Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wszystko zależy do czego chcesz mieć ta halę,bo jeżeli chodzi o magazynowanie zboża,to wg mnie lepsza będzie murowana,przede wszystkim chodzi o samą konstrukcję,która jest stabilna i nie nagrzeje sie tak szybko jak blacha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Mi jakoś nie robili badań materiału i zaprojektowali halę, jest do tego program który sprawdza możliwości zastosowanych materiałów wystarczy wpisać dane materiału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Widzę, że powoli temat przeradza się w tablice ogłoszeń.

Ja postawiłem halę 20x10 z pustaka betonowego, 1/2 służy jako garaż na maszyny, a druga jako rezerwowa na płody rolne i resztę sprzętu na zimę chowam. Na upartego mógłbym 300 m sześciennych zboża zasypać na połówce i żaden pustak by się nie ruszył w ścianie. 

U mnie na gospodarstwie mam budynki 70 letnie, które  dziadek budował, nie było cegieł anie pustaków to postawił  z piaskowca. Myślę, że gdyby stawiał z blachy to już by ich nie było  - mimo, że kiedyś blach była innej jakości niż teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mgeta    1

Ceny są różne bo to zależy od projektu. Ja właśnie rozważam postawienie hali stalowej. Wysłałem kilka zapytań o przedstawienie kosztorysu. Zależy mi na szybkiej realizacji i indywidualnym projekcie. Na chwilę obecną najlepszą cenę ma firma IR SOLID jednak jeszcze poczekam na kilka ofert. Choć wydaje mi się, że właśnie ta firma ma najlepsze opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25259

emilko - mógłbyś podać koszt tego budynku? Jaka wysokość ile bram wjazdowych, dach drewno czy stal, jednospadowy? Zamierzam postawić coś 12x24, ale raczej z białego suporexu lub z silikatu. z tego co liczę to najtańszy jest materiał na ściany, a najdrożej wyjdzie posadzka i dach.

 

Wiecie może ile teraz liczą murarze z m2 np dla pustaka 59x24?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilk19912    1

305 tys nie za duzo ? ja mam 20x10 , 4m h i wyrobilem sie w 150 tys zl

 

20x10x4 i taka cena jakas firma Ci to robila od a do z? dwa lata temu postawilem przechowalnie z sortownia(garaz na maszyny w sumie) 42x14x6.5 w kalenicy za 210tys sama przechowalnia ma wymiary 22x14 mi murarze postawili tylko mury. Fundamenty, posadzki drzwi oraz cały dach swoja robota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25259

Mógłbyś tak dla orientacji przedstawić rozmiar budynku i wyliczenia? Mi wydaje się że różnice są bardzo duże na korzyść muru, a jak jest z wyliczeń projektanta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Nie bardzo che mi się wierzyć że murowna tańsza.

.Pustak 5 zł na metr wchodzi 7 sztuk to jest 35 zł i klej 5 zł tynk dwustronny minimum 20 zł plus materiał to jest z 50 zł, więc koszt materiału będzie 90 zł plus z 30 zl za murarza spokojnie wyjdzie 120 zł za 1 metr. Do tego czas postawienia,

Płyta warstwowa  60 zł za 6 o czasie wykonania nie wspominam.

Kuzyn stawiał garaż 10x12 z płyty warstwowej, to 40 tyś z projektem plus sami montowali i  beton wszystko 60 tyś plus drzwi  3 sztuki po  6 tyś też z  płyty, segmentowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również jestem na etapie pozwoleń na budowę hali 15x30x5, może ktoś współpracował z firmą SCREB bo jakoś niemogę się do nich dodzwonić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25259

Również jestem na etapie pozwoleń na budowę hali 15x30x5, może ktoś współpracował z firmą SCREB bo jakoś niemogę się do nich dodzwonić

Jaki kosztorys? Przeznaczenie jako garaż czy przechowalnia/chłodnia?

