Zaloguj się, aby obserwować  
rechot1992

Case 745 XL

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rechot1992    0

Witam. Przymierzam sie do kupna Case 745 xl ale nie wiem jak sie sprawują te maszyny. Może ktoś z kolegów posiada taki i ma jakieś doświadczenie z tego typu ciągnikami. Wykorzystywany bedzie do prac transportowych więc czy sa szybkie skrzynie, v-max ich i jak jest z dostepnością cześci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Szybkie skrzynie się trafiają ale jest ich mniej, najwięcej jest tych ze skrzyniami 25-30km/h. Części to kolego dzwonisz rano na drugi dzień po południu kurier przywozi, cena mniej więcej jednakowa jak do wszystkich zachodnich. Tylko części broń boże z serwisów ani innych tego typu "autoryzowanych" dilerów tylko z internetu ze sklepów polecam np. ten http://www.agro-serwis24.pl/ przy częstych zakupach u nich można wyrwać i 10% z ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

ciągnik nie jest głupi, jest parę dziwnych rozwiązań(np, filtr płynu chłodzącego którego nie można nigdzie dostać), do naprawy nie jest zbyt przyjazny(czasami dostęp do śrub jest trudny i trafiają się śruby na klucze calowe). Widoczność z kabiny jest słaba zwłaszcza w bok ponieważ posiada bardzo szerokie słupki, do tyłu również widocznością nie powala ponieważ błotniki są wysokie oraz nisko się siedzi. Bardzo trudno dostępny i bardzo drogi jest orbitrol, więc jak będzie przeciekać lub głośno pracował do odpuść sobie zakup tego ciągnika. Ogólnie części są w przystępnej cenie i łatwo dostępne. Nie należą do ciągników które łatwo odpalają gdy temperatura jest niska, często nawet trzeba stosować przelewanie gorącą wodą i samostart w kolektor. Bardo podoba mi się kultura pracy silnika bo silniczek pracuje bardzo cichutko, bardzo lekko działa wspomaganie kierownicy, kabina jest nieźle wyciszona, lecz nagrzewnica bardzo słabo grzeje w zimę.

Uciąg ma dość słaby, chyba że założy mu się z tyłu na koła obciążniki.

Wersie 745XL nie miały szybkich skrzyni(V-Max około 30km/h), chyba że trafisz na 745XL Plus to wtedy V-Max 40km/h.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

@johenek bredzisz filtry są dostępne nawet przez firmę filtron czy donaldson. Co do odpalania zimą nie ma problemu tylko akumulator przy - 30*C trzeba z domu przynosić nagrzany- ważne by zaworki na pompce były sprawne i paliwo nie schodziło do baku. Ogólne ciągniku solidnie wykonane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

a czy ja coś pisałem o filtrach że są trudno dostępne, nic takiego nie pisałem.

W zimę ciągnik tak łatwo nie odpala bo nie ma świec żarowych tylko płomieniową która jest dość słaba i bardzo dużo prądu pobiera


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

model 1056xl, bardzo oszczędny, to jest zaleta, lubią sie psuć, skrzynie słabe, błagam byś sie nie wkopał, przy zakupie podczep jakąś ciężką maszynę , najlepiej dużą bądź załadowaną przyczepę, rozpędzaj ciągnik na np 4 biegu i redukuj na np 3 niższy , chodzi o to by duże obciążenie poszło odwrotne nie silnik skrzynia tylko skrzynia silnik, ja wysprzęgli bieg, lub ten reduktor, ta wajcha co przekłada su=ię na wsteczny , szosowe i terenowe, to omijaj taki ciągnik z daleka, lub rozpędź go z obciążeniem z górki i zdejmij nogę z gazu , a przy końcu jeszcze zredukuj bieg by silnik przyspieszył tzw zawył , a powiedz załańczanie ma na zawór hydrauliczny z elektrozaworem? i czy wał napędowy łączony jest z przystawką i wałkiem ataku przedniego napędu za pomocą łączników z frezem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz81    0

Jestem posiadaczem Case International 745XL i przyznam, że przez 6 lat użytkowania nie naprawiałem jeszcze nic.

Co prawda raz go zakleszczyłem, ale w ciągu 30 minut udało się bieg wyrwać. Poza tym nic a nic się nie popsuło.

W tym roku planuję zakup nieco mocniejszego ciągnika, ale ten oczywiście zostaje i pracowały będą dwa.

Wybór to oczywiście CASE, gdyż jestem MEGA z tego ciągnika zadowolony - Polecam w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

suzuki co ty gościu bredzisz zobaczył byś jak mój ciężko pracuje z moim sprzętem ciągnik nie do doj*b....

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

suzuki co ty gościu bredzisz zobaczył byś jak mój ciężko pracuje z moim sprzętem ciągnik nie do doj*b....

jakim śmigasz?

i czy zerwało ci kiedyś frezy na łączniku wału napędowego przedniego napędu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

model 1056xl, bardzo oszczędny, to jest zaleta, lubią sie psuć, skrzynie słabe, błagam byś sie nie wkopał, przy zakupie podczep jakąś ciężką maszynę , najlepiej dużą bądź załadowaną przyczepę, rozpędzaj ciągnik na np 4 biegu i redukuj na np 3 niższy , chodzi o to by duże obciążenie poszło odwrotne nie silnik skrzynia tylko skrzynia silnik, ja wysprzęgli bieg, lub ten reduktor, ta wajcha co przekłada su=ię na wsteczny , szosowe i terenowe, to omijaj taki ciągnik z daleka, lub rozpędź go z obciążeniem z górki i zdejmij nogę z gazu , a przy końcu jeszcze zredukuj bieg by silnik przyspieszył tzw zawył , a powiedz załańczanie ma na zawór hydrauliczny z elektrozaworem? i czy wał napędowy łączony jest z przystawką i wałkiem ataku przedniego napędu za pomocą łączników z frezem ?

Współczuje że Ci sie trafił taki trup. Te ciągniki są nie do zajechania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj