  z  siewnikiem  (zaznaczam , że  jestem  nowym posiadaczem  owego siewnika) po  przekręceniu  kołem   tryby sie nie  poruszają łańcuch się  porusza płynnie  tylko zapadka  przezkakuje  co może być tego  przyczyną ? Mam  pytanie  jeszcze  do  czego służy ta  wajha   na  ostatnim  zdjeciu ? Może  ktoś  posiada   instrukcje  obsługi  lub  tabele  wysiewu  to prosiłbym  o wstawkę.

• Przez Fugeo
      Cześć wszystkim
      Chciałbym się zorientować ile może kosztować złożenie przedniego TUZa oraz ile może kosztować taki TUZ. Może być używany. Ciągnik to Claas Ares 657 ATZ

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.