Ja planuję murować 20x 15 x 4,5 (lub 5) i chciałbym w 100 - 120tys się zmieścić. Da radę? 

 

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    368

Witam, Przymierzam się do budowy hali. W założeniach miała to być hala łukowa ze względu na cenę. Byłbym bardzo wdzięczny o opinie na temat tego typu hal. A także jakby ktoś znał jakieś firmy z woj. podlaskiego lub okolic byłbym bardzo wdzięczny :) Z drugiej zaś strony po kontakcie z kilkoma firmami oferty nie są zbyt kuszące nawet do 350zł/m2. W założeniach hala ma mieć wymiary 20-25m/12m. Przenaczenie hali będzie tak, jak u większości osób powyżej od maszyn po płody rolne. Czy może jednak lepiej warto zainteresować murowanym garażem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230

Mógłbyś tak dla orientacji przedstawić rozmiar budynku i wyliczenia? Mi wydaje się że różnice są bardzo duże na korzyść muru, a jak jest z wyliczeń projektanta?

 

Ze względu na ograniczone miejsce hala nie będzie duża 

 

Szerokość 10 m

Długość 15 m

Wysokość robocza 4 m 

Konstrukcja hali słupowo-kratowa 25400 zł

Montaż konstrukcji 4400 zł

Poszycie dachu blachą 4200 zł 

Poszycie ścian blachą 4250 zł

Montaż blachy 5200 zł

Odprowadzenie wody z dachu rynny  2800 zł

Obróbki blacharskie 2100 zł

Projekt konstrukcji i fundamentów 3000 zł

3 bramy rozsuwane 4300 zł

transport 500 zł

 

56150 zł netto

69000 zł brutto  

Bez wylewki w środku 

 

Murowana 10-15 tyś taniej z wylewką 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25259

Wielkie dzięki.

Czyli taka hala obita tylko blachą a koszt już cholernie wysoki, z płytą warstwową było by dużo drożej. Posadzkę trzeba by doliczyć chociaż 10 cm B-20  z piachem na posypkę minimum za 4 tys zł.

mi się wydaje że konstrukcja z płyty warstwowej to cena razy dwa murowanej, ale może jeszcze ktoś poda kosztorysy.

10 lat temu postawiłem murowany garaż 21 x 7 x 3,5. W tym jedno pomieszczenie 4x7 ze stropem i ścianą działową i posadzką, reszta na razie bez posadzki, 3 x bramy przesuwne, kryte blachą trapezową, orynnowanie za 28000 zł brutto. Z tym że 70 % cegieł miałem po rodzicach. Trzeba by doliczyć na tamten czas około 2,5 tys zł. (w większości mur 12cm)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1555    0

pustaki obecnie są po 2,5 zł na chale 15m/30m wchodzi 3750 pustaków z przepierkami  to z dowozem 9400 zł do tego wiązary dachowe zamierzam zastosować drewniane o rozpiętości 18m można zamówić gotowe co 3m 7sztuk po 1200zł TO 8500ZŁ plus 1000m łaty po 1,5zł to1500zł dotego blacha 900m2 po 18.50zł to 16500 zł plus 200 kubików betonu po 230 zł to 46000 zł i robocizna to zależy od rejonu polski u mnie w Małopolsce 15000-20000 ZŁ MAM NADZIEJE ZMIEŚCIĆ SIĘ W 100000 ZŁ STAN SUROWY BEZ OTORÓW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25259

Masz zamiar tynkować? Pustak betonowy?

Ja skłaniam się do białego suporeksa lub coś z silkatu bez tynkowania. Choć można rozważyć tańszy pustak + ewentualnie tynk strukturalny w kolorze, ale tu chyba już tanio nie będzie.

Wiązary dostaniesz za te pieniądze? Jak co 3 m to chyba potrzebne 11, a nie 7?

A drut na fundamenty, słupy i wieniec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230

O pozwoleniu nie wspomnę  no chiba że ma to być dzikus

W tych pieniądzach o takim metrażu  to ty tego kolego tego  nie postawisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Też właśnie przymierzam się do jakiejś budowy, 10x50, i bralem i hale i murowaną, jeśli bym mieszkal na innych strefach sniegowych i witrowych to stawialbym hale, bpo w bardzo dobrych pieniadzach mozna kupic mówie o nowych,
Co do muru to i tak musialbym wypelnic pustakiem konstrukcje wiec troche to bezsensowne,


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

pustaki obecnie są po 2,5 zł na chale 15m/30m wchodzi 3750 pustaków z przepierkami  to z dowozem 9400 zł do tego wiązary dachowe zamierzam zastosować drewniane o rozpiętości 18m można zamówić gotowe co 3m 7sztuk po 1200zł TO 8500ZŁ plus 1000m łaty po 1,5zł to1500zł dotego blacha 900m2 po 18.50zł to 16500 zł plus 200 kubików betonu po 230 zł to 46000 zł i robocizna to zależy od rejonu polski u mnie w Małopolsce 15000-20000 ZŁ MAM NADZIEJE ZMIEŚCIĆ SIĘ W 100000 ZŁ STAN SUROWY BEZ OTORÓW

Co taki tani pustak. Sam tynk wyjdzie 50 zł/metr.

Zapomniałeś o najważniejszym w  budowie,  zawsze dodaj 30 % do tego co planujesz wydać  i mudl się żeby starczyło.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forsze    15
Napisano (edytowany)

pustaki obecnie są po 2,5 zł na chale 15m/30m wchodzi 3750 pustaków z przepierkami  to z dowozem 9400 zł do tego wiązary dachowe zamierzam zastosować drewniane o rozpiętości 18m można zamówić gotowe co 3m 7sztuk po 1200zł TO 8500ZŁ plus 1000m łaty po 1,5zł to1500zł dotego blacha 900m2 po 18.50zł to 16500 zł plus 200 kubików betonu po 230 zł to 46000 zł i robocizna to zależy od rejonu polski u mnie w Małopolsce 15000-20000 ZŁ MAM NADZIEJE ZMIEŚCIĆ SIĘ W 100000 ZŁ STAN SUROWY BEZ OTORÓW

 

Nie chcę Cię rozczarować, ale się nie zmieścisz w tej kwocie przy hali 15x30, jak starczy Ci 160tys netto, oczywiście bez tynkowania i malowania, to i tak będzie bardzo dobrze. A tak realnie to w tym wymiarze i kompletnie wykończoną-tynki wewn i zewn, pomalowana, bramy, rynny trzeba liczyć na kwotę minimum około 200netto.

Łata po 1,5 zł/m na wiązary co 3m, albo masz lewe drzewo, albo policzyłeś zwykłą łatę 4x6cm, a taką przy rozpiętości 3m słabo widzę. Po za tym jeśli można wiedzieć to jaki to jest pustak za 2.5zł, bo chyba nawet zwykła alfa chodzi pod 4zł, chyba, ze planujesz węższy niż 24cm. No i ta robocizna, to Ci zazdroszczę, że tak tanio u Was robią.

Natomiast jeśli się zmieścisz w 100tys to ode mnie będzie wielki szacun,

Edytowano przez Forsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GBartek    215
Napisano (edytowany)

Witam.
Nie mam dużego gospodarstwa, prowadzę je samodzielnie bez niczyjej pomocy większej.
Przymierzam się do premii na rozwój małych gospodarstw.
Czy coś takiego zdało by egzamin jako stodoła/wiata ?

http://allegro.pl/hala-magazyn-wiata-garaz-blaszak-garaze-blaszane-i5618742818.html#thumb/7

http://allegro.pl/hala-magazyn-wiata-15-x-9-transport-montaz-i5937764579.html#thumb/2

Głównie przechowywane by tam było siano dla krów, słoma, zboże ( zapewne w big-bagach lub wysypane na gromadkę ) oraz pewna część sprzętu.
Jak wygląda użytkowanie takiego budynku ? W zimę nie będzie skraplać się woda i siano czy słoma nie będzie pleśnieć ?
Czy w lato podczas żniw będzie można tam pracować ? Nie nagrzeje się ta blacha ? Nie zrobi się piekarnik ? Posiadam prasę kostkującą i właśnie w kostkach będę przechowywał siano i słomę.
Myślałem o zakupie pracy belującej, jednak stodoła ma ok. 80lat i mimo zmienionego dachu na blachę, konstrukcja drewniana po tylu latach ma dość.
Proszę o opinię i ewentualne alternatywy.
Z góry dziękuję.

Edytowano przez GBartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25259

Dostałem wycenę hali stalowej. Powiem szczerze, że cena mnie powaliła.

Prosiłem o dwie opcje 300m2 w konfiguracji 20x15 x 4,5 lub 25x12x4,5.  Cena jednakowa. Kompletna hala z montażem 149000 plus roboty ziemne z fundamentami 58000zł. Ceny brutto.

W cenę wchodzą 3 bramy wjazdowe i 1 drzwi wejściowe oraz świetliki dachowe.

Jak myślicie ile można by zaoszczędzić przy wykonaniu prac ziemnych i fundamentów zatrudniając pana Miecia i Kazia :D ? Oczywiście beton z gruchy.

 

A i do ceny należy doliczyć kierownika budowy, geodetę, pozwolenia, architekta (około8-10tys)  i  instalację elektryczną tu to już widełki cenowe będą znaczne.

 

Byłem przygotowany psychicznie na max 150 tys brutto :mellow:

Wydaje mi się, że na murowanej minimum te 50 tys by zaoszczędził. 

Jakie macie zdanie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

Wydaje mi sie ze murowana moze wyjsc jeszcze drozej.
Sprobuj poszukac innej firmy bo mi sie tez wydaje jakos drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ramzes1987x
      Hej chcę postawić wiatę opartą na metalowych słupach i konstrukcji o wymiarach 12mx30mx4.5m (długość,szerokość,wysokość) i mam pytanie czy muszę robić na te pozwolenie na budowę, rysunek itp? Jakie mogą być koszty tych spraw papierkowych? Nie ma szans się załapać na jakiś zwrot lub dotacje?
    • Przez arek1990
      witam powoli przymierzam się do inwestycji , ma to byc budowa uniwersalnego budynku który ma mi słuzyc po częsci jako garaż ,przechowalnia zboża ,miejsce przygotowywania pasz itd . szukając najtańszego i najodpowiedniejszego dla mnie rozwiązania natknąłem się na budowle o nazwie hale łukowe czy ktoś z was wykorzystuje takie hale do podobnych celów o których wspomniałem wyzej .
       
      interesuja mnie wszelkie informacje na temat tej budowli cena , wytrzymałośc funkcjonalność itd.
       
      z góry dziękuje za info . CHODZI MI O COŚ TAKIEGO.--> http://lodz.olx.pl/hala-lukowa-konstrukcja-stalowa-magazyn-garaz-stodola-warsztat-wiata-iid-366078609
    • Przez franek812
      Witam. Chciałbym postawić sobie halę na maszyny rolnicze, i latem na zboże. Jakiego producenta polecacie? Ile by kosztowała hala o pow. 300m2?
    • Przez Euro-Met
      Witam,
      co sądzicie o takim rozwiązaniu dla gospodarstw rolnych jako : park maszyn, składowanie produktów rolnych, słomy, siana, hodowli zwierząt, upraw roślin, warsztat, magazyn itp.
      Konstrukcja-profile stalowe, pokrycie plandeka, blacha, płyta wielowarstwowa (lub pokrycie mieszane) .
       
      zapraszam do dyskusji na priv lub @.
       

    • Przez arektom
      Budował może ktoś z firmą Alfa panel z siedzibą w Śremie.???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj